Je to tady. Toronto Maple Leafs vstupují do sezony 2021-22!

31. května 2021 skončila sezona Maple Leafs, ve které mělo dojít k naplnění obrovských očekávání. Po 134 dnech vstupuje Toronto do nové sezony proti stejnému klubu, který na jaře zařídil tolik zklamání.

„Největší překážkou pro tento tým je on sám.“

Přesna tahle věta, kterou vyslovil speciální poradce kouče Paul MacLean představuje přesně to, o co současný tým Maple Leafs v letošní sezoně hraje. Bude to sezona, ve které Maple Leafs v současném složení kádru a vedení dostanou poslední šanci na velký tanec. Sezona 2021-22 bude znamenat buď úspěch a naději na další pokračování nebo další zklamání a v tom případě zřejmě nevyhnutelné změny nejenom ve složení základní sestavy.

I přes obrovské zklamání v loňské sezoně zůstalo jádro týmu prakticky pohromadě. Zůstala velká čtyřka ve složení Tavares, Matthews, Marner, Nylander. Prakticky stejné složení má obrana, kterou místo Bogosiana doplní Rasmus Sandin. Jediná poměrně výrazná změna nastala ve složení brankoviště. Už v průběhu loňské sezony přepustil Frederik Andersen především kvůli zranění pozici jedničky týmu Jacku Campbellovi. Andersen po sezoně odešel jako volný hráč a jeho místo zaujal český brankář Petr Mrázek.

Zdá se, že odvaha a víra Kyle Dubase ve stejné jádro šikovných hráčů nezná mezí. Přesto jsme se dočkali změn, které mohou hrát v letošní sezoně výraznou roli. Bojovného Zacha Hymana nahradil stejný typ hráče v podobě Michaela Buntinga a Nicka Ritchieho. Je tu obranný specialista v podobě Davida Kampfa. A je tu také český střelec David Kaše, který svým způsobem nahrazuje Alexe Galchenyuka.

Přesto se opět zdá, že Maple Leafs mají tým složený z hráčů, kteří sice oslňují šikovností v základní části, ale selžou, když na tom nejvíce záleží. V playoff. Současná sestava Maple Leafs nedokázala ani jednou ze sedmi pokusů vyřadit své soupeře v posledncích třech playoff. V roce 2018 Toronto promarnilo v sedmém zápase proti Bostonu třikrát vedení o jednu branku. O rok později Maple Leafs ztratili proti stejnému soupeři vedení 3-1 v sérii. A stejné vedení 3-1 také v letošní sérii proti Montrealu. Proto v letošní sezoně neexistuje žádný jiný cíl než postup přes první kolo a nejenom to. Pod tímhle obrovským tlakem na úspěch vstoupí Maple Leafs do letošní sezony.

Kromě nových hráčů by měli přinést čerstvé nápady také noví asistenti kouče Sheldona Keefa. Spencer Carbery by měl oživit přesilovou hru zatímco Dean Chenoweth by se měl pokusit vylepšit hru Maple Leafs v oslabení.

Jenže už začátek sezony ovšem přináší první problémy. Auston Matthews vynechá první tři zápasy v tomto týdnu. Po dnešní operaci palce bude dokonce 8 týdnů chyběl útočník Ilya Mikheyev. O startu Mitche Marnera se pak rozhodne až krátce před zápasech. Marner se na včerejším tréninku srazil s Waynem Simmondsem a trénink předčasně ukončil. Naštěsí se zdá, že to vypadá velmi dobře a Mitch Marner by neměl dnes večer na pravém křídle prvního útoku. Další ztatou je ale šikovný Adam Brooks, který se dnes večer představí nejspíše na druhé straně v dresu Montrealu. Canadiens si totiž v neděli stáhli Brookse z waiver listu Maple Leafs.

V letošní sezoně by mělo mít Toronto vyrovnanou dvojici brankářů. A tak bylo možná trochu nejasné, kdo z dvojice Campbell-Mrázek se postaví do branky dnes večer. Už v pondělí ale kouč Sheldon Keefe řekl, že v prvním zápase bude chytat Jack Campbell. Možná také proto, že hned ve čtvrtek nastoupí Toronto na ledě Ottawy. A to by se měl dočkat Petr Mrázek, který tak na svůj debut v dresu Maple Leafs rozhodně dlouho čekat nebude. A bude jenom na jednotlivých gólmanech, jak si svými výkony řeknou o přízeň kouče.

Pro českého fanouška bude letošní sezona Maple Leafs určitě velmi zajímavou. Kromě Petra Mrázka dostane určitě výraznou příležitost David Kampf a možná největším potenciálním překvapením by mohl být Ondřej Kaše.

Přiznejme si, že v posledních letech nebylo Toronto pro české fanoušky příliš atraktivním týmem. Kromě celoživotních fanoušků mnoho lidí v České Republice Maple Leafs nesledovalo. V letošní sezoně se dá ovšem čekat velký zájem českých médií o zápasy Maple Leafs. Toronto přivedlo českého brankáře. To je opravdu velmi ojediněnou událostí. A poprvé od sezony 2008-09 jsou v sestavě celkem tři čeští hráči. Tehdy v obraně Toronta nastupovali Tomáš Kaberle společně s Pavlem Kubinou a 14 zápasů s nimi odehrál také útočník Jiří Tlustý.

Pozitivní by mělo být plné hlediště Scotiabank Arény. Po loňském trápení s prázdnými tribunami se v letošní sezoně vrací vše k normálu s diváky na tribunách. Včetně tradičního složení divizí. Maple Leafs se tak po roce v čistě kanadské divizi představí opět na všech ostatních stadionech v NHL. Toronto se tak vrací do divize se šampiony v posledních dvou sezonách, s nenáviděným Bostonem, Montrealem, nebezpečnou Floridou Panthers a tradičním rivalem z Detroitu.

„Jsem napumpovaný. Kluci mají po dlouhé době ve městě rodiče a my jsme šťastný, že máme diváky zpět. S napětím čekáme jak to bude večer vypadat,“ řekl obránce Morgan Rielly.

K tradičnímu zahájení sezony Maple Leafs patří zcela určitě také pochod vojenské jednotky 48th Highlanders, která se svými dudy a bubínky tradičně před prvním zápasech Maple Leafs pochoduje po kluzišti. V loňské sezoně byla tahle tradice porušena. Doufejme, že dnes večer 48th Highlanders uvidíme.

Zdá se, že všechno směřuje k velmi očekávanému začátku nové sezony Maple Leafs.

„V lize není soupeř, kterého bychom neznali lépe než tento tým. Zítra s Ottawou do bude podobné,“ řekl kouč Sheldon Keefe dnes ráno.

Dnes ráno měli hráči Maple Leafs pouze dobrovolný tréninku. A na ledě se ukázal také Mitch Marner.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Ritchie – Tavares – Marner
Bunting – Kerfoot – Nylander
Engvall – Kampf – Kaše
Simmonds – Amadio – Spezza

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Dermott

V brance Jack Campbell.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.