Leafs hrají v Buffalu s Wollem v brance

Toronto Maple Leafs den po domácí výhře 2-1 v prodloužení s Calgary Flames nastoupí na ledě Buffala Sabres. A v brankovišti Toronta dostane poprvé v kariéře příležitost brankář Joseph Woll.

Třiadvacetiletý Woll dostává v současné době při zranění Petra Mrázka přednost před zkušenějším Michaelem Hutchinsonem. Ten v letošní sezoně nastoupil už dvakrát v dresu Maple Leafs a také jednou v dresu Marlies v AHL, ale stále čeká na svou první letošní výhru.

„Jako organizace věříme v jeho talent. V ideálním případě bychom ho chtěli vidět v roli s Marlies. Ale jak se ukázalo, tak teď tady má příležitost. Před třemi dny jsem mu řekl, že bude chytat, takže měl čas na trénink a přípravu,“ řekl po včerejším zápase kouč Sheldon Keefe.

Maple Leafs už zkraje týdne oznámili další zranění Petra Mrázka. A protože Hutchinson při prvním zranění Mrázka nepřesvědčil a tak nyní dostává šanci Woll.

Leafs si vybrali Wolla 61 míst za Austonem Matthewsem ve třetím kole draftu 2016. A ve své profesionální kariéře má za sebou dvě sezony v dresu Marlies. A zatímco na univerzitě v Bostonu zářil, jeho profesionální kariéra zatím tak úspěšná není. V předchozích dvou sezonách zaznamenal pokaždé úspěšnost zákroků menší než 90%. A stejné to je zatím také v letošních třech odchytaných zápasech.

Jeho dnešní start je tak trochu riskem pro Maple Leafs, ale na druhou stranu Toronto musí zjistit co v mladém brankáři má.

„Hrozně mě baví ho sledovat, říkám mu ‚Quickie 2.0‘. Ne proto, abych na něj nějak tlačil, ale protože je opravdu velmi pružný,“ řekl o svém novém partnerovi v brankovišti Jack Campbell.

„Chodí na stadion ve skvělé nálada, vždycky se usmívá. Je to skvělý kluk, tvrdě pracuje, miluje hokej a soutěživost,“ dodal Auston Matthews, který s Wollem hrál v sezoně 2014-15 ve výběru USA do 18 let.

Je zřejmé, že Maple Leafs potřebují druhého brankáře. Jack Campbell odchytal 13 z posledních 15ti zápasů.

Kromě Wolla by měla být sestava Maple Leafs v dnešním zápase stejná jako proti Calgary. Ve včerejším zápase se do sestavy Leafs vrátil kapitán John Tavares, který vynechal předchozí utkání ve Philadelphii.

„Fyzicky jsem se cítil dobře. Jenom jsem se musel dostat zpátky do svého rytmu po vynechaném zápase,“ řekl JT po zápase s Flames.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Nylander
Kerfoot – Tavares – Marner
Engvall – Kampf – Kaše
Ritchie – Spezza – Simmonds

Rielly – Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Liljegren

V brance Joseph Woll. Na střídačce bude připravený Jack Campbell.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.