Další prohra v prodloužení. Bude se rozhodovat v zápase číslo 7

Toronto Maple Leafs prohráli v sobotu večer šestý zápas série na ledě Montrealu Canadiens 2-3 v prodloužení. Série se tak naposledy přesouvá do Toronta k rozhodujícímu zápasu číslo 7.

Maple Leafs se podobně jako v předchozím pátém zápase v Torontu podařilo vymazat ve třetí třetině dvoubrankový náskok soupeře a dostat zápas do prodloužení. V něm tentokrát po obrovské převaze Toronta chyboval obránce Travis Dermott a Montrealu toho z jediné šance využil.

Hráči Toronta byli od začátku zápasu pod velkým tlakem soupeře. Montreal byl povzbuzený jak výhrou v předchozím zápase tak také návratem svých fanoušků do arény a podle očekávání si Canadiens vytvořili zkraje zápasu obrovský tlak.

První třetina přesto skončila bez branek díky skvělému výkonu Jacka Campbella v brance Maple Leafs. Ten si poradil se šancemi soupeře z první minuty i s následným brejkem v oslabení Montrealu. Po 4 minutách hry vedl Montreal 8-0 na střely.

Maple Leafs si jenom nesměle v první části vytvářeli šance. Střela Alexe Galcheneyuka byla tečovaná. V polovině 12. minuty se připomněl kombinací v útočné třetině první útok Maple Leafs. A v předposlední minutě přihrávku Mitche Marnera ukryl v lapačce Price. V poslední minutě první třetiny se dostal k nebezpečné střele Nick Foligno, ale Price v domácí brance zastavil jeho pokus betonem.

Ve druhé třetině se bojovalo urputně o každý centimetr ledu. Maple Leafs dokázali omezit počet střel Montrealu na branku Jacka Campbella. Už v polovině druhé minuty ve druhé třetině ale trefil Caufield tyčku nad ramenem brankáře Toronta.

Krátce na to hrálo Toronto druhou přesilovku v zápase. Maple Leafs se ale nedokázali usadit v útočné třetině a v samém závěru početní výhody přišla chyba Mitche Marnera, po které se 3 domácí hráči dostali do přečíslení na samotného Muzzina. Naštěstí Jack Campbell střelu Montrealu vyrazil.

V polovině zápasu si Montreal vytvořil tlak v útočné třetině a několikrát velmi nebezpečně zahrozil.

Také druhá třetina ale nakonec skončila bez branek 0-0.

Ve druhé minutě třetí třetiny dostalo Toronto do třetice výhodu přesilové hry v zápase. Ke střele z hranice brankoviště se dostal Auston Matthews, ale Price jeho střelu opět se štěstím vyrazil.

Krátce na to hrál Montreal přesilovou hru po nešťastném najetí Williama Nylandera do brankáře Montrealu. Přesilovku využil k brance Corey Perry, který dorážel do prázdné branky po tom, co Toffoli bránil ve hře Jacku Campbellovi. Kouč Maple Leafs Sheldon Keefe požádal o kontrolu videa. Rozhodčí ale branku uznali a Montreal dostal k dispozici další přesilovou hru po neúspěšné coach’s challange Maple Leafs. Další přesilovku Canadiens znásobila chyba Mitche Marnera po tom, co útočník Toronta vyhodil kotouč mimo led a Montreal dvounásobnou výhodu využil ke druhé brance v zápase.

S Maple Leafs to nevypadalo dobře. Montreal pokračoval ve hře v početní výhodě a Jack Campbell důležitým zákrokem udržel pouze dvoubrankovou ztrátu.

Osm a půl minuty před koncem třetí třetiny nakopla hráče Toronta střela Jasona Spezzy, který tak snížil na 1-2.

Do konce třetí třetiny chybělo něco málo přes tři minuty, když se napřáhl T.J. Brodie a jeho tečovaná střela skončila za Pricem.

Ve druhém vyřazovacím zápase se tak rozhodovalo až v prodloužení.

Toronto ovládalo hru po celé nastavení vytvořilo si střeleckou převahu 13-1. Necelých pět minut před koncem prvního nastavení ale chyboval v obranné třetině Travis Dermott a domácí tým rozhodl o tom, že se série stěhuje ještě jednou na led Toronta k zápasu číslo 7.

„Je to samozřejmě frustrující prohra. Byl zápas, ve kterém se bojovalo o každý centimetr. Bojovali jsme, měli jsme spoustu šancí v prodloužení, ale nedokázali jsme to ukončit. Musíme jít dál, máme před sebou další zápas. Jedeme domů a musíme být připraveni,“ řekl po zápase útočník Auston Matthews.

2 thoughts on “Další prohra v prodloužení. Bude se rozhodovat v zápase číslo 7

1. Ahojte. Aj sa niekto boji, ze sa nezvladne posledny zapas, alebo ste si isti, ze TML postupi? Popravde mam aj obavu (vzhladom na posledne rocniky), ale je tam aj nadej. Biju sa vo mne 2 pocity, ale obavu priznavam…

2. Já nebudu komentovat, jestli věřím v postup nebo ne… ať nepodporuju to, že fanoušci Toronta jsou „náročný“.. Já myslím, že tým na druhé kolo máme, ale sere mě výkon některých hráčů. Pouze si myslím, že pokud si dokáže sednout lajna postavená na Nylanderovi, tak by mohla sednout lajna na Mathewsovi a Marnerovi. Rozložit talent.. a vytvořit tak na soupeře trvalý tlak.
    1. lajna: x – 34 – x
    2. lajna: 88 – x – x
    3. lajna: x – x – 16 (třeba spojení Spezza – Marner by podle mě mohlo fungovat)
    Ale teď už je to stejně fuk. Částečně mě zklamal Keefe, který nechá hrát tragického Marnera v 1. lajně.
    Náš tým prostě asi nemá ducha, žvatlá se tu o odhodlání posledních 5 let.. Jak tuhle zkušenost přetaví ve vítězství a je to tu zase. Nevzdávám to, ale dívat se nebudu..