Spezza uspěl se svým odvoláním

Útočník Jason Spezza uspěl u komisaře NHL Gary Bettmana se svým odvoláním proti trestu, který mu udělila disciplinární komise za faul v zápase 5. prosince na ledě Winnipegu Jets. Bettman snížil Spezzovi trest ze šesti zápasů na čtyři. Po snížení trestu může Spezza nastoupit už v příštím zápase Maple Leafs v sobotu večer na ledě Vancouveru Canucks.

„Pokud jde o délku trestu pana Spezzy, a jak jsem poznamenal v předchozích stanoviscích, tak CBA (kolektivní smlouva) nepředepisuje formulovaný základ pro stanovení vhodné úrovně dodatečných trestů. Každý případ je jedinečný a musí být rozhodnuto na základě jeho vlastních konkrétních skutečností a okolností,“ uvedl ve svém rozhodnutí Bettman.

Komisař NHL vzal dle svých slov v úvahu skutečnost, že Jason Spezza ještě nebyl ve své kariéře ani jednou dodatečně trestaný.

„Za mimořádných okolností zde uvedených, věřím, že předmětné chování bylo vážnou, ale ojedinělou odchylkou od konzistentního stylu hry pana Spezzy po téměř dvě desetiletí a že pozastavení na čtyři zápasy je dostatečné k zajištění toho, že se takové chování bude neopakovat,“ řekl Bettman.

Jak velmi dobře víme, tak incident se udál v mimořádně chaotickém zápase Maple Leafs na ledě Winnipegu, když Jason Spezza svým kolenem zasáhl hlavu obránce Jets Neala Pionka v momentě, kdy se soupeř snažil svou rukou odehrát puk na ledě. Pionk po faulu útočníka Maple Leafs utrpěl zřejmě lehčí otřes mozku a následující tři zápasy v dresu Winnipegu Jets chyběl. Ve dvou zápasech si ovšem odpykával trest a chybal by tak jako tak.

Souboj Spezzy s Pionkem následoval krátce po tom, co Pionk svým kolenem proti kolenu fauloval obránce Maple Leafs Rasmuse Sandina. Ten z ledu odkulhal v bolestivé grimaase a téměř 14 dnů už chybí v sestavě svého týmu.

Pionk byl za svůj faul potrestaný zákazem startu ve dvou zápasech a po zápase vyjádřil lítost nad svým faulem.

„Nejsem tam abych někoho zranil nebo měl takové úmysly. Nedělalo mi dobře sledovat Sandina při tom, jak kulhá z ledu. Je skvělý mladý bek, nikdy bych mu nechtěl zkrátit kariéru byť o jediný zápas. Takže mám výčitky svědomí. Rozhodně tam nebyl záměr ho trefit. Chápu, že to, co jsem udělal nebylo správné a trest jsem přijal. Už se těším, až se vrátím,“ říkal Pionk po osudném zápase.

Jason Spezza chyběl v sestavě Maple Leafs 4 zápasy, ve kterých Toronto uhrálo bilanci 3-1-0. Toronto po výhře s Columbusem následně prohrálo s Tampou Bay. Pak ale následovaly výhry s Chicagem a na ledě Edmontonu Oilers.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.