Tréninkový kemp 2021 – Auston Matthews trénoval ve skupině se spoluhráči

Útočník Auston Matthews udělal další krok ve svém návratu po operaci zápěstí. V úterý strávil na ledě 25 minut tréninku v první skupině hráčů. Poprvé od své operace se tak účastnil všech skupinových cvičení s pukem a také nácviku střelby. Celkem očekávaně ovšem při tréninku vynechal fyzický kontakt a ještě před koncem tréninku odešel do kabiny.

Kouč Sheldon Keefe řekl, že se Matthews v příštích dnech bude pravděpodobně i nadále účastnit bezkontaktních částí tréninku a následně Leafs určí další kroky.

Uvidíme tedy, jestli se Matthews objeví v některém ze zbývajících čtyř přípravných zápasů. Tento týden nás čeká už jenom dnešní, středeční zápas na ledě Ottawy Senators. Příští týden pak Maple Leafs zakončí přípravné období třemi zápasy. V pondělí nastoupí opět v Ottawě a následovat budou dva domácí zápasy. V úterý Toronto nastoupí proti Montrealu. V sobotu pak proti Ottawě. Do nové sezony Maple Leafs vstoupí 13. října na domácím ledě s Canadiens.

Je zřejmé, že jeho zápěstí ještě nebude stoprocentně v pořádku. Není tedy bezpodmínečně nutné, aby se Matthews hrnul do přípravných zápasů. Všechno se zřejmě cílí směrem k zahajovacímu zápasu nové sezony.

„Nikdy se nenechte překvapit kolik branek vstřelí na tréninku. I když tohle je jeho první trénink s týmem. Miluji to. Je tak talentovaný, je naším lídrem. Vypadal opravdu dobře. Byla zábava mít ho zpět,“ řekl po úterním tréninku Rasmus Sandin.

„Vypadal podle mě dobře, je to pro něj pokrok. Myslím si, že zůstaneme v podobném plánu tento týden,“ dodal kouč.

Matthews začal ráno obvyklím způsobem. S koučem pro rozvoj dovedností Darrylem Belfrym pracoval jeden na jednoho. Soustředil se na práci s pukem a střelbu z těsné blízkosti. Následně se připojil k první skupině hráčů se kterými strávil půlhodinku tréninku. Před tím než začaly kontaktní cvičení se Matthews odebral do kabiny.

„Je to zásluha jeho píle. Bere hokej velmi vážně. Tráví hodně času na své hře a vždy pracuje na různých věcech. Přišel do sezony s nějakými věcmi, na které se soustředil přes léto a mimo led vpyadá skvěle. Jsme nadšeni vidět ho na ledě,“ řekl po tréninku veterán Jason Spezza.

První skupina hráčů dnes trénovala v tomto složení:

Bunting – Tavares – Spezza
Nylander – Kerfoot – Ho-Sang
Robertson – Amadio – Gabriel
Clune – Abramov – Gogolev

Muzzin – Liljegren
Král – Brodie
Sandin – Biega
Duszak – Hollowell

Campbell
Kallgren

Sestava blízká tomuto složení by měla nastoupit ve středu v přípravném zápase na ledě Ottawy Senators.

„Dáme příležitost spoustě klukům. Hodně našich top hráčů nepojede do Ottawy. Bude tam hodně příležitostí pro kluky, kteří bojují o pozici v týmu,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

Jisté je, že se na ledě Ottawy nepředstaví Der-Arguchintsev, který si podle kouče odnesl z pondělního zápasu v Montrealu nějaké rány.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.