Maple Leafs díky Campbellovi otočili zápas s Tampou Bay

Byl to kapitán Maple Leafs John Tavares, který ve čtvrtek večer v poslední minutě třetí třetiny vyrovnal na domácím ledě proti Tampě Bay na 1-1. A byl to William Nylander, který v polovině prodloužení krásnou trefou v přesilové hře rozhodl o výhře Maple Leafs 2-1. Všechno ale začalo v polovině třetí třetiny když Jack Campbell sérií neskutečných zákroků udržel Maple Leafs ve hře o body.

„Najednou se proti vám řítí úplně sami jedni z nejlepších hráčů na světě, v podstatě se rozhoduje o zápase. To vypovídá o Jackovi a jeho nastavení mysli, stojí tam a drží náš tým ve hře,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

Maple Leafs prohrávali od první třetiny O-1 po chybě obránce Jakea Muzzina, který necelých sedm minut před koncem první třetiny propadl v útočné třetině a Tampa Bay využila rychlý protiútok.

Hráči Toronta dovolili soupeři v první třetině několik podobných příležitostí k rychlému brejku a bylo jenom otázkou času jestli se Tampě Bay některá z nabídnutých příležitostí podaří využít.

Na konci první třetiny se potom Torontu vůbec nevydařila přesilová hra 5 na 3 po zákeřném hitu Sergacheva na Mitche Marnera. Kromě tohoto zákroku rozhodčí potrestatli také předchozí hákování Hedmana a Maple Leafs tak hráli celé dvě minuty v početní výhodě 5 na 3. Výsledkem ale bylo jenom lehké bučení z tribun.

Od druhé třetiny Maple Leafs zlepšili svou hru. Byli střelecky aktivnějším týmem. Více než 12 minut v průběhu druhé části Maple Leafs nedovolili Tampě Bay střelu na branku Jacka Campbella. Na druhé straně ale Toronto stále naráželo na výborný výkon Andreie Vasilevskiyho v brance soupeře.

„No jo. Vasilevskiy to udělal těžké a to je zábava. Nastavil úroveň a bylo zábavné bojovat. Ale já věřím v naše kluky a oni to zvládli,“ řekl po zápase o výkonu obou brankařů Jack Campbell.

Podobný obraz hry trval také ve třetí třetině. Maple Leafs se postupně víc a víc tlačili do útoku a obrana přestávala být tak pevná. To samozřejmě dalo další příležitosti Tampě Bay na rychlé brejky.

A nebýt tak čísla 36 v brance Maple Leafs tak by jenom ztěží došlo k vyrovnání v poslední minutě, k vítězné brance v prodloužení a ke čtyřzápasové sérii výher.

Klíčová pasáž zápasu začala devět minut před koncem třetí třetiny. Do rychlého brejku se dostal Brayden Point. Jack Campbell se ale roztáhl a betonem zastavil jeho backhandovou kličku. V leže pak dokázal vyrazit také následnou dorážku Mathieu Josepha.
Sedm minut před třetí sirénou se tlačil do zakončí Steven Stamkos, ale Campbell jeho šanci opět zastavil.
Minutu na to střílel z čárek zase Brayden Point. Campbell zastavil jeho střelu špičkou pravého betonu. Úplně samotný Anthony Cirelli už nedokázal dorážet. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny pak Campbell zastavil další dvě střely Stevena Stamkose.

Brankář Maple Leafs pochytal za celý zápas pouze 24 střel, ale nenechte se zmást. Tohle byl pro brankáře asi nejtěžší zápas s 24 střelami na jeho branku, jaký jsem v životě viděl. Maple Leafs dovolili ve vyrovnaném zápase svému soupeři prakticky minimum šancí, přesto ale většina z nich byla brankovými.

Po nevyužitých šancích soupeře a hře 4 na 4 necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny se Maple Leafs dostali ke hře bez brankáře v šesti proti 5.

Obránce Victor Hedman se v poslední minutě třetí třetiny snažil vyhodil kotouč vzduchem z obranného pásma Tampy. Puk ale zachytil John Tavares. Po kombinaci Marnera s Matthewsem si Tavares najel na přihrávku Austona Matthewse z rohu kluziště a rychlou střelou nad vyrážečku Vasilevskiho vyrovnal na 1-1.

V posledních vteřinách hry ve třetí třetině Maple Leafs prakticky nepůjčili puk Tampě a pohlídali si získaný bod v těžkém zápase.

V první minutě nastavení se do rychlého brejku dostal John Tavares. V zakočnení ho ale sekl přes rukavice Hedman a Maple Leafs tak dostali výhodu přesilové hry 4 na 3.

Na led se postavila čtveřice útočníků ve složení Tavares, Marner, Matthews a William Nylander. Maple Leafs se usadili na téměř celé dvě minuty v útočné třetině. Mitch Marner trefil tyčku.

Už se ale zdálo, že přesilová hra zůstane nevyužitá navíc po téměř dvou minutách strávených na ledě ve stejné sestavě čtyř útočníků. Pak ale Auston Matthews ze středu kluziště přihrál na Williama Nylandera a jeho střela bez přípravy z levého kruhu skončila v brance, 2-1 Maple Leafs.

„Auston mi dal skvělou přihrávku, takže jsem to chtěl prostě protrhnout a doufal jsem, že to skončí v brance. Je to skvělé. Po tom, jakým způsobem jsme začali a pak se vrítili do zápasu proti takovému týmu jako je Tampa. To nám pomůže v sebedůvěře a ukáža způsob, jakým musíme hrát,“ řekl po zápase střelec vítězné branky.