Hokejový bohové prosím Vás dejte Torontu dnes večer výhru

Stalo se to, co si nikdo z fanoušků Maple Leafs nepřál. Je tu zápas o všechno. Toronto Maple Leafs nevyužili proti Montrealu Canadiens dvě předchozí šance na postup do druhého kola playoff a dnes večer tak musí uspět v sedmém rozhodujícím zápase.

Pro Toronto bude dnes večer extrémně důležité zachytit nebo spíše nedovolit Montrealu stejně povedený vstup do zápasu, který Canadiens předvedli v šestém zápase doma.

„Je to samozřejmě neakceptovatelné v téhle části sezony. Musíme se z toho poučit a chápat, že naše začátky jsou rozhodující proti tomuto týmu. Dostalo je to na koně,“ řekl útočník Nick Foligno, který se v sobotu vrátil po třech vynechaných zápasech do sestavy.

Dnes večer se Foligno přesune zřejmě ze druhého útoku do třetího. Na centru druhého útoku by mohl podle kouče Sheldona Keefea nastoupit Alex Galchenyuk, který v celé sérii předváděl vynikající bojovnost.

„Získali jsme představu, jak na tom je Nick, co se týče jeho zdraví. A Kerfoot hraje velmi dobře nezávisle na tom, kde ho máme. Takže to je jedna z věcí, které mám dnes na svém seznamu a které musím vyřešit,“ řekl na včerejší tiskové konferenci Keefe.

„Je to zápas číslo 7. Je čas dát do toho všechno,“ dodal Foligno.

Jestliže už dříve bylo jasné, že Montreal bude mít v hledišti při šestém zápase 2500 fanoušků tak v případě Toronta se dlouho zdálo, že vláda a příslušné orgány v Ontariu něco podobného pro Maple Leafs nepovolí.

Dnes ráno ovšem provinční vláda v Ontariu rozhodla, že povolí 550 plně očkovaným zdravotníkům přístup do hlediště. Je to sice malé množství z celkové kapacity hlediště ve Scotiabank Aréně, který činí více než 19 tisíc míst. I tak to ovšem může hráčům Maple Leafs výrazně pomoc podobným způsobem, který jsme viděli v šestém zápase v Montrealu.

„Nemyslím si, že je lepší způsob jak podpořit Maple Leafs v tomto důležitém zápase než ten, že jim budou osobně fandit naši hrdinové ze zdravotnictví. Úředníci v oblasti veřejného zdraví věří, že můžeme tyto výjimečné fanoušky vrátit na tribuny bezpečně a s minimálním rizikem,“ řekl premiér provincie Ontario Doug Ford v pondělí ráno.

Dnes ráno se hráči poprvé po přesunu z Montrealu vrátili na ledovou plochu včetně kapitána Johna Tavarese. Ten ovšem ještě nebude podle slov kouče připravený na návrat. Místo obvyklého povinného tréninku ale Maple Leafs dnešní trénink změnili na dobrovolný.

Dnes večer nenastoupí ani obránce Jake Muzzin, který nedohrál šestý zápas v Montrealu. Na jeho místě nastoupí Rasmus Sandin. Muzzin bude v případě postupu Maple Leafs kvůli zranění v dolní části těla chybět v sestavě tři týdny.

„Muzz je pro nás obrovským lídrem obecně, velmi bojovný hráč, který bojuje každý večer, celou sezonu. Vášnivě miluje hokej. Je velkou součástí tohoto týmu, ale my prostě musíme jít dopředu a zkusit hrát tvrdě jako tým bez něj,“ řekl zkušený veterán Jason Spezza.

Právě na jeho zkušenosti budou Maple Leafs v dnešním zápase spoléhat. Byl to právě Spezza, který první brankou v šestém zápase dal týmu naději, kterou přetavil ve vyrovnání v základní hrací době T.J. Brodie.

„Něco, co jsme se za ta léta naučil je to, že se prostě musíte znovu soustředit. Žádný zápas není stejný. Každý zápas začíná odznovu a vy musíte být připraveni,“ řekl Spezza dnes odpoledne.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Hyman – Matthews – Marner
Galchenyuk – Kerfoot – Nylander
Engvall – Foligno – Mikheyev
Thornton – Spezza – Simmonds

Rielly – Brodie
Sandin – Holl
Dermott – Bogosian

V brance nastoupí Jack Campbell.

Pro Toronto to bude dnes večer devátý zápas číslo 7 na domácím ledě a s bilancí 7-1 (87,5%) mají společně s NY Rangers nejvyšší úspěšnost ze všech klubů NHL v historii.

A poslední výhra v sedmém zápase doma? 20. dubna 2004 proti Ottawě Senators. Právě tohle byla poslední série playoff, kterou Maple Leafs vyhráli.

Pojďme si to dnes večer zopakovat! Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.