NHL odložila zápasy Maple Leafs na ledě Vancouveru a Seattle

NHL odložila dnešní zápas Maple Leafs na ledě Vancouveru Canucks stejně tak, jako zítřejší zápas na ledě Seattle Kraken. Důvodem jsou obavy ze vzrůstajícího počet přídadů Covid-19.

Maple Leafs mají aktuálně 4 hráče na Covid protokolu. Jsou jimi kapitán John Tavares, Alexander Kerfoot, Wayne Simmonds a Jason Spezza.

Také dnešní soupeř Toronta má několik zástupců na Covid protokolu.

Podle vyjádření NHL bylo rozhodnutí provedeno společně se zástupci lékařů obou týmů, ligou a také hráčskou asociací. NHL zároveň uvedla, že v současné době probíhá přezkoumávání a přepracování původního kalendáře zápasů.

Liga společně s hráčskou asociací v sobotu oznámila další zpřísnění pravidel za účelem omezení přenosu nákazy. Nová opatření zahrnují každodenní testování, zvýšené používání masek v týmových zařízeních a při cestování, fyzické odstupy a zákazy společného stravování hráčů při zápasech venku. 7. ledna by mělo dojít k vyhodnocení těchto pravidel.

Torontu zbývá do vánoc odehrát domácí zápas se St. Louis (23.12.). Po vánocích by měl následovat zápas v Columbusu (27.12.) a doma proti Pittsburghu (29.12.). Jestli se dané zápasy opravdu v těchto termínech odehrají není v tuto chvíli vůbec jisté. Zdá se jako nevyhnutelné, že liga ve světle narůstajícího počtu případů musí zvažovat možné přerušení soutěže.

Několik týmů včetně například Floridy, Montrealu a Bostonu, kteří hrají ve stejné divizi s Maple Leafs má už nyní odložené všechny zápasy až do vánoc.

K situaci Maple Leafs se dnes vyjádřil také GM Kyle Dubas. Dubas řekl, že hráči Leafs jsou „trochu na nabroušení“. Podle Generálního manažera měli hráči obavy jet do Seattlu a tak být pozitivně testovaný. Také řekl, že mluvil s COVID-pozitivními hráči a že se jim daří dobře. Dva ze čtyř hráčů na Covid protokolu jsou bez příznaků. Jeden hráč měl mírné příznaky, které už ale odezněly. Zbývající hráč měl horečku, zimnici a bolesti těla.

Potíže s Covid-19 má také záložní tým Toronto Marlies v AHL. Podle Dubase mají Marlies celkem deset hráčů pozitivně testovaných. Všichni jsou Už v pátek Marlies oznámili odložení následujících tří zápasů 18. a 19. prosince v Grand Rapids a 21. prosince domácí zápas s Wilkes-Barre/Scranton.

Dubas řekl, že Leafs dnes provedli další kolo rychlých testů, které byly všechny negativní. Tým aktuálně čeká ve Vancouveru, dokud nepřijdou výsledky PCR testů. Poté by všichni negativní hráči a členové týmu měli odletět do Toronta.

Podle pravidel NHL se pozitivně testovaní hráči musí ovšem vrátit extra charterovým letem na jehož palubě budou pouze oni. Tým tak aktuálně pracuje na zajištění jejich cesty zpět do Toronta.

„Právě zjišťujeme jak je dopravíme domů. Nemohou letět komerčními spoji, takže se snažíme projít všechny možnosti a dodržovat pravidla tak abychom je dostali z Vancouveru do Toronta v příštím dnu nebo tak a aby se dostali do izolace,“ řekl GM Maple Leafs.

Dubas podle svých slov doufá, že přerušení celé soutěže nebude nutné, ale „každý den je nový den a je nemožné říct, co přinese zítřek“.

Napsat komentář


Jiri Karasek

před 5 měsíců

No hlavě , že jsou skoro všichni očkovaní..

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.