Konec přípravného kempu přinesl mnoho událostí

Tři týdny přípravného období jsou za námi a všechno směřuje ke středečnímu úvodnímu zápasu Maple Leafs v nové sezoě 2021-22. Toronto zakončilo v sobotu večer přípravné zápasy čtvrtou výhrou v řadě a celkově Maple Leafs zaznamenali bilanci 5-1. V šesti přípravných zápasech proti dvěma soupeřům Maple Leafs pouze jednou nestačili na výjimečnou produktivitu Montrealu Canadiens.

Přestože je pět výher v přípravných zápasech určitě slibným ukazatelem před novou sezonou, tak už dnes ráno to bude naprosto nedůležitý údaj. Poslední týden totiž přinesl několik těžkých zpráv z tábora Maple Leafs.

Předně je třeba zmínit, že Auston Matthews bude chybět v prvních třech zápasech nové sezony. Lídr Maple Leafs podstoupil během srpna operaci svého zápěšstí. Přestože se během přípravného kempu zapojil do tréninků se spoluhráči a zdálo se, že Matthews vše směřuje k prvnímu zápasu v nové sezoně, tak na jeho první zápas si ještě několik dnů budeme muset počkat. Sice se zdálo, že jeho příprava probíhá velmi dobře, ale hlavní kouč Sheldon Keefe v pondělí oznámil, že Matthews v prvních třech zápasech nenastoupí.

Auston Matthews ještě není jednoduše v nejlepší formě a nenastoupí dokud nebude v nejlepší formě. Asi tak se dají přeložit vyjádření samotného Matthewse a hlavního kouče Sheldona Keefea.

„Osobně se necítím, že jsem ve stavu, kdy se cítím stoprocentně připravený nastoupit. Cítím se dobře fyzicky ale prostě si myslím, že ještě potřebuji nějaký čas. Strašně rád bych nastoupil, ale musím být trpělivý, disciplinovaný a ujistit se, že jsem stoprocentně připravený,“ řekl Auston Matthews v pondělí.

Kouč Sheldon Keefa slova Austona Matthewse v podstatě pouze potvrdil:

„Nyní ještě není ve stavu, ve kterém se cítí spokojený. Ještě tam úplně není. Proto ho nebudeme tento týden moct využít. Na ledě vypadá fantasticky. Ukazuje, jaký vliv bude mít až se dostane do sestavy, ale to aby byl stoprocentně seběvědomý a spokojený je pro nás nejdůležitější. Musíme být trpělivý.“

Kromě Austona Matthewse je další ztrátou také útočník Ilya Mikheyev, který nedohrál poslední přípravný zápas Maple Leafs před novou sezonou na domácím ledě proti Ottawě Senators. V první třetině po jednom ze soubojů u hrazení upadl a poranil si zřejmě levou ruku. V pondělí kouč Sheldon Keefe potvdil, že ruský útočník musí podstoupit operaci palce.

Ilya Mikheyev bojoval o své místo v sestavě Maple Leafs a zdálo se, že by mohl obsadit levé křídlo druhého útoku vedle kapitána Johna Tavarese. Místo toho ho čeká osm týdnů mimo hru a podle kouče se jedná o velkou ztrátu.

Kromě jisté absence Matthewse a Mikheyeva se Maple Leafs musí vyrovnat také se ztrátou útočníka Adama Brookse. Ten musel být v neděli z důvodu vysokého platového stropu Maple Leafs zapsaný na waiver list. Bylo zřejmé, že Brooks bude na listině nechráněných hráčů lákavým zbožím a to se také potvrdilo. V pondělí si Brookse z waiver listu Maple Leafs stáhl rival Montrealu Canadiens.

Před Adamem Brooksem dostal v sestavě Maple Leafs přednost Michael Amadio a podle slov kouče Sheldona Keefea to bylo velmi těžké rozhodnutí. Keefe v rozhovorech s médii řekl, že nebyl příliš zapojený do tohoto rozhodnutí, které vzešlo ze strany managementu Maple Leafs. Samotný Keefe řekl, že si Brookse velmi cenil.

Podle kouče převážila ve prospěch Amadia větší zkušenost ve 173 zápasech NHL oproti 18 zápasům Adama Brookse. Dodejme ještě, že oba hráči se naroili pouze týden od sebe během května 1996.

Doufejme, že poslední těžká zpráva přišla z úterního tréninku Maple Leafs, který po srážce s Waynem Simmondsem musel předčasně ukončit Mitch Marner. Podle záběrů kamer se Marner srazil s napadajícím Simmondsem uprostřed ledové plochy. Nejednalo se tak o náraz v blízkosti mantinelu. Marner ještě nějaký čas debatoval s jedním z koučů. Poté trénink ukončil a odešel do šatny.

Kouč Sheldon Keefe po tréninku řekl, že to bylo z preventivních důvodů a více o stavu Mitche Marnera bude vědět ve středu ráno.

Pokud by se měli Maple Leafs zkraje sezony obejít bez Matthewse, Marnera, Mikheyeva a také Brookse tak by to pro tým bylo určitě citelné oslabení.

V průběhu přípravného kempu bylo zajímavé sledovat, jak se o místo „prvního“ brankáře týmu poperou Jack Campbell a český brankář Petr Mrázek. Kouč Sheldon Keefe nakonec v pondělí prozradil, že v úvodním zápasech proti Montrealu možná podle očekávání nastoupí Jack Campbell zatímco Petr Mrázek nastoupí hned o den pozdějí na ledě Ottawy Senators.

Sestava Maple Leafs na úterním tréninku vypadala následovně:

Ritchie-Tavares-Marner
Bunting-Kerfoot-Nylander
Engvall-Kampf-Kaše
Simmonds-Amadio-Spezza

Rielly-Brodie
Muzzin-Holl
Sandin-Dermott
Liljegren

Campbell
Mrázek

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.