Tréninkový kemp pokračuje dalším přípravným zápasem v Ottawě

Tréninkový kemp pokračuje dnes večer dalším přípravným zápasem Maple Leafs na ledě Ottawy Senators. Pro Toronto to bude čtvrtý přípravný zápas. V předchozích třech zápasech Maple Leafs uhráli bilanci 2-1-0.

Podruhé v řadě nastoupí na ledě Ottawy sestava složená spíše z hráčů, kteří se snaží protlačit se na několik málo volných míst. Podle kouče nastoupí někteří hráči z dnešní sestavy také v úterý doma proti Montrealu. Keefe také dodal, že složení jednotlivých útoků dnes večer vůbec ničemu nenapovídá.

Je zřejmé, že se Sheldon Keefe snažít využít maximum času tréninkového kempu k tomu, aby se rozhodl, kdo z hráčů se udrží v sestavě Maple Leafs a kdo se bude stěhovat například do AHL. V minulých letech bylo zvykem, že Leafs po několika prvních dnech kempu snížili počet hráčů přesunem nováčků k juniorským týmům případně do AHL.

„Nerozhodneme se o složení základní sestavy, dokud nebudeme muset předtím, než 13. nastoupíme k zápasu,“ řekl Keefe po nedělním tréninku.

„Vaši hráči NHL nepotřebují tolik času, co máme, aby se během tří týdnů připravili na základní část vzhledem k tomu, jak tvrdě trénují, jak se připravují během léta. Na druhou stranu se také snažíte posoudit stav týmu a snažíte se rozvíjet hráče.“

„Snažíte se opravdu poznat nové hráče, dát jim každou příležitost prosadit se a opravdu poznat, jak na tom jsou. A to zabere nějaký čas.“

První větší zůžení sestavy se tak dá čekat ve středu, která bude volným dnem po dvou zápasech v řadě na ledě Ottawy a doma s Montrealem. Poslední přípravný zápas v sobotu večer doma s Ottawou už dle mého bude sloužit k přípravě základní sestavy.

Ještě před tím než sestava hráčů Toronta odcestovala k zápasu do Ottawy se sešli hráči na dobrovolném tréninku na ledě Ford Performance Centre v Torontu. Na ledě nechyběli oba brankáři, Pierre Engvall, který měl v předchozích dnech zdravotní potíže nebo třeba Jason Spezza.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Kerfoot – Kampf – Kaše
Engvall – Brooks – Simmonds
Bunting – Semyonov – Ho-Sang
Robertson – Amadio – Spezza

Muzzin – Holl
Sandin – Dermott
Dahlstrom – Biega

V brance by měl odchytat celý zápas Jack Campbell. Na střídačce bude připravený Erik Kallgren.

Téměř kompletní nedělní trénink strávil na ledě také Auston Matthews. Vynechal pouze část tréninku s fyzickým kontaktem. Tomu se ovšem už nevyhýbal na dnešním tréninku. Matthews trénoval v útoku s Ritchiem a Mitchem Marnerem a také v sestavě na přesilovou hru.

Kouč Sheldon Keefe v neděli řekl, že nečekal tak dlouhý trénink Austona Matthewse.

„Upřímně řečeno udělal dnes mnohem více práce, než jsme od něj čekali. Střílel mnohem tvrději. Dnes to bylo poprvé, co jsme ho viděl opravdu se pokládat do střel bez přípravy, takže je zřejmé, že se cítí dobře. Rozhodl se pokračovat v tréninku a dělat nějaké kontaktní věci, což jsme od něj dnes nečekali. Ale chtěl to,“ řekl Keefe.

V neděli Matthews ukončil trénink zhruba po 50 minutách na ledě a vynechal hru na branku. To už ale neplatilo na dnešním tréninku, který Matthews strávil kompletně na ledě v červeném dresu zakazující fyzický kontakt. Přesto se mu lídr Maple Leafs nevyhýbal. V žádném cvičení se dle reportérů nezdálo, že by byl Matthews něčím limitován. Dokonce zůstal na ledě o něco déle i po skončení tréninku.

„Mám radost z toho, jak se to vyvíjí. Stále doufám, že budu zpět na úvodní zápas v sezoně,“ řekl Matthews po dnešním tréninku.

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.