Leafs se připravují na zápas ve Vancouveru

Toronto Maple Leafs nastoupí dnes večer po třech dnech volna na ledě Vancouveru Canucks. Nebo alespoň doufejme, že nastoupí. Hlavním tématem totiž opět začíná být Covid. S tím, jak roste počet pozitivních testů v celé NHL dochází k odkládání dalších a dalších zápasů.

V pátek Maple Leafs oznámili první dvě jména hráčů, kteří byli v letošní sezoně z týmu Toronta zapsáni na Covid listinu. Jednalo se o útočníka Alexandera Kerfoota a kapitána týmu Johna Tavarese. Všichni hráči a členové týmu podstoupili testy už ve čtvrtek. V pátek ráno se klub dozvěděl výsledky a všichni podstoupili dodatečné testy. Z preventivních důvodů Leafs zrušili páteční trénink.

V sobotu potom Maple Leafs oznámili jména dalších dvou hráčů zapsaných na Covid listinu, Waynea Simmondse a Jasona Spezzu.

Spezza se přitom v pátek dozvěděl pozitivní zprávu o svém odvolání oproti trestu, který dostal za svůj faul v zápase 5. prosince na ledě Winnipegu Jets. Komisař NHL Gary Bettman snížil Spezzovi trest ze šesti zápasů na čtyři. To znamenalo, že by Spezza mohl dnes večer případně nastoupit.

Nákaza se dotkla také týmu Vancouveru Canucks, který eviduje 4 hráče a jednoho asistenta na Covid listině. V sobotu došlo k dalšímu případu a Canucks tak evidují už pět hráčů a jednoho asistenta na Covid listině Ve čtvrtek večer Canucks odehráli zápas na ledě San Jose. Vancouver vyhrál 5-2 a pod novým koučem Brucem Boudreau Canucks zaznamenali už šest výher v řadě.

Za účelem co největšího zamezení přenosu nákazy NHL společně s NHLPA už ve středu zavedla rozšířená a přísnější pravidla pro chování hráčů a všech členů týmů. K omezení přistoupila také vláda v Ontariu, která ve středu omezila kapacitu větších událostí včetně domácích zápasů Maple Leafs na 50% kapacity. To se ale Toronta dotkne až ve čtvrtek večer proti St. Louis.

„Pro mě to je opravdu smutné. Ale víte, všude je složitá situace. Doufám, že to je dobré rozhodnutí pro Toronto a Ontario,“ řekl český útočník Ondřej Kaše.

Nyní se Leafs musí soustředit na Canucks a potom následný návrat domů.

„Upřímně řečeno, mou prioritou je teď vrátit se na vánoce do Toronta zdravý. Být na zápasu venku je teď náročnější, protože tady nechci zůstat do vánoc. Máme hodně důvodů být opartrný a udělat všechno, co můžeme, abychom se vrátili domů,“ řekl včera kouč Sheldon Keefe.

„Už jsme se chovali opatrněji, když jsme odjížděli na zápas do Edmontonu. Neopouštěl jsem svůj pokoj na hotelu, kromě procházek a podobných věcí. Jinak jsem se držel na hotelu nebo dělal svou práci na zimáku. Dělali jsme co jsme mohli, abychom zůstali v bezpečí a nepřinesli to do týmu nebo naší komunity,“ dodal Keefe.

Omezení kapacity se nedotkne pouze Maple Leafs ale všech týmů v Ontariu. Ve čtvrtek se Montreal Canadiens dokonce rozhodli odehrát zápas úplně bez diváků na žádost úřadu pro veřejné zdraví v Quebecu. Rozhodnutí padlo zhruba dvě hodiny před samotným začátkem večerního zápasu mezi Canadiens a Philadelphií Flyers.

Po středečním dni volna se Maple Leafs ve čtvrtek už ve Vancouveru vrátili do tréninku. Na něm chyběl útočník Brett Seney, který si v zápase s Oilers poranil prst na ruce. Zatím není zřejmé, jestli se jedná o zlomeninu, takže lékaři jeho zranění monitorují.

Sérii zápasů venku začalo Toronto bez útočníka Nicka Ritchieho, který byl nastydlý ale testy neprokázaly nákazu Covid-19. Ve středu se proto běžnou leteckou linkou společnosti Air Canada přesunul za týmem do Vancouveru. A ve čtvrtek už trénoval s týmem na ledě.

„Vidíte všechny v masce a když o tom slyšíte tak trochu panikaříte. Měl jsem masku a zůstal v bezpečí co nejvíce jsem mohl. To je všechno, co s tím teď můžete dělat,“ řekl Ritchie o své zkušenosti.

Zdá se tedy, že se v sobotu Ritchie vrátí do sestavy Leafs proti Canucks. Kouč Sheldon Keefe už včera také potvrdil, že do branky se proti Canucks postaví Jack Campbell. V neděli v Seattle by pak měl chytat Petr Mrázek.

Jenže vzhledem ke zranění Mitche Marnera a Bretta Seneyho má Toronto aktuálně jenom deset zdravých útočníků:
Bunting, Matthews, Kaše, Mikheyev, Nylander, Ritchie, Engvall, Kampf, Clifford, Steeves

Sestava, ve které Maple Leafs ve čtvrtek trénovali, ale v jakém složení Maple Leafs potenciálně nastoupí dnes večer není zřejmé:

Bunting – Matthews – Kaše
Kerfoot* – Tavares* – Nylander
Ritchie – Kampf – Mikheyev
Clifford – Engvall – Simmonds*

Rielly – Brodie
Muzzin – Liljegren
Dermott – Holl

*Na Covid protokolu

Do branky Toronta by se měl postavit Jack Campbell. Petr Mrázek by měl být připravený na střídačce.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu ráno našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář


© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.