Auston Matthewse předvedl dominantní výkon a Maple Leafs srovnávají sérii na 1-1

Toronto Maple Leafs výhrou 5-1 v sobotním zápase proti Montrealu Canadiens srovnávají sérii na 1-1. Třemi body za jednu branku a dvě asistence se prosadil Auston Matthews. Jednu branku a asistenci zaznamenal William Nylander. Svou první trefu v playoff v dresu Toronta si připsal Jason Spezza, Alex Kerfoot a také Rasmus Sandin pro kterého to byla první branka v playoff v kariéře. Brankář Jack Campbell zaznamenal svou první výhru v playoff.

Toronto předvedlo konečně svou hru doplněnou větším fyzickým nasazením. Právě to bylo ve spojení s dominantním výkonem Austona Matthewse a dvěma využitými přesilovými hrami rozdílem oproti prvnímu zápasu.

„Nejlepší způsob, jako ho popsat je to, že je velmi kompletním hráčem. Dnes večer byl extrémně bojovný, fyzický na puku, vstřelil pro nás důležitou branku, vybudoval si svou hrou autorit, byl silný na vhazování. Nebyla opravdu nic, co by nedělal dnes večer extrémně dobře. Celá naše sestava odvedla velmi dobrý výkon, ale Auston byl bez debaty rozdílovým hráčem,“ chválil Matthewse po zápase kouč Sheldon Keefe.

Po zápase právě Matthews věnoval výhru zraněnému kapitánovi Maple Leafs Johnu Tavaresovi.

„Tenhle zápas je pro něj. Tahle výhra znamená hodně nejenom pro hráče v šatně, ale také pro samotného Johna. Je tak velkou součástí týmu, je naším lídrem. Když se stane něco tak děsivého a vážného, jako minulý zápas, myslím si, že odpověď našeho týmu byla dnes večer neuvěřitelná,“ řekl Matthews.

Jako první se v zápase dostali do několika šancí hráči Maple Leafs. V čtvrté minutě střílel Nick Foligno. Po jeho střele se dostal k dorážce William Nylander a následně netrefil odkrytou branku opět Nick Foligno. V sedmé minutě dorážel Auston Matthews. Po něm promáchl před brankářem Carey Pricem T.J. Brodie.

Na konci osmé minuty ale jako první skóroval Montreal po zmatcích před brankou Jacka Campbella.

Sedm a půl minuty před první přestávkou srovnal na 1-1 Jason Spezza, který využil přihrávky Zacha Bogosiana z rohu kluziště a střelou zápěstím překonal Price.

„Myslím si, že Auston byl naším nejlepším hráčem. Naši nejlepší hráči byli Auston, Mitch Marner, Nylander a John Tavares důvodem proč byl náš tým tento rok první v divizi. Auston je hráč, o kterém víme, že jeho hra se zlepšuje s velkými momenty,“ řekl Spezza po zápase.

Pro Toronto to byla velmi důležitá branka v zápase. Po trošku nervózním začátku se Maple Leafs v průběhu první třetiny zlepšili a na konci skvěle odehráli oslabení a následující pasáž před první sirénou.

Ve druhé třetině Maple Leafs konečně vypadali jako tým, který známe ze základní části. Kombinující na puku s rychlým přechodem do útočné třetiny.

Už v první minutě předvedl skvělé napadání Auston Matthews, v útočné třetině obral o puk Gallaghera ale skákající puk netrefil ideálně.

Na začátku šesté minuty se první útok Maple Leafs dostal do rychlého brejku, který na pravém křídle podpořil obránce Justin Holl. Jeho střelu po přihrávce Austona Matthewse brankář Montrealu jenom vyrazil přímo na Matthewsovu hokejku a lídr Maple Leafs poslal svůj tým do vedení 2-1.

