Maple Leafs prohráli v prodloužení. Série se vrací do Montrealu

Toronto Maple Leafs prohráli ve čtvrtek večer pátý zápas série s Canadiens 3-4 v prodloužení a série se tak vrací k šestému zápasu na ledě Montrealu. Dvě branky Maple Leafs vstřelil obránce Jake Muzzin. Poprvé v letošním playoff se trefil Zach Hyman a brankář Jack Campbell pochytal 26 ze 30 střel soupeře.

„Nemůžu dostat tři branky v základní hrací době. Musím být lepší a já budu,“ řekl kriticky o svém výkonu Jack Campbell.

Maple Leafs sice dokázali vymazat tříbrankový náskok Canadiens zkraje druhé třetiny ale chyba v první minutě nastavení všechno zhatila. Alex Galchenyuk přihrával naslepo od mantinelu na modrou čáru, ale jeho přihrávku zachytil Suzuki a po rychlém brejku dvou na samotného Jacka Campbella rozhodl.

Toronto prohrávalo po nevydařené první třetině 0-2 dvěma brankami zkraje zápasu. V páté minutě druhé třetiny zvýšil Montreal už na 3-0.

„Montreal, stejně jako v prvním zápase, začal opravdu tvrdě. Nevypořádali jsme se s tím dobře,“ řekl o první třetině kouč Sheldon Keefe.

Už v sedmé minutě druhé třetiny ale snížil po důrazu na brankovišti Zach Hyman na 1-3. Maple Leafs ale hráli jakoby bez energie.

Ve třetí třetině ale byli Maple Leafs jasně lepším týmem. Už v první minutě se dostal do rychlého brejku Zach Hyman. Po následném vhazování v útočné třetině střílel z prostoru mezi kruhy Ale Kerfoot.

V páté minutě třetí třetině Maple Leafs nevyužili svou jedinou přesilovku v zápase.

Krátce po jejím konci ale snížil na 2-3 Jake Muzzin, který se trefil střelou z modré čáry. Osm minut před koncem třetí třetiny Jake Muzzin tečoval přihrávku Alexe Galchenyuka a bylo vyrovnáno 3-3.

Poprvé v sérii se tak prodlužovalo, ale nastavení se Torontu nevydařilo. Chyba v útočné třetině a přečíslení dvou hráčů Montrealu na samotného Jacka Campbella v brance Maple Leafs nastavení po minutě hry ukončila.

„Budeme v pořádku,“ řekl po zápase střelec dvou branek Toronta Jake Muzzin o náladě v kabině Maple Leafs.

Zápas číslo 6 se hraje v sobotu.

One thought on “Maple Leafs prohráli v prodloužení. Série se vrací do Montrealu

1. Co jsem zpozoroval, tak mi přišlo, že jsme měli dlouhá střídání a útočníci při zakládání akcí si nenajížděli tak hluboko a spoustu přihrávek bylo nepřesných nebo je Habs chytili. Stalo se, dneska máme šanci to ukončit, tak to musíme konečně zlomit!!