Brankář Petr Mrázek bude chybět další měsíc

Český brankář Petr Mrázek si v zápase s Detroitem Red Wings na konci října obnovil zranění třísel. Klub informaci potvrdil v neděli s tím, že Mrázek byl zpětně zapsaný na listinu zraněných hráčů a bude chybět nejméně 4 týdny.

Devětadvacetileté gólman odchytal v letošní sezoně dva zápasy s bilací 1-1, průměrem 4,2 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 87,7%.

Zranění třísel si Mrázek přivodil už ve svém prvním zápase v sezoně na ledě Ottawy Senators. Po dvou týdnech byl schopný odchytat zápas s Detroitem, ve kterém si ale při jednom ze zákroků své zranění obnovil. Minulý týden byl ještě schopný sedět na lavičce jako náhradník Jacka Campbella v zápasech s Vegas Golden Knights a Tampou Bay. V následujícím zápasem s Bostonem byl už náhradníkem Joseph Woll.

„Tým lékařů je mnohem chytřejší než já když přijde na tyhle věci. Věříme jim. Pracují velmi pilně, aby se o tom ujistili. Ve skutečnosti sám Petr už několik dnů před tím než nastoupil říkal, že se cítí víc než připravený. Už zkraje toho tripu v Pittsburghu a Carolině. Cítil se úplně v pořádku. My ho brzdili a dali mu víc času, ale on si byl naprosto jistý stejně tak jako lékařský tým, který to sledoval. Tohle je prostě povahou tohoto zranění a této pozice. Tyhle věci jsou vždycky riskem. Hodně jsme si toho užili s Jackem v loňské sezoně. Ale on (Mrázek) je tady zatím skvělej co se týče zvládání toho zranění a nás lékařský tým je stejně dobrý jako kterýkoliv jiný v lize. Budou pokračovat v monitorování a lépe poznají Petra,“ řekl hlavní kouč Sheldon Keefe.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.