Čeká nás rozšiřující draft pro nový klub Seattle Kraken

Dnes večer bude probíhat rozšiřující draft NHL pro nový klub Seattle Kraken. V průběhu velké show, kterou Seattle chystá ztratí Toronto jednoho z hráčů základní sestavy.

Když v roce 2017 vstupoval do NHL klub Vegas Golden Knights ztratilo Toronto hráče, kterému se sice předpovídala budoucnost v dresu Maple Leafs, ale stále ještě teprve hledal svou cestu z AHL. Brendan Leipsic nakonec odehrál v dresu Golden Knigts pouze 44 zápasů. Po dalších třech sezonách se dokonce úplně vytratil z NHL do KHL. Dnes večer to ovšem bude jiný příběh.

Na rozdíl od roku 2017, kdy se vedení Toronta rozhodlo chránit před výběrem Vegas sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře, se Kyle Dubas v letošním roce rozhodl chránit osm hráčů v poli s jedním brankářem. Letošní ochranu tak Maple Leafs využili pro útočníky Johna Tavarese, Austona Matthewse, Mitche Marnera a Williama Nylandera. Z obránců dal Dubas přednost kromě jistot Justinu Hollovi před Travisem Dermottem, který má čerstvě podepsanou smlouvu na další dva roky. Z brankářů Maple Leafs logicky ochraňují Jacka Campbella.

Veterán Frederik Andersen a David Rittich se stanou za několik dnů nechráněnými volnými hráči.

Rozhodně velmi zajímavou událostí jenom pár hodin před zamražením soupisek klubů a nahlášením seznamu chráněných hráčů byl příchod útočníka Jareda McCanna z Pittsburghu výměnou za jednadvacetiletého útočníka Filipa Hallandera a volbu v sedmé kole draftu 2023. Jenom pár hodin na to se McCann ocitl na seznamu hráčů dostupných pro výběr Seattle.

Další zajímavou událostí bylo samotné rozhodnutí Dubase chránit před výběrem nového klubu 8 hráčů čímž GM Maple Leafs projevil výraznou důvěru v obránce Justina Holla. V 29 letech se tak Holl stává tak trochu s podivem hráčem, kterému vedení klubu opravdu důvěřuje na rozdíl od početné skupiny fanoušků.

Bylo zřejmé, že v obraně se o chráněné místo rozhodovalo mezi Dermottem a právě Hollem. Černého petra si nakonec vytáhl Dermott, který se tak stává společně s Alexem Kerfootem a nově příchozím Jaredem McCannem velmi pravděpodobně jedním z hráčů, ze kterých si bude Ron Francis coby GM Seattle ze sestavy Toronta vybírat.

Je ovšem také možné, že je Kyle Dubas s Ronem Francisem domluvený už od té doby, co dal povolení tehdy ještě asistentovi Sheldona Keefa Dave Hakstolovi k jednání o svém možném angažmá v novém klubu. Právě Dave Hakstol se totiž nakonec stal prvním hlavním koučem v klubové historii Seattle Kraken.

Je tak možné, že se Maple Leafs vůbec nemusí o osud Travise Dermotta obávat. Jeho odchod by byl na rozdíl od poměrně široké sestavy útočníků mnohem citelnější než ztráta některého i když stabilního útočníka.

Jenže ať už to bude Kerfoot nebo McCann tak Maple Leafs přesto ztratí opravdu legitimního hráče NHL.

Podezřelým číslo jedna je zřejmě Alexander Kerfoot. Rodák ze západního pobřeží zcela určitě zapadá do představit Rona Francise o základní sestavě pro úvodní zápas Seattle v NHL. Kerfoot je prověřeným a všestranným útočníkem schopným hrát jak na centru tak na křídle stejně tak jako v oslabení a na přesilovou hru. V letošním prvním kole playoff byl Kerfoot se šesti body po Williamu Nylanderovi druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Jeho cap hitem 3,5 milionů dolarů je vzhledem k tomu, co nabízí velmi přijatelnou částkou v době neměnícího se platového stropu.

