Úspěšný vstup Maple Leafs do nové sezony

Středeční výhra 2-1 na domácím ledě proti Montrealu Canadiens známená pro Toronto Maple Leafs úspěšný vstup do nové sezony. Pro Maple Leafs to byl už šestá výhra v řadě v úvodním zápase nové sezony. To znamená vyrovnání nejdelší série výher v úvodním zápase nové sezony z let 1919-25 tehdejších Toronto St. Patricks.

Jednatřicet zákroků si proti Montrealu připsal brankář Jack Campbell. Pro něj to byl vůbec první úvodní zápas v jeho kariéře.

„Jakýkoliv hrací den jste stále napjatí a nervy tam pořád jsou. Je to ale vzrušující, když je vyprodaný zimák dola a je to mnohem sladší, když do toho vložíš svou práci, každý k tomu přispěje svým dílem a získáte dva body,“ řekl po zápase Jack Campbell.

Začátek zápasu ale patřil Montrealu. Canadiens se hned v prvních vteřinách zápasu dostali do první velké šance, ale střela Bretta Kulaka skončila na levém betonu Campbella. Krátce na to se před Campbellem zjevil osamocený David Savard. V polovině osmé minuty Montreal svou převahu zkraje zápasu využil k první brance v zápase. Přečíslení dvou na jednou zakončil Jonathan Drouin.

„V prvních deseti minutách jsme nehráli dobře. Chvilku nám trvalo než jsme se do dostali, ale od toho okamžiku si myslím, že náš výkon byl opravdu přesvědčivý. Kluci pracovali a bojovali. Byl to těsný zápas až do konce a jsem šťastný, že jsme našli cestu na tu správnou stranu,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

Krátce před polovinou první třetiny dostalo Toronto příležitost ke druhé přesilové hře v zápase. S jejím koncem prosvištěla za Jakea Allena střela zápěstím Pierrea Engvalla, který tak srovnal na 1-1.

„Hrál opravdu dobře. Na konci jsme ho nechali dokonce střílet na prázdnou branku,“ vtipkoval po zápase na účet Engvalla kouč Sheldon Keefe.

Pět a půl minuty před koncem první třetiny trefil tyčku po nahození z modré čáry T.J. Brodie. V posledních vteřinách první třetiny skončila na břevně střela Rasmuse Sandina.

Začátek druhé třetiny patřil Maple Leafs. K zakončení před Allanem se dostal William Nylander a Michael Bunting. Necelých osm minut před koncem druhé třetiny si do zakončení z prostoru mezi kruhy vybruslil Mitch Marner. Čtyři a půl minuty před druhou přestávkou zakončoval ze stejného místa Ondřej Kaše, ale ani on neuspěl.

Až po minutě hry ve třetí třetině zlomil vyrovnané skóre na stranu Maple Leafs William Nylander, který se trefil střelou z pravého kruhu.

Krátce na to se Maple Leafs bránili téměř celé dvě minuty přesilové hře 5 na 3. Velkou úlohu v oslabení sehrál David Kampf. Obránce Justin Holl pak zablokoval střelu do odkryté branky Toronta.

Koncovku zápasu si ale Maple Leafs pohlídali a po zásluze slavili první výhru v sezoně.