Úspěšný vstup Maple Leafs do přípravy proti Montrealu

Toronto Maple Leafs vstoupili úspěšně do přípravných zápasů před novou sezonou 2021-22. V sobotu večer porazili na domácím ledě Montreal Canadiens před zraky 10 tisíc fanoušků 4-1.

Maple Leafs byli po většinu zápasu herně a střelecky aktivnějším týmem. Mladá sestava soupeře nestačila na kombinovanou sestavu nováčků a veteránů Maple Leafs. V polovině první třetiny předvedl svůj fantastický přehled ve hře William Nylander a po jeho přihrávce vstřelil Jake Muzzin první branku Toronta. Úspěšný návrat po zranění prožil kapitán John Tavares, který zkraje druhé třetiny zvyšoval využitou přesilovou hrou na 2-0. Ještě před polovinou zápasu usměrnil Michael Bunting do branky přihrávku T.J. Brodieho.

Až do posledních minut druhé třetiny Maple Leafs svému soupeři prakticky nedovolili vystřelit na branku Michaela Hutchinsona. Když už se Canadiens dostali do šance tak jejich střela mířila vedle branky Maple Leafs.

Do třetí třetiny nastoupil do branky Toronta Ian Scott. Na ledě ale vydržel necelých pět minut. Poté zamířil nejprve na střídačku a později také do šatny. Zápas nakonec neplánovaně dochytal Hutchinson. Scott si podle vyjádření kouče Sheldona Keefea přivodil zranění třísel.

„Bohužel to vypadá, že bude nějaký čas chybět. Určitě nás to za něj mrzí, ale bude tvrdě pracovat, aby se mohl zase vrátit,“ řekl Keefe.

Necelých pět minut před koncem třetí třetiny přidal čtvrtou branku Toronta Kurtis Gabriel. Ten se kromě vstřelené branky představil také v pěstním souboji s Brandonem Baddockem z Montrealu, který Gabriel jasně vyhrál.

Sobotní zápas sledovalo v hledišti Scotiabnak Arény 10 tisíc fanoušků poprvé od 10. března 2020. Tehdejší zápas s Tampou Bay byl totiž na téměř rok a půl posledním zápasem Maple Leafs před svými fanoušky. Pokud tedy nepočítáme několik stovek fanoušků v rozhodujícím sedmém zápase prvního kola playoff 2021.

„Když se čistil led před zápasem tak jsem se motal kolem a když jsem se podíval na tribuny, tak jsem zaznamenal kolik je tam lidí. Bylo pěkné vidět tolik lidí,“ řekl obránce Jake Muzzin.

„Je to tak dlouho. Museli jsme si zvyknout hrát před prázdnými tribunami. Ale hrát před deseti tisíci lidmi, to jsou úplně jiné reakce na branky, šance, hity. Zkraje zápasu si myslím, že jsem sledoval fanoušky více než samotný zápas. Bylo pěkné je mít zpět. Takže děkuji všem co přišli a díky vládě provincie, že dovolila fanouškům přijít,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

„Všichni jsme se těšili, že budeme zase hrát před lidmi. Zvuková náhražka nemůže lidi nahradit, ale bylo to asi lepší než úplné ticho. To dlouhé odloučení od fanoušků dávalo dnešnímu zápasu ještě větší smysl,“ dodal útočník Alex Kerfoot.

Z hráčů Toronta se ukázal velmi dobře William Nylander. Každé střídání na ledě byl opravdu vidět. Kromě asistence u první branky Jakea Muzzina přihrál také na branku John Tavarese. Kromě toho se také trefil v samostatných nájezdech, které si oba týmy po zápase vyzkoušeli.

Velmi dobrý výkon předvedl také John Tavares. Při svém návratu po devastujícím zranění v prvním zápase playoff proti Canadiens ukázal, že je zdravý a připravený na vysoká očekávání fanoušků po pěti porážkách v playoff v řadě.

„Lhal bych, kdybych řekl, že to byl normální přípravný zápas. První zápas je o tom, abyste si uvědomil, kde jste. Nechtěli jsme, aby tam padla ta branka na konci. Byla tam nějaká nervozita. Bylo pro mě důležité připustit si, že jsem si prošel něčím traumatickým pro mě a pro mou rodinu i když si na to nepamatuji. Je skvělé udělat tyhle kroky při návratu, mám tady skvělé lidi u Leafs, kteří mi pomohli se sem dostat,“ řekl JT.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.