Tréninkový kemp 2021 – Den třetí, Matthews trénoval s kotoučem

Hráči Maple Leafs se vrátili v pátek k dalším fázím tréninku na ledové ploše.

První skupina strávila na ledě čilých 70 minut cvičení s mnoha souboji o kotouč. Složení bylo stejné jako ve čtvrtek:

Mikheyev-Kerfoot-Nylander
Ritchie-Brooks-Marner
Robertson-Amadio-Spezza
Gabriel-Abramov/Douglas-Gogolev

Rielly-Dermott
Dahlstrom-Holl
Menell-Rubins
Hellickson-Hollowell

Campbell
Mrázek

Jediná změna byla v barvě výstroje Petra Mrázka, když čtvrteční bílou vyměnit v pátek za modrou 🙂

Na ledové ploše se ještě před hlavní skupinou hráčů objevil Auston Matthews, který si vyzkoušel už také práci s pukem na hokejce a to je rozhodně překvapení. Nečekalo se, že Matthews bude trénovat s pukem dříve než příští týden. Sice to ještě nebyla střelba, ale pokrok to rozhodně je.

Během letošního tréninkového kempu bude souboj především o místo na levém křídle. A ví to také útočník Nick Robertson, který je jedním z kandidátů:

„Soutěživost nikdy nikomu neublížila. Tato organizace mě naučila, že nemáš nic jisté, nezáleží na tom, kde jsi a co jsi dokázal,“ řekl Robertson.

Také Mitch Marner ví, že musí na své hře stále pracovat a jedním z prvků, které se snaží vylepšit je jeho střela, resp. nedržet tolik kotouč na hokejce:

„Když můžu připravit akci, tak to zkusím. Ale z mého pohledu, když mám příležitost tak se snažím dostat puk rychleji z hokejky pryč.“

Vláda provincie Ontario dnes také rozhodla, že Maple Leafs budou moci od soboty využít 50% kapacity své arény. To znamená, že už první přípravný zápas s Montrealem bude moc sledovat maximálně 9900 fanoušků.

„Bude skvělé mít naše fanoušky zase zpátky. Minulý rok to samozřejmě stále za prd sledovat ostatní týmy jak mají své fanoušky a my nemohli,“ řekl Mitch Marner k této zprávě.

Šikovné křídlo Maple Leafs se také připravuje na nový systém hry v přesilových hrách pod vedením asistenta Spencera Carberyho:

„Má kreativní myšlení, nebojí se zkoušet nové věci takže taková bude také naše přesilovka. Už s námi trochu mluvil o tom, jaký je jeho nápad a myslím si, že to brzy uvidíte,“ dodal Marner.

V odpolední části tréninku se na ledě objevil také útočník Wayne Simmonds, který včera dostal osobní volno. Složení druhé skupiny bylo následující:

Bunting-Tavares-Ho-Sang
Gusev-Kampf-Kaše
Semyonov-Engvall-Simmonds
Seney-Anderson/SDA-Clune

Muzzin-Liljegren
Sandin-Brodie
Kivihalme-Villenueve
Král-Biega

Hutchinson
Woll

Zatím velmi spokojený může být útočník Michael Bunting, který druhý den v řadě trénuje vedle kapitána Johna Tavarese.

„Hlavní důvod proč jsem podepsal s Maple Leafs bylo to, že dostanu šanci hrát s někým jako je Tavares. Samozřejmě jsem velmi nadšený, že jsem zde,“ řekl.

Pohromadě zůstala také česká dvojice David Kampf a Ondřej Kaše. Společně s nimi trénoval opět Nikita Gusev, který na tréninkovém kempu bojuje o smlouvu s Maple Leafs.

„Vybral jsem si Toronto, protože to je jedna z nejlepších organizací v NHL. Mojí rolí tady bude ubránit nejlepší hráče soupeře,“ řekl David Kampf po dnešním tréninku.

Vypadá to tedy, že Leafs našli obranného specialistu. To by tak mohl být další dílek do skládačky v cestě za pohárem. Samotní hráči velmi dobře vědí, že loňské zklamání je obrovské.

Už včera Jason Spezza hovořil o tom, jak nechce na vyřazení s Montrealem zapomenout, ale jak se z toho chce poučit. Po dnešním tréninku pak Wayne Simmonds řekl, že kapitán John Tavares pozval po své spoluhráče na svou letní chatu, kde si snažili prohru takzvaně vyříkat:

„Měli jsme spolu skvělý dialog. Musíme to, co se stalo řešit přímo, neskrývat se před tím a poučit se z toho,“ řekl Simmonds.

I z toho je cítit, že Maple Leafs budou v letošní sezoně opět o něco více motivovaným týmem.

Po dvou dnech tréninku se Leafs budou zítra chystat na první přípravný zápas.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.