Domácí prohra s Kings

Toronto Maple Leafs prohráli v pondělí večer s Los Angeles Kings na domácím ledě 1-5. Jedinou branku Maple Leafs vstřelil zkraje druhé třetiny kapitán John Tavares. Pro Toronto to byla první prohra po pěti výhrách v řadě.

„Prostě jsme nebyli schopni si vynutit naši hru. Oni odvedli opravdu dobrou práci ve středním pásmu a moc nám toho nedovolili ani jenom dobré nahození, po kterém bychom si dojeli pro puk. Když jsme jim dali vedení a museli jsme dotahovat tak jsme nevypadali, že bychom si připravili moc šancí a byli dostatečně konzistenntí abychom na ně mohli tlačit,“ řekl po zápase kapitán Maple Leafs.

Maple Leafs prohrávali po dvou rychlých vpádech Kings do obranné třetiny 0-2.

„Měli to být dva rutinní zákroky. Daroval jsem jim to a prohrávali jsme 2-0. To se nesmí stávat,“ řekl po zápase brankář Jack Campbell.

Campbell pochytal 24 z 28 střel soupeře. Poslední branku Los Angeles vstřelilo necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny do prázdné branky Toronta. Brankář Toronta bral po zápase prohru na sebe. Podle kouče ale nebyla vina pouze brankáře, že Maple Leafs od první třetiny dotahovali:

„Podílel se na tom, že vedli zkraje zápasu 2-0, ale šli na něj dva samotní hráči hráči a to je pro brankáře těžký úkol. Častokrát nás před tím zachránil, takže jsme očekávali, že tohle chytí a jsem si jistý, že také očekával, že to chytí, ale má dalších pět hráčů, kteří před ním hrají a ti mu musí pomoct,“ řekl Keefe.

Zkraje druhé třetiny snížil na 1-2 využitou přesilovou hrou John Tavares. Pro Tavarese to byla šestá branka v šestém zápase a celkově 10. bod.

Maple Leafs sice ve druhé třetině srovnali počet střel, ale náskok Los Angeles po dvou třetinách stále zůstával dvoubrankový. Šest minut před druhou přestávkou Kings zvýšili na 3-1.

Ve třetí části Toronto pokračovalo ve střelecké převaze, ale brankáře Kings už hráči Maple Leafs nepřekonali. Naopak čtyři a půl minuty před koncem třetí třetiny zvýšil na 4-1 pro Los Angeles svou druhou brankou v zápase Phillip Danault. Za necelou minutu po střele do prázdné branky bylo rozhodnuto.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.