Maple Leafs hrají na ledě Ottawy Senators

Už den po výhře v úvodním zápase sezony nastoupí Toronto Maple Leafs na ledě Ottawy Senators. Toronto vyhrálo první zápas v sezoně proti Montrealu Canadiens 2-1.

Dnes večer to bude velký debut v brance Toronta pro českého brankáře Petra Mrázka. Ten se stane po Jiřím Crhovi a Davidu Rittichovi třetím českým brankářem, který nastoupí v dresu Toronta.

Mrázek podepsal s Maple Leafs tříletou smlouvu s ročním cap hitem 3,8 milionů dolarů. Přišel v létě v podstatě jako náhrada za Frederika Andersena, který se naopak s Maple Leafs nedokázal na nové smlouvě dohodnout.

Ve dvojici s Jackem Campbellem bude tak trochu ušetřený tlaku, který dopadá na jedničku Maple Leafs. A právě to, že Toronto má dva vyrovnané brankáře může výrazným způsobem týmu pomoct.

Mrázek je na spolupráci s druhým brankářem týmu určitě zvyklý. Mezi lety 2017-20 odehrál za Detroit Red Wings, Philadelphii Flyers a Hurricanes průměrně 40 zápasů za sezonu. Dá se čekat, že v Torontu to bude určitě velmi pododné. Jeho bilance za tři sezony v Carolině je 50-32-8 s úspěšností zásahů 91,1% a průměrem 2,48 inkasované branky na zápas.

„Máme dva velmi schopné brankáře. Samozřejmě Jack odvedl v minulé sezoně neskutečnou práci a my mu velmi důvěřujeme. Povedlo se nám ale posílit brankoviště s Petrem. Prostě si myslíme, že se budou tihle kluci celou sezonu vzájemně tlačit k velmi dobrým výkonům,“ řekl minulý týden hlavní kouč Sheldon Keefe.

Zatím se opravdu zdá, že si oba brankáři Maple Leafs opravdu rozumí. Před začátek sezony během přípravného kempu spolu strávili hodně času.

„Stali se z nás přátelé. Pracujeme společně a snažíme se tlačit jeden druhého k lepším výkonům na ledě, mimo led a zároveň se společně bavit,“ řekl Mrázek o spolupráci s Campbellem.

„Je to opravdu zábavný vztah, protože se tolik navzájem hecujeme. Je soutěživý jako já. Takže si myslím, že to do sebe zapadá. Stejně nakonec chceme vyhrát a chceme aby tahle organizace byla vítězi. Takže chceme být lídry. A myslím si, že je prostě skvělé, co oba společně přinášíme,“ dodal Campbell.

Zatím není zřejmé, jestli kouč Sheldon Keefe provede před dnešním zápasem nějakou změnu v sestavě oprati zápasu s Montrealem.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Ritchie – Tavares – Marner
Bunting – Kerfoot – Nylander
Engvall – Kampf – Kaše
Spezza – Amadio – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Dermott

V brance tedy Petr Mrázek. Jack Campbell bude připravený na střídačce.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.