Česká dvojice jedinými střelci Maple Leafs na ledě Montrealu

Toronto Maple Leafs prohráli ve druhém přípravném zápase na ledě Montrealu Canadiens 2-5 a jedinými střelci v dresu Toronta byla česká dvojice David Kapmf a Ondřej Kaše. Kromě dvou českých střelců jsme viděli poprvé v akci také brankáře Petra Mrázka. Ten se do branky Toronta postavil v polovině zápasu a zaznamenal sedm zásahů z osmi střel.

Zápas se vyvíjel výrazně odlišně než první přípravný zápas v sobotu večer. V první třetině mělo Toronto potíže s disciplínou ve své hře a Montreal hned dvě z prvních tří nabídnutých přesilových her dokázal využít. Sedm minut před koncem první třetiny tak Toronto prohrávalo 0-2.

První třetina končila bitkou u zadního mantinelu mezi Nickem Ritchiem a Benem Chiarotem. Strkanice, do které bylo zapleteno hned několik hráčů byla výsledkem ošklivého hitu Jake Evanse tuším na Adama Brookse v rohu kluziště. Evens za tento faul a následnou hrubost dostal 2+2 trestné minuty a Toronto tak vstoupilo do druhé třetiny v početní výhodě.

Jenže dlouhou přesilovku Leafs nevyužili.

Naopak krátce před polovinou zápasu zvýšil Michael Pezzetta na 3-0 pro Canadiens. Inkasovaná třetí branka ze 12 střel byla nakonec také posledním okamžikem v zápase pro brankáře Jakea Campbella, kterého podle předchozí domluvy vystřídal Petr Mrázek. Bohužel trvalo necelé tři minuty než také on inkasoval branku při přesilové hře Montrealu.

To už byl ale stav 1-3 z pohledu Toronta. Ještě před tím než Josh Anderson zvyšoval v přesilové hře na 4-1 pro Montrealu využil David Kampf v oslabení zaváhání domácího brankáře Kevina Poulina.

Za stavu 0-3 ještě rozhodčí neuznali branku Adama Brookse kvůli předchozímu postavení mimo hru.

Minutu před koncem druhé třetiny snížil Ondřej Kaše na 2-4 po nádherné přihrávce Morgana Riellyho.

Pro Kampfa a Kašeho to byl vůbec první zápas v dresu Maple Leafs a kouč Sheldon Keefe mohl být s jejich výkonem nejenom díky vstřeleným brankám spokojený.

„Máme tady několik kluků, kteří se snaží zjistit kým jsou a co jsou v NHL, ale je zřejmé, že je to hráč NHL,“ řekl Keefe o Ondřeji Kašem.

V případě Davida Kampfa byl kouč potěšený jeho prací na vhazování a také jeho hrou v oslabení.

Necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny pojistil Michael Pezzetta výhru Montrealu střelou do prázdné branky Toronta.

Se svým prvním zápase v dresu Toronta mohl být spokojený také brankář Petr Mrázek.

„Byl to první zápas, prostě se chcete cítit dobře v brance, dělat všechno správně, užít si to a nezranit se. Cítil jsem atmosféru, fanoušky a snažit jsem se poznat hráče, se kterými jsem ještě nehrál. Byla to zábava konečně obléct dres,“ řekl Mrázek po zápase.