Foligno na centru druhého útoku. Hraje se druhý zápas série

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě ke druhému zápasu série prvního kola playoff proti Montrealu Canadiens. A Maple Leafs mají svému soupeři co vracet. V první řadě se Leafs musí vrátit zpět do série. Po čtvrteční prohře 1-2 ztrácejí v sérii na čtyři výhry jeden zápas. Kromě jednoho zápasu ale Maple Leafs počítají další ztrátu.

Je jisté, že se Toronto bude muset v dnešním zápase a nejenom v tom, obejít bez svého kapitána. John Tavares byl v pátek ráno propuštěný do domácího léčení po tom, co byl z prvního zápasu odvezený na nosítkách. Ještě před svým propuštěním z nemocnice Svatého Michala poslal JT vzkaz svým spoluhráčům. Kromě toho si volal s Morganem Riellym a krátce na to vydal prohlášení, aby ujistil své spoluhráče a nejenom je, že se mu daří lépe.

„Myslím si, že to vzal na sebe, aby se spojil s kluky a ujistil se, že budou vědět, že se mu daří lépe. Vypovídá to o jeho charakteru. Sám je v nemocnici ale myslí na nás abychom byli připraveni hrát,“ řekl v pátek Jason Spezza.

Ke stavu Johna Tavarese se vyjádřil dnes ráno také Generální manažer Maple Leafs Kyle Dubas. Šéf Maple Leafs řekl, že útočník Toronta podstoupil v nemocnici vyšetření magnetickou rezonancí a výpočetní tomografií, které naštěstí na jeho hlavě, krku a páteři nepotvrdili žádná strukturální zranění. To je nejlepší možná zpráva, kterou mohl Dubas přinést.

Ten zároveň potvrdil, že kromě otřesu mozku Tavares utrpěl také zranění vazů v koleni podobné tomu, které na konci základní části vyřadilo Zacha Hymana. Poraněné vazy v koleni znamenají minimálně dva týdny léčby. Horší je to samozřejmě v případě otřesu mozku u kterého se nedá bohužel jednoznačně určit doba léčení. Nicméně Dubas potvrdil, že s ohledem na Tavaresovu budoucnost a nejenom tu sportovní k jeho zranění přistoupí klub velmi opatrně a trpělivě.

GM Maple Leafs zároveň zkritizoval přístup deníku Toronto Sun, které na titulní stránce pátečního vydání zobrazilo citlivou fotku s krvavou tváří kapitána Maple Leafs a drsným titulkem. Podle Dubase deník překročil čáru a to nazval jako „nechutné a mimořádně necitlivé“ a „naprostým nedostatkem soucitu“.

Na včerejším tréninku kouč Sheldon Keefe posunul Nicka Foligna na místo Johna Tavarese. Na levém křídle druhého útoku potom nastoupí zřejmě Alex Galchenyuk a do třetího útoku se vrátí Pierre Engvall, který nahradí Rileyho Nashe. Složení obrany zůstane dnes večer stejné jako v prvním zápase včetně dvojice Bogosian, Sandin ve třetím páru.

Je zřejmé, že Nick Foligno je přirozenou volbou na uvolněné místo Johna Tavarese.

„Nemáme příliš mnoho jiných řešení. Nick hrál hodně na centru v Columbusu než přišel během sezony k nám. I když hrál na levém křídle tak byl prvním hráčem, který se vracel do obrany. Zvládá hrát hluboko v obranné třetině. Hraje většinu také hluboko v útočné třetině,“ řekl po včerejším tréninku kouč.

Nick Foligno se o to vlastně přihlásil sám už během čtvrtečního zápasu.

„Byl více než ochotný. Dokonce mi včera večer během zápasu říkal, že bude více než spokojený, když bude hrát na centru místo Johna když ho budeme potřebovat. Využili jsme ho tam trochu včera a dáme mu tam víc místa tak zítra,“ řekl v pátek po tréninku kouč.

Hráči měli dnes ráno pouze dobrovolný trénink na kterém se do domácí branky postavil Jack Cambell. Ten sice vynechal páteční trénink ale kouč Sheldon Keefe dnes potvrdil jeho start v brance Maple Leafs.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Hyman – Matthews – Marner
Galchenyuk – Foligno – Nylander
Engvall – Kerfoot – Mikheyev
Thornton – Spezza – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Bogosian

V brance opět Jack Campbell. Na střídačce bude připravený Frederik Andersen.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času. Pojďme vyhrát dnes večer za Johnyho. Pojďme ukázat Montrealu, jaký tým je Toronto Maple Leafs.

#TohleJeNášČas. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.