Druhým možným výběrem Seattle je Jared McCann. Podobně jako Kerfoot dokáže hrát podle zpráv jak na křídle tak na centru. Je ovšem o rok mladší než Kerfoot a také levnější. Jeho cap hit pro příští sezonu je 2,94 milionů dolarů s tím, že se stane po sezoně chráněným volným hráčem. Jeho osud tak stále zůstává částečně pod kontrolou. GM Pittsburgh Ron Hextall se zřejmě obával jeho ztráty tak ho vyměnil za Hållandera, který nemusí být chráněný.

Asi nejméně pravděpodobnou volbou z naší trojice hráčů je obránce Travis Dermott. Největším lákadlem pro výběr Dermotta je jeho smlouva na další dva roky s cap hitem ve výši 1,5 milionu s vědomím, že mu stále ještě bude trvat několik let než dosáhne svého vrcholu. Jenže Ron Francis má na výběr více prověřených obránců v ostatních klubech. Výběr Dermotta by tak znamenal spíše sázku na jeho růst než cokoliv jiného.

Ačkoliv Maple Leafs ztratí dnes večer pravděpodobně hráče, který by byl jinak na začátku října v základní sestavě Toronta tak to na druhou stranu znamená jisté ušetření pod platovým stropem. Z tohoto pohledu by se Torontu hodil výběr Alexe Kerfoota. Jeho odchodem se sníží pro další dva roky platová zátěž Maple Leafs o 3,5 milionů dolarů. Se závazkem téměř 40 milionů mezi čtyři nejlepší hráče týmu to je vítaná úleva.

Pokud Toronto opravdu o Kerfoota přijde tak McCann bude zcela určitě velmi dobrou náhradou. A s 10 miliony v kapse se bude Dubasovi snadněji shánět partner k Jacku Campbellovi stejně tak jako náhrada za zřejmě odcházejícího Zacha Hymana.

V případě odchodu Jareda McCanna se toho moc nezmění. Asi nejtěžší situace nastane v případě ztráty Travise Dermotta.

Jak to nakonec dopadne se dozvíme dnes v noci. Rozšiřující draft začíná ve 2 hodiny ráno našeho času.

Napsat komentářSváťa

před 2 měsíci

Tak jo, tak jsem to play off asi konečně rozdýchal a je čas se posunout. Nevím moc kde bych začal, možná bych začal souhlasem s Arturem, který psal pod minulým článkem „že ho to vlastně nebaví“. Já už jsem tady na to naříkal několikrát a ono to je asi jenom tak placání do větru … hokej se prostě změnil a nebo fakt stárneme 🙂 Máme hvězdy ligy a mě to často taky prostě nebaví, je to monotónní, pořád to stejné, hra jak přes kopírák a čekáme jenom kam až nás soupeř pustí, většinou to v základní části stačí, ale v play off se ukáže, že moc daleko vlastně ne. My bohužel nejsme schopni nějak extra reagovat, nemůžu si pomoc, ale prostě nemám pocit, že tam zůstalo všechno, o těch sezónách v minulosti ani nemluvím. Hokej je dneska o dovednostech a ono když to někdo dobře brání, tak ten hokej moc zajímavý není. Časy kdy ten hokej měl šmrnc, grády, bitky, góly a hlavně rivalitu je pryč. Dnes je vlastně jedno jestli hrajeme zápas s Montrealem nebo Arizonou. Je to studené, lajk by rivala nepoznal. Když už něco, tak spíš z donucení. Už jsem to říkal, několikrát, ale prostě ta stará parta, která paradoxně ani nebyla schopná postoupit do play off, tak měla zápasy, kdy jsem se na každej těšil, jak malej kluk a vlastně jsme hráli výsledkově prd, ale nebyl jsem zklamaný. Výsledkově ano, ale byl to jízda. Grabo, McArthur, Orr, McLaren, Dion, JvR, Lupul, Komisarek – ta parta prostě měla něco do sebe a řekl bych, že hráli max na co měli. Vybrečel jsem se a jdu dál 🙂

