Maple Leafs ovládli Edmonton. Na ledě i v hledišti

Hráči Toronta Maple Leafs v úterý večer výhrou 5-1 ovládli led Edmontonu Oilers. Fanoušci Maple Leafs pak tribuny domácí svatyně Oilers. Toronto tak doslova vykradlo celý Edmonton.

Fanoušci Maple Leafs vytvořili v domácí hale Oilers doslova domácí atmosféru pro hráče Toronta. Tribuny obsazené fanoušky v dresech Toronta už 20 minut před úvodním buly vyprovázely Austona Matthewse z předzápasového rozbruslení bouřlivým potleskem. Lídr Maple Leafs se jim potom odvěčil dvěma brankami do sítě Oilers.

Jenom tři přesné trefy tak zbývají Matthewsovi na aktuálně vedoucího muže střelecké tabulky, kterým zatím ještě stále je Leon Draisaitl.

„Jenom jsem se zahříval, abych byl upřímný. Fanoušci s námi cestuje bez ohledu na to, kam jedeme. Opravdu v jakékoliv aréně najdeme hodně modrobílých dresů. Je úžasné mít takové prostředí obzvlášť v hale soupeře. Je zábava hrát v takové energii,“ řekl po zápase Matthews.

Kromě Austona Matthewse se v zápase prosadil také Wayne Simmonds a poprvé v letošní sezoně také obránce T.J. Brodie. Trefil se také jeho parťák z obrany Morgan Rielly. Dvě asistence si připsal Ondřej Kaše, který tak bodoval už v pěti zápasech v řadě.

Brankář Jack Campbell byl opět velkou oporou Maple Leafs. Proti Oilers pochytal 35 ze 36 střel. Jedinou střelou ho zkraje třetí třetiny za stavu 3-0 překonal Colton Sceviour.

Už za minutu ale Maple Leafs vrátil tříbrankové vedení Morgan Rielly rychlou střelou z vrcholu kruhu.

Skóre zápasu uzavřel 3:20 před koncem třetí třetiny Auston Matthews svou druhou brankou v zápase. Poprvé se Matthews trefil 35 vteřin před koncem první třetiny v přesilové hře po příhrávce Johna Tavarese. Pro Matthewse to byla 20. branka v sezoně. Od začátku své kariéry v NHL Matthews v každé sezoně překonal hranici 20 branek. To se podařilo pouze legendárnímu Dave Keonovi.

Už v polovině osmé minuty netrefil ve výjimečné šanci zcela odkrytou branku Toronta Leon Draisaitl. Ten se většinou z této pozice nemýlí, ale tentokrát kotouč jenom proletěl brankovištěm mimo tři tyčky za zády Jacka Campbella. Ještě dlouho po své šanci Draisaitl nevěřícně kroutil hlavou a nechápal, jak mohl minout.

Ve druhé třetině byl Edmonton herně a střelecky aktivnějším týmem ale Maple Leafs dali domácím lekci z produktivity. Po několika šancích Oilers zkraje druhé třetiny se v deváté minutě prosadil Wayne Simmonds, který v brankovišti zametl kotouč za Koskinena.

Pět minut před koncem druhé části napřáhl na modré čáře T.J. Brodie a tečovaný kotouč od McDavida skončil v brance.

„Myslím si, že to byl velmi dorbý zápas kromě druhé třetiny. V prvnch deseti minutách druhé třetiny opravdu kontrolovali zápas. My jsme byli trochu vzadu, ale Campbell předvedl několik neuvěřitelných zákroků nejenom ve druhé třetině, ale po celý zápas a pak jsme předvedli bouři a ve třetí třetině jsme zvýšili náš náskok,“ hodnotil zápas Auston Matthews.