Následně se soupeři zalíbilo na trestné lavici a Maple Leafs hráli tři přesilovky v řadě a Toronto si vytvořilo několik šancí. Po kombinaci Rasmuse Sandina a Mitche Marnera střílel Auston Matthews. Ke střele z levého křídla se dostal Alex Kerfoot. Z levého křídla střílel tvrdě také William Nylander, jeho střelu dorážel z prostoru mezi kruhy Nick Foligno a následně také Jason Spezza.

Až ve třetí přesilovce 6:40 před koncem druhé třetiny se napřáhl Rasmus Sandin a kotouč skončil v brance Montrealu potřetí. Následovalo ale dlouhé sledování videa během kterého se rozhodčí snažili přijít na to, proč si kouč Montrealu vzal trochu nepochopitelně úplně zbytečný challange. Na nic ale nepřišli takže třetí branka Toronta platila a Maple Leafs hráli čtvrtou přesilovku v řadě.

„Abych byl upřímní, tak nevím o čem ten challenge byl, jenom jsem doufal, že do uznají jako branku. Byl jsem trochu nervózní, protože jsem neskóroval skoro rok a půl takže jsem opravdu chtěl, aby to byla branka a byl jsem super šťastný, že to uznali,“ řekl po zápase Rasmus Sandin.

V další přesilové hře se už Maple Leafs tolik neprosadili a tak odcházeli do šaten s vedením 3-1.

V deváté minutě třetí třetiny potrestal William Nylander další využitou přesilovou hrou stupidní krosček kapitána Montrealu a Toronto vedlo už 4-1. Maple Leafs poprvé od 3. března využili dvě přesilové hry v jednom zápase.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny to zkusil Montreal se šesti hráči v poli bez brankáře. Maple Leafs se soustředili na to hlavně neinkasovat a volné kotouče vyhazovali povětšinou na zakázané uvolnění. Až minutu a půl před třetí sirénou trefil prázdnou branku Montrealu Alexander Kerfoot.

Toronto tak vyhráli druhý zápas série jednoznačně 5-1 a série se nyní stěhuje ke dvěma zápasům na ledě Montrealu. Třetí zápas je na programu už v noci z pondělí na úterý.

#tohlejenáščas, #proJohnyho GO LEAFS GO!!!

Napsat komentářštěpán

před 6 měsíci

No byl to konečně výkon hodný naší síle, ambicím a jak musíme hrát pokud chceme uspět. Týmu jako Montreal nemůžeme polevit a dát jim čuchnout tím, že se necháme hitovat když vedem..třetí třetina byla takticky velmi dobrá a bylo moc důležité je netrpět i tu poslední třetinu, aby se nerozehráli do 3tího zápasu.
Zápory: Bohužel u Marnera stále vidím strach z osobních soubojů. Hraje bez progresu stejně jako proti Columbusu nebo Caps. Chápu, že na to nemá postavu a je to playmaker, ale čekal jsem od něj víc (za 11 mega)…teď za něj dřou jiní.
A ještě je neviditelný Ilya Mikheyev. Už během sezony nebyl vidět a v PO je podle mě postradatelný. Chápu, že jeho icetime a způsob nekonzistetního naskakování do hry mu nesedí, ale Alex Kerfoot s ním hraje ve formaci a je daleko více vidět. Myslím si, že jemu prostě nesedí zámořský styl a vrátí se do KHL. Nahradil bych ho Nashem. Jinak Engval, Spezza, výkon týmu super 🙂

Ještě by mě zajímal Váš názor na pískání faulů. Na českých stránkách Habs fans píšou, jak je rozhodčí zařízli a pískali nesmysli a nám prošlo všechno.. Vím, že jsem zaujatý, ale při vší úctě k Habs hrají opravdu občas jako řezníci a je to jejich jediná zbraň na nás. Tak chápu, že Habs fans to vadí a že PO je o tvrdosti a ne kudrlinách na ledě, ale hráči Habs dělají tolik zákroků mimo, že jim rozhodčí 2 promine (protože je PO) a třetí pískne, protože to stále stupňují a někdy už to přehánějí s tou přemotivovaností. Jestli mám být konkrétní, tak beci Chiaron a Weber jsou za hranou.