Mrázek – za mě supr. já jsem si ho přál ze všech nejvíc. Holtby, Bishop pro mě byla záplata a vůbec není vyloučené někoho přivést před trade deadline a jít do play off Mrázek/Holtby. Mrázek jde do prime timu a má/může mít před sebou nejlepších 5-6 let kariéry. Campbell pro mě jednička není, je pro mě solidní dvojka, ale určitě ne jednička. V porovnání s Mrázkem je podle mě Mrázek jasně lepší brankář. Campbell zachytal 1 rok a pořád si musíme uvědomit, že jsme jeden z nejsilnějších týmů. Mrázek mi v něčem lehce osobností připomíná Haška, takový zvláštně uchopitelný člověk co má lehce svůj svět, ze začátku kariéry hodně na kopci, teď se asi srovnal, mám z toho jeho příchodu dobrý pocit.

Odchody – Foligno mě nemrzí, nevím tak nějak jsem od něj čekal víc. Hyman škoda ,nedá se nic dělat, za mě je Hyman hráč, který snad nejvíckrát za sezónu jede sám na bránu a nedá gól 🙂 Ale hráč do týmu skvělej. Andersen můj oblíbenec, škoda ho, za mě vynikající brankář, bohužel hodně zranění a bůhví jak to s ním bude. Náhradu máme. Zbytek asi jasné odchody.

Příchody – celkem se mi ta česká stopa líbí. Kampf supr, Kaše může překvapit, ael to zranění tam u něj smrdí pořád. S těmi příchody já vůbec problém nemám, myslím si, že tam může být u někoho průlomová sezóna. Je to takový mix vetránů Spezza, Simmonds s čerstvou sílou v dobrém věku. Ilja asi dostane víc prostoru v top 6, který si zaslouží a bude tam prostor místo něj ve třetí lajně se ukázat. Za mě asi fajn, nebudu říkat, jak moc jsem ty hráče viděl hrát, protože defakto neviděl, tak doufám, že se ukážou.

Sváťa

před 2 měsíci

Ještě se tedy vyjádřím k těm kontraktům. Když si Nylander vybrečel svoje peníze, tak jsem psal, že ještě za tyhle prachy jednou budeme rádi. Tehdy on stál začátek sezóny a následně se do toho moc nedostal a s tím, že v létě přišly megakontrakty Matthews/Marner a Nylader je oproti nim trochu chudý příbuzný.

S Matthewsem asi problém nemám. Jasně pokud se člověk podívá na MacKinnona, tak si říká Austone proč? Na druhou stranu, kariéra je krátká, prostě můžeš vydělat prachy a my jsme mu je dali. Navíc on si to odehraje. Tavares by se mi líbil, tak o 1,5M méne, ale je to persóna, role-model, jednička draftu, má za sebou výsledky, kapitán. Takže asi ok. Marner je podle mě někde kolem 9-9,5M, blbý je, že on prostě ty čísla má. Poslední 2-3 základní části nemá horší než Matthews a všichni mu nakládají za play off, ale on má ze 32 zápasů 25 bodů v play off, přitom Matthews má 32 zápasu 24 bodů. Nebo jdeme mu naložit za to, že dal tohle play off o 1 bod méně a minulé play off o 2 body méně? Já s těmi kontrakty problém asi nemám. Jsou to hráči v průměru za 10M. Dal by jim to každý tým v lize, kdyby jsi někomu řekl, můžeš ho mít, ale dáš mu 10-11M, tak jim to dají. Asi si každý dokáže představit, že by mohli mít o něco méně, ale kolik by to bylo? Každý o milion? Vážně nám 3M řeší něco a je to rozdílová hranice jestli jsme schopni udělat úspěch nebo ne? Jako ok, 3M se hodí, ale podle mě to hrana mezi úspěchem a neúspěchem není. Buď ty hráče chceme a tohle je cena a nebo je musíme rozprášit a jít cestou průměru, ale zase třeba větší kolektivity, soudržnosti, týmovosti. Já chci zatím pořád svatou trojici a postavit to kolem nich. Myslím si, že Marner ještě bude jednoho dne oslavován a dokáže proč je top hráč ligy.

