Campbell vychytal čisté konto ve Philadelphii

Toronto Maple Leafs vyhráli ve středu večer na ledě Philadelhie Flyers 3-0. Druhé čisté konto v sezoně vychytal brankář Jack Campbell. Dvěma brankami se prosadil William Nylander, jednu trefu přidal Ondřej Kaše pro kterého to byl zároveň jubilejní 100. bod v NHL.

„Hned od začátku zápasu bylo vidět, že jsme měli vážný přístup k zápasu a udrželi si ho po celý večer. Abychom porazili dobrý tým jako je Philly na jejich ledě, tak musíte vyhrát souboje před brankou. Oni měli hodně dobrých hráčů před brankou, ale nepodařilo se jim nic dorazit. Cítil jsem, že všichni jsou koncentrovaní. A všichni odvedli svou práci, po celých 60 minut,“ řekl po zápase Jack Campbell.

Už ve třetí minutě zápasu hrálo Toronto přesilovou hru, ale početní výhodu Maple Leafs nevyužili. Také Flyers hráli v první třetině dvě přesilové hry, ale na první branku v zápase se čekalo až do poloviny zápasu.

Od 12. minuty druhé třetiny Maple Leafs vedli 1-0 po brance Williama Nylandera, který bruslí tečoval přihrávku Jakea Muzzina do branky. Rozhodčí se nejprve domníval, že došlo ke kopnutí do kotouče. Kouč Sheldon Keefe si ale vyžádal kontrolu videa, které naopak potvrdilo pouze teč Nylanderovy brusle a branka tak platila.

„Opravdu jsem nevěděl, jestli jsem do toho kopl nebo ne, ale když jsem se vrátil na střídačku, tak mi řekli, že to bude gol, takže jsem byl docela sebejistý, že to bude gól,“ okomentoval svou trefu Nylander.

Po pěti minutách hry ve třetí třetině využil William Nylander přesilovou hru a Maple Leafs vedli 2-0.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny jistil výhru Maple Leafs Ondřej Kaše, který střelou z prostoru mezi kruhy zvýšil na 3-0. Po 16 brankách v řadě od jednoho z hráčů velké čtyřky to bylo poprvé, co se trefil někdo jiný. Od branky Alexandera Kerfoota zkraje třetí třetiny zápasu proti Detroitu Red Wings vstřelila čtveřice Tavares, Marner, Matthews a Nylander 16 branek Maple Leafs v řadě.

Brankář Jack Campbell pochytal všech 36 střel Flyers. Pro Toronto to bylo první čisté konto na ledě Philadelphie od zápasu 29. listopadu 2002. Tehdy vychytal výhru 3-0 brankář Ed Belfour.

Výhra s čistým kontem na ledě Philadelphie Flyers je o to cennější, že v sestavě Maple Leafs chyběl kapitán John Tavares. Ten sice ráno trénoval na ledě, ale do zápasu nakonec nenastoupil. Důvodem je zranění z předchozího zápasu proti Los Angeles. Podrobnosti a to, jak dlouho bude John Tavares chybět zatím nejsou známé.

Pro Maple Leafs to byla šestá výhra v posledních sedmi zápasech.