Maple Leafs se musí přizpůsobit, ale po svém

Toronto Maple Leafs čeká dnes večer zápas číslo dva proti Montrealu Canadiens. Po nevydařeném prvním zápase se Maple Leafs musí dnes večer přizpůsobit hře Montrealu.

Když Josh Anderson před čtvrtečním zápasem prohlašoval, že to bude válka na ledě, tak jim ji pojďme dát. Ale za pomoci našich osvědčených zbraní, kterými se Maple Leafs pyšnili v základní části. Protože v prvním zápase Toronto své zbraně příliš nevyužívalo. Přesně tak, jak o tom mluvil ve čtvrtek v noci Nic Foligno.

„Byl to opravdu roztrhaný zápas a nikdo se nedostal pořádně do tempa a vzalo nám to naši hru, ve které jsme dobří, což je hra pět na pět a být nebezpeční při držení puku. Vypadalo to, jako bychom se chodili na trestnou lavici předvádět, musíme najít způsob, jak dostat do hry naši ofenzívu.“

Přesně tohle Maple Leafs musí dnes večer změnit. Maple Leafs musí udržet tempo ve hře. Modrobílý tým musí hrát svou rychlou hru s držením kotouče a v útočné třetině rychlým předáním puku vykroužit do střelecké pozice a skórovat.

Toronto bylo ve většině zápasů základní části s Montrealem „Alfa“ týmem na ledě. Vyhrálo sedm zápasů včetně čtyř výher o více než jednu branku. Pokud Maple Leafs budou hrát svou hru tak to, co Montrealu pomohlo v prvním zápase jim nebude v dalších zápasech stačit.

„Nemyslím si, že tady je něco, čím by nás překvapili. Ale oni do toho šli od začátku. My jsme tak nehráli. Myslím si, že nám chvilku trvalo, než jsme se do toho dostali a pro to není omluva,“ řekl o prvním zápase Alexander Kerfoot.

„My prostě musíme najít způsob, jak dostat do hry náš útok a hrát hokej. Když to uděláme, tak ukážeme, že jsme opravdu nebezpečným týmem a musíme to ukázat znovu a znovu,“ dodal Foligno.

Plán pro dnešní zápas je zřejmý, hrát s větší rychlostí, intenzitou a zároveň větší disciplínou.

Ve čtvrtečním zápase bylo Toronto jako první tým v historii NHL třikrát v zápase vyloučené za vyhození kotouče mimo hřiště. To je zbytečných šest minut, které Montreal využil ke své hře místo toho, aby je Maple Leafs mohli využít ke svému způsobu hokeje.

„Musíme změnit ten příběh,“ řekl Morgan Rielly.

Ano, Maple Leafs musí změnit příběh druhého zápasu protože první kapitola téhle série se odehrála podle scénáře Canadiens.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.