Nylander/Marner – napsal jsem pouze svatou trojici, protože já bych klidně Nylandera za nějakého velmi pěkného beka vyměnil. Ono se mu to play off bodově hezky povedlo, ale pokud teď odhlídnu jakkoliv od peněz. Tak Marner je podle mě jako hráč úplně někde jinde. Nylanderovi prostě spousta herních situací nevonní, nechce se mu tam, spousta věcí je tak nějak na oko. To prostě já u Marnera necítím (možná si někdo myslím opak) a i když se Marnerovi nedaří, tak nějak mu to baštím, že prostě chce. Na druhou stranu Nylanderovi to právě nebaštím i když se mu daří. On je pro mě ten hráč „hele koukni mám 1+2“ a já na to „to je supr, ale -3“ takže vlastně nic. Ono to je řečený pouze obrazně, protože on i to +/- má dobré, ale často tam je vypuštěný souboj, na něco se vyprdne a my pak z toho dřepíme minutu u nás v pásmu. Přijde mi že má „syndrom Kessla“ i když teda Phil to byla ještě jiná liga :)) a mohli bychom za něj a za podobné peníze mít skvělýho beka. Navíc teď by mohl mít supr hodnotu. Nylander hrát v Evropě nebo KHL, tak je podle mě jasně nejlepší hráč mimo NHL. Krásně to je vidět při MS. Ale já bych trejdoval. Útočnou sílu máme dost.

Jarda155

před 2 měsíci

Ahoj Sváťo.
I já jsem si Mrázka přál, ale čekal jsem o něco nižší smlouvu.Pohádkáře mám taky rád a poslední roky nás držel.Podepsal prakticky za stejné peníze, tak nevím co si o tom myslet.Nechtěli jsme ho my, nebo nechtěl on?Podle mně by těch 55 zápasů se slušnou dvojkou v zádech měl v pohodě zvládnout.
Hyman mě hodně štve, ale chápu obě strany a za těch podmínek co mu dal EDM to u nás fakt nešlo.Přeju mu super sezony u McD.
Doplnění mi též přijde OK, ještě bych uvítal zkušeného defens beka za 1M.
Poměrně velké očekávání mám i od příchozího kouče Chynowetha z CAR, kde měl na starost obranu.
Ilya v top six šancí dostal dost a přesto, že je to můj oblíbenec, tak to vidím na ten třetí útok a oslabení.Ta produktivita je u něj fakt špatná.Kdyby se střelecky chytil byla by to bomba, má poslední rok smlouvy, což hráče vždy nakopne.
Nylander – krásně popsáno mám z něj stejný pocit.A taky se vždy divím jak slušně je na tom v +/-.
Marner – pokud budu psát o letošním P-O tak mi prostě přišel zabržděný a čekal jsme lepší projev.
Výměna svaté čtveřice – pokaždé když nad tím přemýšlím, tak najdu spoustu možností co by stím šlo dělat.Ve finále to končí otázkou – může Dubas vzít Marnera Matthewsovi a Nyladera Tavaresovi ?

Jsme 1,2 M nad stropem.Budou zranění a nějaké točky na farmu,ale jak jsme psal ten jeden zkušený bek mi tam chybí.
Příští rok „skončí“ smlouva Kesselovi a budeme mít alespoň 1,2 M k dobru, jenže po sezoně je bez smlouvy Morgan a při letošních neskutečných podpisech obránců to bude problém.Doufám, že se na farmě chytí Král a stane se z něj další Kaberle.
M.

Sváťa

před 2 měsíci

Tavares se podle me věž Nylandera obejde bez problému. Jemu je jedno s kým hraje, on si tam cca ten jeho bod na zapas za sezónu udela s kýmkoliv a u nej muže jen někdo vyrůst. Pokud se nepletu, tak než si Ilja udělal ti ruku, tak se mu dařilo a hrát podle me často vedle Tavarese. Tavares + Ilja bych ja spojil tenhle rok znovu, k nim tam točil dle toho kdo se chybně. Klidně by se jim tam mohl chytit Simmonds nebo mít průlomovou sezónu někdo z příchozích. Nylandera vyměnil za beka. Morgana se bojím, za me absolutně nesmysl, aby odešel. Za me top bek a kdyby se neskrtil jeho icetime poslední 2 roky na přesilovce, tak měl i mnohem lepší čísla. Samozřejmě tenhle rok očekává už finální zařazeni do sestavy a výkonu hodně top 4 bek od Sandina.

