Leafs hrají v New Yorku proti Islanders s Wollem v brance

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer na ledě New Yorku Islanders. A chtělo by se napsat, že pro Johna Tavarese to bude v dresu Maple Leafs návrat do známého prostředí. Jenže to tak úplně neplatí.

New York Islanders totiž včera zápasem s Calgary Flames otevřeli svou novou halu s názvem UBS Arena.

Současný kapitán Maple Leafs John Tavares po podpisu smlouvy s Torontem odehrál na ledě Islanders tři zápasy v lehce zrenovovaném Nassau Coliseum. A vždy musel ve svém bývalém působišti čelit bučení z hlediště. Všichni si asi pamatujeme, když Tavares v únoru 2019 poprvé nastoupil v dresu Toronta na ledě Nassau Colisea a Maple Leafs tehdy zápas prohráli vysoko 1-6. V následujícím vzájemném zápase 1. dubna 2019 opět na ledě Nassau Colisea přispěl John Tavares brankou k výhře Toronta 2-1. Zatím poslední zápas na ledě Islanders odehrál Tavares 13. listopadu 2019 a brankou v poslední minutě zápasu zmírnil porážku Toronta v poměru 4-5.

Nedá se asi bohužel úplně čekat, že by buranské chování fanoušků Islander se změnou domácí arény zmizelo. Dnes večer se tak asi opět nejspíše dočkáme bučení na kapitána Maple Leafs. Přesto je John Tavares šťastý, že klub z Long Islandu našel novou arénu.

„Myslím si, že to je ohromné pro klub a fanoušky. Je to něco, s čím bojovali dlouhá léta, pravděpodobně desetiletí. Nejenom, že to je nová aréna, ale je to jejich aréna,“ povídal Tavares před sobotním zápasem Maple Leafs s Pittsburghem.

Islanders draftovali Tavarese jako jedničku draftu 2009. V sezoně 2015-16 pak pomohl týmu poprvé od roku 1993 k postupu přes první kolo playoff dvěma brankami v šestém zápase proti Floridě včetně vítězné trefy ve druhém prodloužení. Islanders tehdy hráli ve vyhnanství v Brooklynském Barclays Center.

Dnes večer to sice nebude to zápas, kterým by Islanders svou novou halu otevírali. Bude to ale zápas, ve kterém se pokusí získat ve své nové hale první výhru. V sobotním zápase Islanders prohráli s Calgary 2-5. Maple Leafs tak nečeká nic lehkého také vzhledem k faktu, že Islanders prohráli pět zápasů v řadě s celkovým skóre 6-24.

Naopak Toronto v sobotu prohrálo poprvé po pěti výhrách v řadě. A dnes večer to bude pro Maple Leafs první ze čtyř zápasů venku v řadě. Po zápase v New Yorku se přesouvají na západ USA.

„Ten zápas je už pryč. Nemůžeme se tím dlouho zabývat, jinak to ovlivní náš zítřejší zápas,“ říkal po porážce s Pittsburghem útočník Mitch Marner.

V brance Toronta nastoupí dnes večer Joseph Woll, který při zranění Petra Mrázka kryje záda Campbellovi. Pro Wolla to bude druhý zápas v NHL v kariéře. Ve své premiéře pomohl Maple Leafs 13. listopadu k výhře 5-4 na ledě Buffala.

Mladý brankář je podle svých slov mnohem více sebejistější a cítí se být více součástí týmu.

„Je to jiné tento týden. Cítím se být větší součástí týmu. Jsem trochu jistější a těším se na další zápas. Nejtějží pro mě v zápase s Buffalem bylo zvyknout si na rychlost. Hráči dokáží akce trochu zrychlit a jsou dost chytří. Musím si být jistý, že se dostanu rychle do pozice a budu mít víc času na to reagovat,“ řekl Woll.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Ritchie – Matthews – Marner
Kerfoot – Tavares – Nylander
Engvall – Kampf – Kaše
Bunting – Spezza – Simmonds

Rielly -Brodie
Muzzin – Holl
Sandin – Liljegren

V brance Joseph Woll. Na střídačce bude připravený Jack Campbell.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.