Příprava pokračuje odvetou na ledě Montrealu

Druhým zápase pokračuje příprava Toronta Maple Leafs před novou sezonou. V odvetě Maple Leafs nastoupí na ledě Montrealu Canadiens. Sobotní vstup do přípravy Maple Leafs vyhráli 4-1.

Sobotní zápas bohužel nedochytal brankář Ian Scott a vypadá to, že bude nějaký čas chybět. Už v pátek se zranil také další brankář Joseph Woll a v sestavě brankářů se tak začíná objevovat docela nepříjemná trhlina. Woll s Hutchinsonem měla být předpokládaná dvojice brankářů pro Toronto Marlies v AHL. Naštěstí je tu ještě Erik Kallgren případně nadějný Keith Petruzzelli, který odchytal poslední čtyři sezony v univerzitním týmu Quinnipiac v NCAA.

V dnešním zápase se představí také tři čeští zástupci včetně brankáře Petra Mrázka. Ve druhém útoku se vedle sebe postaví David Kampf a Ondřej Kaše společně s Nikitou Gusevem, který na kempu bojuje o smlouvu v následující sezoně.

Sobotní trénink vynechal útočník Pierre Engvall, kvůli zranění kyčle, což by v tuto chvíli mohlo pootvřít dveře do základní sestavy Maple Leafs pro Ondru Kašeho. Pro českého útočníka to bude dnes večer příležitost představit se novému kouči.

„Myslím si, že to je velmi univerzální hráč. Těším se, že ho budu sledovat. Je opravdu šikovný, útočný. K tomu také houževnatě bojuje o kotouč. Myslím si, že může hrát kdekoliv v naší sestavě podle toho, jak ho budeme potřebovat,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

Druhý přípravný zápas odehraje Ilya Mikheyev. Podle kouče to je způsobené právě zraněním Engvalla. Podruhé nastoupí také Semyon Der-Arguchintsev a Brett Seney. O výkonu Der-Arguchintseva Keefe řekl, že se mu líbil jeho výkon v sobotním zápase, ale nedostal příliš prostoru.

„Líbila se mi jeho hra v sobotu, ale nedostal mnoho prostoru. Myslím si, že je to chytrý mladý hráč se skvělými schopnostmi a čím více zkušeností mu nabídneme, tím lépe pro nás,“ dodal.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Ritchie – Brooks – Marner
Gusev – Kampf – Kaše
Mikheyev – Semonyov – Simmonds
Seney – Der-Arguchintsev – Anderson
Douglas

Rielly – Dermott
Dahlstrom – Holl
Rubins – Menell
Villenueve – Kivihalme

V brance začne Jack Campbell. Petr Mrázek by se měl do branky postavit v polovině zápasu.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.