Maple Leafs poprvé v letošní sezoně bez vstřelené branky

Toronto Maple Leafs poprvé v letošní sezoně nevstřelili ani jednu branku a prohráli sobotní zápas na domácím ledě s Pittsburghem Penguins 0-2. Maple Leafs nepomohly ke vstřelené brance ani čtyři přesilové hry včetně téměř dvouminutové početný výhody pěti proti třech pět minut před koncem třetí třetiny.

V brance Maple Leafs odvedl svůj tradiční standard Jack Campbell, který pochytal 29 z 31 střel soupeře.

„Prohráli jsme s dobrým týmem a prohráli jsme s dobrým týmem na oslabení. Dnes večer byli prostě lepší než my,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

Maple Leafs už od šesté minuty prohrávali 0-1 po brance Jake Guentzela.

Už na začátku čtvrté minuty ale Mitch Marner trefil břevno za brankářem Pittsburghu po tom, co Auston Matthews zachytil rozehrávku soupeře.

V posledních pěti minutách první třetiny si Maple Leafs vytvořili tlak v útočné třetině. Auston Matthews vytvořil svou přihrávkou střeleckou pozici pro Marnera, ale jeho rána skončila někde na bočním oblouku branky.

Necelé tři minuty před koncem první třetiny ale zvýšil na 2-0 pro Pittsburghu Jeff Carter, který skákavý kotouč poslal do odkryté branky.

Hráči Toronta měli v zápase několikrát smůli po tom, co puk po střele skončil na břevnu za zádami Tristana Jarryho

Zkraje zápasu to byl Mitch Marner, který trefil břevno za brankářem Pittsburghu po tom, co Auston Matthews zachytil rozehrávku soupeře. V polovině zápasu při přesilové hře Maple Leafs ho napodobil William Nylander. Ten měl smůlu také na konci třetí třetiny přesilovce pěti proti třem když jeho střela skončila na spojnici tyčky a břevna. Zkraje třetí třetiny trefil tyčku soupeřovy branky také Pierre Engvall.

„Opravdu mě zaujalo, jak tvrdě hrají. Myslím si, že branky, které vstřelili v první třetině byli velmi podobné. Pro nás byl problém vyrovnat se s tím, jakou rychlostí procházeli přes střední pásmo. Potom opravdu tvrdě bránili a ztěžovali nám to. Co se týče ofenzívi, tak jsme dostali to, co jsme si zasloužili. Prostě jsme toho dnes večer moc nepředvedli,“ řekl po zápase Sheldon Keefe.