Nedostatečný výkon Leafs na ledě Ottawy a ztráta Mrázka

Toronto Maple Leafs prohráli svůj druhý zápas v nové sezoně 2-3 na ledě Ottawy Senators. Brankou zkraje třetí třetiny snížil tříbrankovou ztrátu Jason Spezza. Další branka v přesilové hře Williama Nylandera znamenala snížení na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat se Maple Leafs už nepodařilo.

Byl to pomalý a naprosto nedbalý výkon Maple Leafs na ledě Ottawy Senators. Dvě třetiny hráči Toronta na svého soupeře absolutně nestačili. Především v obranné třetině nechávali Leafs svému soupeři až příliš prostoru. A když se k tomu přidala chybná rozehrávka Pierre Engvalla a slepota rozhodčích, kteří neviděli jasné kopnutí do puku tak Maple Leafs prohrávali 0-1.

Minutu před koncem první třetiny skončil kotouč za zády Mrázka podruhé když Ottawa po šťastném odrazu využila přesilovou hru. Tragickou první třetinu završila branka v poslední vteřině třetiny po další chybě v rozehrávce Maple Leafs.

Druhá třetina začala šancí Williama Nylandera, ale brankář Ottawy byl proti snížení Toronta. Následoval neúspěšný brejk Michaela Buntinga.

Následoval festivalem šancí Ottawy před Mrázkem a velmi snadno mohlo Toronto po 40 minutách prohrávat větším než tříbrankovým rozdílem. Jenže ani jeden z týmů se střelecky neprosadil a tak po dvou třetinách trval stav 0-3 z pohledu Maple Leafs.

Jenže horší situací bylo zranění Petra Mrázka, kterého v průběhu druhé části trefila jedna ze střel soupeře někam do oblasti ramene, krku nebo hlavy. Mrázek zůstal chvilku v kleče a po přerušení evidentně zjišťoval, jak na tom je. Při poslední střele Ottawy zároveň s klaksonem si zřejmě poranil třísla a do třetí třetiny ho v brance vystřídal Jack Campbell.

Dá se říct, že Petr Mrázek byl v prvních dvou třetinách rozhodně nejlepším hráčem Maple Leafs. Pochytal 23 z 26 střel a jenom díky němu nebyl rozdíl ve skóre větší než tři branky.

„Nemám o něm další zprávy kromě toho, že nebyl schopný dochytat dnešní zápas,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

„To naštve vidět ho, jak opouští zápas. Hrál opravdu dobře,“ dodal Jason Spezza.

Mrázka tak do třetí třetiny vystřídal Jack Campbell a hráči Toronta se přece jenom herně zvedli. Střelecky Maple Leafs svého soupeře jasně předčili 25-10 a dvěma brankami zápas zdramatizovali.

Po třech minutách třetí třetiny využil Jason Spezza přesilovou hru Maple Leafs střelou z pravého kruhu a Maple Leafs snížili na 1-3.

V deváté minutě využil William Nylander v další přesilové hře parádní přihrávku Spezzy přes celou šířku kluziště a střelou zápěstím z podobného místa jako přední Spezza snížil na 2-3.

Jenže Maple Leafs stále dělali chyby v obranné třetině a Senators měli několik šancí k tomu svůj náskok opět navýšit. Ale nestalo se tak.

Nestalo se ale ani to, že by si Maple Leafs připravili šance na snížení. Snad jenom střela Morgana Riellyho dvě minuty před koncem třetí třetiny byla blízko k tomu, aby znamenala vyrovnání. Puk ale skončil jenom na tyčce. Rielly to zkoušel ještě v posledních vteřinách, ale ani tehdy neuspěl.

Maple Leafs tak prohráli první Bitvu o Ontario v letošní sezoně. Už v sobotu ale budou mít šanci na odvetu.