Leafs vyhráli na ledě San Jose

Toronto Maple Leafs vyhráli v pátek večer na ledě San Jose 4-1 a poprvé od sezony 2018-19 si tak připsali už šestou výhru venku v řadě. S celkovými 11 výhrami během listopadových zápasů Maple Leafs zaznamenali vůbec nejlepší měsíc v celé své historii. Aktuálně Maple Leafs vyhráli osm z posledních devíti a 13 z posledních 15 zápasů.

Branku a asistenci zaznamenal William Nylander a kapitán John Tavares. Trefil se také Auston Matthews a Wayne Simmonds. Brankář Joseph Woll pochytal 34 z 35 střel a zaznamenal třetí výhru ve třetím zápase v kariéře.

Maple Leafs už od první minuty zápasu vedli po trefě Williama Nylandera, který prosadil krásnou backhandovou kličkou. Nylander se trefil poprvé po sedmi zápasech.

V páté minutě se domácí tým usadil v útočné třetině a Nick Bonino střelou z pravého kruhu srovnal na 1-1.

Jenže trvalo přesně půl minuty a Toronto opět vedlo. Střelu Davida Kampfa ze střední vzdálenosti tečoval před brankovištěm Wayne Simmonds. Pro Simmondse to byla první branka od poloviny října.

Devět minut před první sirénou se brankář Toronta Joseph Woll předvedl proti šanci jednoho z domácích hráčů, který se ocitl úplně sám před brankou Maple Leafs. Krátce na to se přes Wayne Simmondse uvolnil krásnou kličkou bývalý hráč Toronta Alexander Barabanov, ale Woll si jeho kličku do forhandu pohlídal pravým betonem přiloženým na ledě.

V posledních pěti minutách první třetiny Maple Leafs ubránili oslabení po tom, co brankář Joseph Woll řešil chybu Justina Holla ale kotouč po jeho hře hokejkou skončil mimo hřiště.

V páté minutě druhé třetiny zvýšil na 3-1 pro Maple Leafs Auston Matthews, který na brankovišti dorážel střelu Timothyho Liljegrena. Pro Matthewse to byla devátá trefa v sezoně.

V polovině zápasu po další brance z brankoviště vedlo Toronto už 4-1. V přesilové hře se prosadil John Tavares.

Dvě minuty před druhou přestávkou mohl ještě navýšit náskok Maple Leafs Willy Nylander, ale v samostatném brejku těsně minul branku soupeře když jeho střela lízla levou tyčku.

To už stál v brance San Jose Adin Hill, který po brance Johna Tavarese vystřídal Jamese Reimera. Bývalý brankář Maple Leafs proti Torontu pochytal pouze 13 ze 17 střel.

Ve třetí třetině Sharks zasypali Wolla 16 střelami ve snaze zápas ještě zdramatizovat. Už v první minutě třetí třetiny trefil tyčku Brent Burns. Necelých šest minut před třetí sirénou Woll v posledním okamžiku zastavil svým pravým betonem střelu Logana Coutura do odkryté branky. Za půl minuty se domácí dostali k dalším střelám, ale Woll by připravený a kotouč do své sítě nepustil.

„Ke konci zápasu předvedl neuvěřitelné zákroky. Prostě zůstal klidný a připravený. Nebere si věci příliš vážně…je skvělé vidět ho, jak opravdu dostal příležitost a jak jí využívá,“ řekl po zápase kapitán Maple Leafs.