Tréninkový kemp 2021 – Den druhý, Leafs poprvé na ledě

Ve čtvrtek se hráči poprvé dostali na ledovou plochu. Trenéři tradičně rozdělili celý tým na dvě skupiny a podobně jako během zimního kempu před zkrácenou sezonou 2021 prvních dvacet minut nechali hráče pouze bruslit mezi čárami.

„Vím, že to je velmi obtížný úkol, to uznávám a libí se mi prostě tím začít. Víte my se chceme posunout, sezona je těžká, vítězit je těžké, hrát v lize je těžké, takže začít těžkou prací, není lepší čas to udělat. Je to velmi obtížné, ale líbí se mi způsob, jak je to nastavené. Stejnou věc jsme udělali minulou sezonu. Dám hráčům čas se z toho dostat a vrátit se zpět. To, co chci vidět je prostě usilí a snaha. Je to spíš více mentální trénink než cokoliv jiného. Samozřejmě fyzický prvek tam je, ale ta mentální stránka je největší výzvou v tom, jak tím procházíte, jak se ptáte sám sebe kolik toho ještě zvládnete. Takže se mi líbila ta snaha hráčů, způsob jak na to odpověděli později v tréninku. Odvedli dobrou práci, takže to pro nás byl dobrý den,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

Také samotní hráči potvrdili, že začátek kempu a dnešního tréninku byl velmi těžký.

„Jo, je to neuvěřitelně těžké. Trénujete celé léto, ale dostat se takto do plné rychlosti a mít tak málo na odpočinek, jako jsme měli, je to jeden z těch těžších dnů, které kdy prožijete. Je to pro nás dobré, je to dobrý mentální test a je to dobrý fyzický test,“ říkal po tréninku Jason Spezza.

„Rád bych vás vidět to vyzkoušet,“ vtipkoval zase Rasmus Sandin s reportéry.

Jako první se na ledě ukázali lídři týmu v čele s Williamem Nylanderem, Morganem Riellym a také Austonem Matthewsem, který se účastnil v kompletním výstroji bruslařských fázích. Trénink s pukem ovšem vynechal a dle předpokladů bude jeho kompletní zapojení do tréninkového kempu probíhat postupně.

První skupina hráčů trénovala dopoledne v tomto složení:

Mikheyev – Kerfoot – Nylander
Ritchie – Brooks – Marner
Robertson – Amadio – Spezza
Gabriel – Douglas/Abramov – Gogolev

Rielly – Dermott
Dahlstrom – Holl
Rubins – Menell
Hellickson – Hollowell

Campbell – Mrázek

Kouč Sheldon Keefe na včerejším setkání s médii mluvil o tom, že ne všechni hráči, kteří spolu nedávno hráli vedle sebe (Muzzin/Holl, Rielly/Brodie, Tavares/Nylander) budou ve stejné skupině. Kouč plánuje hráče trochu promíchat, veterány spojit s dalšími hráči a také spojit jisté osobnosti vedle sebe.

Odpoledne se na ledě tréninkového centra objevila druhá skupina hráčů, která trénovala v tomto složení:

Bunting – Tavares – Ho-Sang
Kaše – Kampf – Gusev
Semyonov – Engvall – Anderson
Seney – SDA – Clune

Muzzin – Liljegren
Sandin – Brodie
Kivihalme – Villenueve
Král – Biega

Hutchinson – Woll

Zajímavé složení nabízí z českého pohledu dvojice Kaše-Kampf společně s ruským střelcem Nikitou Gusevem. Obecně se asi příliš nečeká, že by se Ondra Kaše dostal hned na začátku sezony do základní sestavy Maple Leafs. Narozdíl třeba od Davida Kampfa, který byl v Chicagu defenzivních specialistou a jako centr byl výborný také na vhazování. Osobně čekám Davida Kampfa na centru třetího útoku. Otázkou zůstává, jestli vedle něj Sheldon Keefe postaví spíše obrannou sestavu například Nicka Ritchieho a Wayne Simmondse nebo spíše rychlou sestavu křídel s Alexem Kerfootem a Ilyou Mikheyevem.

Tréninku se nakonec nezúčastnil útočník Wayne Simmonds, který dostal z osobních důvodů volno.

V pátek pokračuje přípravný kemp dalšími tréninky na ledě. V sobotu už sehrají Maple Leafs první přípravný zápas s Montrealem Canadiens.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.