Michal Bukovic

před 6 měsíci

Spezz paráda, zkušenosti, touha vyhrát tím vším nás vede.
Určitě bych nechal v sestavě Engvalla. Včera hrál dobře a dobře hrál už na konci základní části.
částečně souhlasís Mikheyevem, ale ta jeho rychlost je vidět.
Já bych do toho teď nesahal a nechal to takhle.
Nash mě v prvním zápase moc nepřesvědčil.
Marner – já myslím, že se zvedne a jeden zápas s Montrealem rozhodne on svým výkonem. Já mu věřím.
Co se týče faulů – všechny odpískané podle mě naprosto po právu a ještě několik, který jim sudí prominul.
Dobře to řekl Keefe – říkali, že to bude válka. Jestli chtějí válku a tvrdost na ledě, tak musí počítat s tím, že to sebou nese fauly.
Fňukat umí každý. Copak my jsme fňukali po prvním zápase? Ne.
Tak ať drží tlamu a hrajou hokej. Potom můžou fňukat. Chiaron hraje vyloženě jako prase. Byron to samý. Na konci evidentně poslal Engvalla krosčekem na hrazení mimo hru. Po právu 2 minuty. Weber to samý, další krosček a po právu 2 minuty. Nechápu na co si chtějí stěžovat.

Michal Bukovic

před 6 měsíci

O krosčeku Webera na Simmondse v polovině zápasu náhodou nemluvili?

No já jenom, že za to Weber dostal pokutu od NHL. A rozhodčí tenhle faul v zápase nepotrestali. Šašci z Montrealu

Sváťa

před 6 měsíci

Já nejsem moc nadšenej z Thorntona. Jako zkušenost obrovská, ale místo něj bych tam klidně Riley Nasha viděl. V rámci rychlosti (pomalosti) je na tom Thornton snad ještě hůř než JJ68 v poslední sezóně. První zapas to byli jeho těžce zbytečný ztráty puky a po nich 2 góly. Rozhodčí za mě ok, četl jsem taky to brečení Habs, ale oni mají opravdu tu hranu zákroků až moc viditelnou a tak je rozhodčí trestaj. Přijde mi to vyrovnané na obě strany, Byron nepískunej na Engvalla, Hyman (myslím, že to byl on) se teoreticky mohl pískat na Kotkaniemiho, zase potom na toho Danaulta vyloučený byl a tam jsem si nevšiml ničeho. Je to na obě strany stejný, bohužel Chiariot, Weber tam nostop jezdí a mrdí to u nich průserem, takže si je rozhodčí hlídají. Naše přesilovka je ale docela děs.

Jsme lepší, podle mě je to taková ta séríe, kterou si můžeme prohrát sami. Konečně jsme tam přidali i tu tvrdost a odhodlanost. Je to hladový, já si myslím, že i ten první zápas byl dobrej, ono to tolik nevyniklo a byl to zápas s málo šancemi, ale kdyby to tam trefil Marner na 2:1, tak jsme ten zápas klidně mohli třeba 3:1 vyhrát a každý by to viděl jinak.

Michal Bukovic

před 6 měsíci

Sváťo souhlas

Jarda155

před 6 měsíci

Sváťo souhlas.
Ale Jumba podle mně nesundají.Nestíhal ZČ,nemůže stíhat P-O a ty přesilovky taky moc nevylepšuje.
Engvalla bych nechal hrát a Ilju taky, ale od něj jsem čekal opravdu o hodně více, je sice hodně rychlej, ale strašně neproduktivní a ani ten důraz tam není nijak velký.Přes léto na kemp s Austonem a cvičit střelbu.
Ještě bych vyzdvihl důležitost příchodu Foligna to je klíčové , jinak jsme byli v pralese.
A bully, kterou máme slušnou celou sezonu a ten první zápas nám nešla.(jasně JT ,ale i tak to je klíč naší hře).
M.
A naše rozpory na duo Marner – Nylander si nechám až po boji,zatím oba něco přináší, ale maj i nedostatky.

© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.