Sváťa

před 2 měsíci

Sory psal jsem z mobilu :/

Jarda155

před 2 měsíci

Morgan by mě taky moc mrzel,ale to je minimálně 7,8 – 8M když bude hodně chtít zůstat.Jinak těch 9 dostane na trhu v pohodě.
No uvidíme jak mají vymyšlené formace, jsem na to hodně zvědav.(já bych si třeba tipl,že Kašičku vyzkouší v obou TOP útocích, ale elitní bude hrát Simmonds a k Tavaresovi půjde Kerf.
Sandin se přes Holla do top 4 bude prokousávat těžko, pokud bude Holl hrát svůj standard, ale on se někdo zraní a tu šanci dostane.
A Liljegren je podle mne pouze nový Marinčin, 8 bek.(no teď koukám,že mu je teprv 22, tak třeba ještě nějaký progres bude, ale ani tý farmě nijak nevyčnívá.Bodově tedy, herně jsem loni neviděl z AHL lautr nic.)
M.

Pavel

před 2 měsíci

Ahojte. To zklamání mám stále v sobě a bohužel přešlo do fáze „nemám náladu“. Otázka Marner/Nylander tady bude asi hodně dlouho. Jedna část je naštvaná na Nylandera za jeho rokování o smlouvě, ale kdyby se necukl, tak má mnohem méně než není a to by opravdu nebylo fér s ohledem na Marnera. Bo Marner v základní části ještě ok, ale v play off je to bída, bída. Jako sorry, ale Marner má 10,9 mega a za tu jeho cenu rozhodně nejsou 4 góly v play off za posledních 27 zápasů adekvátní. I letos jej mám za jednu z příčin vypadnutí již v prvním kole. Prostě se musí víc snažit, je to bída. Pokud by neměl 10,9 mega, ale třeba „jen“ 8 mega, tak ty tři ušetřené miliony by u nás udržely Hymana, třeba. Nebo bychom mohli mít lepšího golmana, třeba. Nebo bychom mohli příští rok udržet Morgana, třeba. V době platových stropů jsou i ty 3 mega hodně důležité a citelné.
ad příchody – nechtěl jsem žádného čecha a máme hned tři. Na Mrázka jsme zvědav, zda unese ten tlak. Je rozdíl chytat u nás na někde na vesnici. Kamp dobrý, Kaše je loterie s tím, že pokud bude zdráv a a zabojuje, tak by mohlo jít o steal free agency. Jinak ty ostatní borce neznám, tak snad se management trefil.
od odchody – chtěl jsem, aby zůstal Alex, ale bohužel na něj nezbylo místo. Ale to souvisí s příchody.
Jsem zvědavý na Sundina, letos prostě musí zabojovat a dostat se s přehledem mezi 4. Prostě musí, pak bychom nemuseli přemýšlet nad tradem Nylandera, který stojí „jen“ 6,9 mega.

pred sezonou

před 2 týdny

Ahojte. Suhlasim s nazormi, ze kedysi hokej bavil viac, mozno fakt vekom to je, neviem:) proste ked wendel clark sa pobil, tie domi a dokonca aj golman potvim, proste malo to viac stavu, srdce. Tento rok necakam zazraky, veril som 20 rokov, nemam ocakavania uz. Takze mozno budem milo prekvapeny, ale kader je v podstate ten isty, takze… Osobne by som si prial, aby bol Mattheus kapitan konecne. Nemozem si pomoct, ale Tavares je pre mna ikona NY Islanders, sorry … Brankarskej zmene sa nebranim, Anderssen bol pre mna neutral. Nehneval ma, ale mna osobne ani neohuril v play off hlavne. Zial ci chceme, alebo nie, „marnerovske kontrakty“ nas trochu drzia v sachu. Nebranil by som sa predaji Marnera (len ci by bol ochotny niekto dat take peniaze), opat sorry… Ale ako som pisal, proste necakam nic od novej sezony…. Bodaj by sa vratil stary duch maple leafs, to si prajem

© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.