Divoká výhra Leafs v Buffalu

Toronto Maple Leafs vyhráli sobotní zápas na ledě Buffala Sabres po divoké třetí třetině 5-4. O rozhodující branku se postaral Morgan Rielly 12 vteřin před koncem třetí třetiny.

Když v polovině třetí třetiny využil John Tavares přesilovou hru po tom, co před domácím brankářem tečoval střelu Riellyho tak se zdálo, že si Maple Leafs pohlídají zápas k vítěznému konci.

Jenže Sabres dvěma brankama v rozmezí necelé minuty srovnali na 4-4. Obrana Maple Leafs ani nováček v brance Joseph Woll nepůsobili v zápase zrovna nejistěji.

„Myslím si, že to je další věc, ve které mohu dozrát. Prostě se pokusit v chaosu zůstat co nejvíce klidný,“ říkal Woll po zápase.

Woll nakonec pochytal 23 z 27 střel Sabres a ve svém prvním zápase kariéry se mohl radovat ze své první výhry v NHL. A to navíc v Buffalu, kde byl v roce 2016 draftovaný ve třetím kole.

Rozhodla o tom střela Morgana Riellyho 12 vteřin před koncem třetí třetiny. Alex Kerfoot vybojoval u pravého mantinelu kotouč, našel na středu kluziště Riellyho a jeho střela zápěstím skončila se štěstím za brankovou čárou. Ještě před tím ale kotouč zazvonil na břevno, odrazol se na led a hranou od ledu se odrazil směrem do branky.

„I když jsme dostali ve třetí třetině dvě branky tak si myslím, že se nám podařili nějaké další věci. Samozřejmě branka v přesilové hře byla důležitá a pak samozřejmě vyhrát druhý zápas ve dvou dnech je pro nás dobré,“ řekl po zápase Rielly.

Už v první minutě zápasu musel Joseph Woll zastavit šanci Sabres.

Ve třetí minutě se ale radoval David Kampf z první branky Toronta v zápase. Kampf se snažil uvolnit se v prostoru mezi kruhy ale kotouč se mu svezl z hokejky. Domácí hráči ho potom v nepřehledné situaci srazili směrem k vlastní brance a pod padajícími těly kotouč doklouzal až do branky, 1-0 Leafs.

Buffalo bylo v první třetině díky dvěma přesilovým hrám střelecky výrazně aktivnější a v 15. minutě srovnal na 1-1 Jeff Skinner, který poslal do odkryté branky kotouč odražený od zadního mantinelu.

Zkraje vyrovnané druhé třetiny Maple Leafs odskočili rychle do dvoubrankového vedení 3-1. Nejprve v osmé minutě střílel přesně z pravého křídla Ondřej Kaše. Pro něj to byla už čtvrtá trefa v sezoně a branka ve třetím zápase v řadě.

Za minutu a 10 vteřin přidal třetí branku Maple Leafs Michael Bunting, který měl poměrně snadnou práci trefit prázdnou branku po předchozí sražené střele Jakea Muzzina.

Dvě a půl minuty před koncem druhé třetiny Buffalo snížili na 2-3 brankou Tage Thompsona, který prostřelil Wolla střelou z vrcholu kruhu.

V osmé minutě třetí třetiny hrálo Toronto první přesilovou hru v zápase a pět vteřin před jejím koncem tečoval John Tavares střelu Morgana Riellyho od modré čáry. Pro Tavarese to byla 100. branka v dresu Toronta.

Už za minutu a půl snížil na 3-4 svou druhou brankou v zápase Jeff Skinner, který stál před Wollem úplně samotný. Za další minutu bylo srovnáno 4-4 po střele Rasmuse Dahlina. Brankář Joseph Woll si při zákroku musel vystačil pouze s hokejkou Mitche Marnera a možná to bylo také jedním z příčin čtvrté inkasované branky.

„Myslím si, že se lidé často trápí tím, co se může stát. V tom momentu jsem si jenom říkal ‚prostě si užit to, že tam s týmto týmem jseš‘. No a byl z toho výjimečný výsledek,“ řekl Woll o divokém momentu ve třetí třetině.

Díky brance Morgana Riellyho se nakonec Maple Leafs vrací do Toronta se třetí výhrou v řadě a osmou v posledních devíti zápasech. Příští týden čeká Maple Leafs série tří zápasů na domácím ledě.