Auston Matthews se vrací do sestavy, Leafs hrají s Rangers

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na domácím ledě proti NY Rangers. A do sestavy týmu se vrací útočník Auston Matthews. Chybět nebudou také obránci Jake Muzzin a Justin Holl.

Auston Matthews vynechal první tři zápasy v sezoně po tom, co v srpnu „narychlo“ podstoupil operaci zraněného zápěstí. Během tréninkového kempu se Matthews postupně zapojoval do všech cvičení včetně střelby a fyzické hry. Zdálo se, že by Matthews mohl stihnout dokonce samotný začátek nové sezony a nastoupit už v prvním zápase proti Montrealu Canadines. Nakonec se tak nestalo. Tři dny před prvním zápasem kouč Sheldon Keefe řekl, že Matthews ještě tři zápasy vynechá. Po nedělním tréninku už samotný hráč mluvil o tom, že předpokládá, že jeho prvním zápasem v letošní sezoně bude pondělní zápas proti Rangers.

Obecně se Matthewse čekají v letošní sezoně velké věci. V loňské sezoně dokázal nastřílet 41 branek v 52 zápasech přestože většinu zápasů odehrál s problémovým zápěstím. Zprávy a hlasy od Maple Leafs hovoří o jeho skvělé formě a je zřejmé, že Leafs budou mít svého kandidáta na nejlepšího střelce v sezoně.

„Na bruslích se mi líbí mnohem víc než před rokem. A to jsem si před rokem myslel, že bruslí lépe než před dvěma lety. Změnil své tělo, svůj trénink, ale věnuje také mnohem více času práci na bruslení díky tomu, že po operaci nemohl hrát s pukem a proto vypadá mnohem rychlejší než jak jsme u něj zvyklí z minulosti. To jsou věci, které dají jeho hře další úroveň,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

„Chci být každý večer na stejné úrovni. To je těžké dodržet každý večer. To je důvod, proč jsou nejlepší hráči těmi nejlepšími. Je snadný být dobrý týden nebo měsíc, ale je opravdu těžké být dobrý konzistentně každý večer. Na to se opravdu soustředím abych byl připravený,“ řekl Matthews.

Kromě návratu Austona Matthewse se do Scotiabank Arény vrací také tým jižních sousedů Kanady. Americký tým hrál naposledy v srpnu 2020, když se Maple Leafs v předkole playoff potkali s Columbusem Blue Jackets. Celou další sezonu 2020-21 odehráli Maple Leafs proti kanadským týmům.

Proti NY Rangers hrálo Toronto naposledy 5. února 2020 na ledě Madison Square Garden. Ten večer pak po prohře 3-5 Kyle Dubas vyměnil z Los Angeles Kings brankáře Jacka Campbella a útočníka Kyle Cliffforda.

Právě Jack Campbell se dnes večer nejspíše postaví do branky Leafs. Náhradníka mu bude dělat Michael Hutchinson, který byl v neděli povolaný z AHL jako náhrada za zraněného Petra Mrázka. Ten by měl chybět kvůli zranění třísel nejméně 14 dnů.

Do obrany se pak vrací také Justin Holl, který vynechal jak zápas proti Ottawě tak také včerejší trénink. Místo mu uvolní Timothy Liljegren. A chybět nebude ani Jake Muzzin, který také vynechal včerejší trénink.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Ritchie – Matthews – Marner
Bunting – Tavares – Nylander
Kerfoot – Kampf – Kaše
Engvall – Spezza – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Dermott

V brance očekávám Jacka Campbella. Je možné ale že nastoupí Michael Hutchinson.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© Copyright

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

Kontaktní informace

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.