Napodruhé si Leafs poradili s Ottawou

Toronto Maple Leafs porazili v sobotu večer Ottawu Senators na domácím ledě 3-1. Svou první branku v dresu Maple Leafs vstřelil Michael Bunting. Poprvé v sezoně skóroval také Wayne Simmonds a Alex Kerfoot. Brankář Jack Campbell pak pochytal 20 střel soupeře. Pro Toronto to byla úspěšná odveta za čtvrteční prohru 2-3 v Ottawě.

„Myslím si, že jsem byl OK. Podle mě byl tým úžasný a dělal přesně to, co jsme potřebovali dělat po našem posledním zápase v Ottawě. Nebyl to můj nejlepší zápas dnes večer, ale vyhráli jsme a mám z toho dobrý pocit. Nebudu tady do sebe kvůli tomu tepat, ale očekávám, že některé prvky v mé hře budou lepší, ale to zítra vylepším,“ řekl brankář Jack Campbell po zápase.

Zápas začal pro Maple Leafs mnohem lépe než předchozí utkání v Ottawě. Už po dvou minutách hry usměrnil Wayne Simmonds do branky parádní přihrávku Rasmuse Sandina a Toronto vedlo 1-0. Sandin fantastickým způsobem přečetl hru po vyhraném vhazování v útočné třetině. Nabruslil si po křídle do levého kruhu a kde dostal puk od Travise Dermotta a přihrávkou mezi bruslemi soupeře našel připravenou hokejku Simmondse.

Na začátku deváté minuty Maple Leafs udrželi útočnou třetinu William Nylander vybojoval kotouč v rohu kluziště a našel úplně volného Kerfoota mezi kruhy, který rychlou střelou prostřelil Forsberga v brance Ottawy, 2-0 Leafs.

Sedm minut před koncem první třetiny se tlačil do šance Tim Stuetzle. Jack Campbell si ale s jeho šancí i s následnou střelou obránce Zuba poradil.

Na konci první třetiny hráli Leafs přesilovou hru. Ke střele z levého křídla se dostal nejprve Pierre Engvall. Odražený kotouč po jeho střele se snažil napálit do branky Michael Bunting, ale jeho mocný nápřah k brance nevedl.

Druhá třetina začala šancí Tylera Ennise, který se protlačil ke střele zpoza branky Toronta.

Chvilku poté trefil levou tyčku ottawské branky Morgan Rielly. V osmé minutě druhé třetiny Anton Forsberg překazil gólovou radost kapitánovi Maple Leafs Johnu Tavaresovi. Ten se po přihrávce od Mitche Marnera ocitl úplně sám před soupeřovou brankou ale kličku do backhandu zastavil brankář Ottawy rychlou lapačkou.

Krátce na to dostali Leafs příležitost k další přesilové hře, ve které střílel Jason Spezza. Po necelé minutě přesilovky byl vyloučen na straně Ottawy Nikita Zaitsev a Leafs hráli přesilovku proti třem. Z vrcholu kruhu střílel William Nylander. Jeho střelu se snažil ještě tečovat a dorážet Bunting ale neúspěšně. Další střelu Tavarese z ostrého úhlu brankář Ottawy vyrazil.

Maple Leafs tak v zápase nevyužili ani jednu ze tří přesilovek včetně více než minuty dlouhé přesilovky pět na tři.

Osm minut před druhou přestávkou si Stuetzle v rychlém brejku prohodil T.J. Brodieho, ale parádní návrat do obrany předvedl David Kampf a pomohl tak útočníka Ottawy ubránit.

David Kampf odehrál určitě velmi dobrý zápas. Proti Ottawě si připsal 16:41 času na ledě a zaznamenal 10 vyhraných vhazování ze 13 pokusů.

Dvě minuty před druhou přestávkou Ottawa přece jenom skórovala. V přesilové hře se trefil Josh Norris, který byl před brankou Campbella úplně sám.

Pět vteřin před koncem druhé třetiny přidala Ottawa další branku. Kouč Sheldon Keefe si vzal ale challenge a kontrola videa potvrdila předchozí offside na modré čáře. Toronto tak odcházelo do šaten s jednobrankovým vedením.

„Byla to pro nás určitě dobrá připomínka, která se nám vyplatila. Kdybychom šli do třetí třetiny za stavu 2-2 tak byl to byl úplně jiný zápas. Takže bez ohledu na to, že jsme vedli 2-1 tak si myslím, že kludi šli a hráli ve třetí třetině přesně tak, jak jsme potřebovali abychom vyhráli a usnadnili mi práci,“ dodal Campbell.

V šesté minutě třetí třetiny trefil Chris Tierney tyčku za Campbellem.

Na konci osmé minuty ale vrátil Torontu dvoubrankové vedení Michael Bunting, který po přečíslení dvou na jednoho zakončil celou akci střelou z kruhu.

„Je to určitě moment, který si budu pamatovat do konce svého života. Trefit se poprvé doma a oslavit to s fanoušky byl skvělý zážitek. Neměl jsem slov po tom, co jsem se podíval nahoru a viděl tolik dresů Maple Leafs v hledišti. Diváci jásali a věděl jsem, že mi fandí. Pro kluka, který vyrůstal nedaleko odtud ve Scarborough to je určitě splněný sen,“ říkal po zápase Michael Bunting.

„Ať už skóruje nebo ne tak bojuje na vysoké úrovni a v každém zápase a střídání je zapojený do hry. Chce střílet branky, každý chce střílet branky, ale je zřejmé, že se neobává jít do míst, kde je větší pravděpodobnost, že se mu podaří střelit branku,“ řekl hře Buntinga kouč Sheldon Keefe.

V poslední minutě Jack Campbell zastavil backhandovou střelu Norrise. Kapitán Maple Leafs John Tavares potom při hře Ottawy bez brankáře trefil jenom tyčku a se střelou do odkryté branky soupeře neuspěl ani Mitch Marner jehož střelu hráči Ottawy zablokovali.

Maple Leafs si přesto připsali druhou výhru v sezoně a první týden základní části tak zakončili s bilancí dvou výher a jedné prohry.