Hráči se pomalu vracejí na led, odložených zápasů ale přibývá

Hráči Maple Leafs se pomalu vrací z covid protokolu zpět na ledovou plochu. Odložených zápasů ale zatím stále přibývá. V pondělí bylo oficiálně potvrzeno, že se Maple Leafs do konce kalendářního roku už na led nevrátí. Zápas s Pittsburghem byl totiž stejně jako dalších sedm zápasů odložený.

Už o prvním vánočním svátku NHL oznámila prodloužení vynucené vánoční pauzy o jeden a tím pádem také odložení zápasu Maple Leafs na ledě Columbusu Blue Jackets. Kromě toho byly odložené také dva lednové zápasy, v pondělí 3. ledna doma proti Carolině Hurricanes a ve čtvrtek a 6. ledna v Montrealu. Důvodem k odložení zápasů ovšem nebyli covid pozitivní hráči ale přísná omezení v Kanadě co se týče návštěvnosti na zápasech.

Zatím se dle všeho stále počítá s tím, že Maple Leafs nastoupí 1. ledna 2022 na domácím ledě proti Ottawě Senators. Ve středu 5. ledna by se měl odehrát také domácí zápas Maple Leafs s Edmontonem Oilers.

Všechno ale bude záležet na tom, jestli se v sestavě Toronta neobjeví další případy Covidu. A červstvá zpráva z dnešního dne hovoří o pozitivním testu obránce Timothy Liljegrena.

Prvním hráčem, který se vrátili z covid protokolu byl kapitán týmu John Tavares. Ten se v neděli zapojil hned do prvního povoleného tréninku, kterým se NHL po prodloužené vánoční pauze vrátila zpět k životu. Značně oslabená sestava hráčů trénovala doplnění o několik hráčů z AHL včetně například Filipa Krále. V pondělí se přidala trojice Wayne Simmonds, Jason Spezza a Alex Kerfoot. V úterý byl uvolněný brankář Jack Campbell a další dva obránci T.J Brodie a Travis Dermott.

Do tréninku se už v neděli zapojil také útočník Mitch Marner, který měl od začátku prosince poraněné rameno po srážce s Jakem Muzzinem na jednom z tréninků. Podle svých slov Marner na svůj návrat nespěchá, ale na ledě se cítí opravdu dobře.

Na covid listině zatím stále zůstává česká dvojice David Kampf, Petr Mrázek, Ilya Mikheyev a Rasmus Sandin. Ti by se mohli vrátit v případě negativních testů v pátek a stihli by tak sobotní zápas s Ottawou.

Ten ale určitě nestihnou Morgan Rielly, William Nylander a Jake Muzzin. Jejich desetidenní karanténa vyprší až na konci víkendu nebo zkraje příštího týdne. Čerstvá zpráva z dnešního

V úterý se mohl do tréninku zapojit také kouč Sheldon Keefe.

„Je to můj první den zpět a mám pocit, že atmosféra je dobrá. Kluci jsou opravdu šťastní, že jsou zase spolu,“ řekl kouč po tréninku.

Kouč také uvedl, že jeden z jeho synů byl pozitivně testovaný zatímco Leafs byli na výletě v západní Kanadě.

„Bylo to určitě jiné a zvláštní, ale prošli jsme tím jako rodina,“ dodal Keefe.

K tréninku a možné formě hráčů pak dodal:

„Zdá se to jako věčnost co jsme hráli v Edmontonu dobrý zápas. Teď se snažíme zjistit co je nejlepší pro hráče jak se vracejí a co potřebují aby se mohli vrátit do zápasové formy.“

Mezitím se NHL dnes odpoledne připojila k NBA a NFL, které mají zavedenou pouze pětidenní karanténu pozitivních hráčů. Už ve středu americký úřad Centra pro kontrolu a prevenci nemocí zavedl zkrácenou karanténu pro nakažení občany. NHL dnes toto pravidlo pro bezpříznakové hráče s negativním testem zavedlo také. Ovšem zatím pouze pro americké týmu. V Kanadě totiž stále panují přísnější pravidla než u jižního souseda.

„Vždy jsme měli problém s odlišnými pravidly v různých jurisdikcích, takže to není nic nového. Snažíme se tím projít co nejlépe dokážeme,“ uvedl zástupce komisaře NHL Bill Daly v úterý.

NFL společně s NBA ovšem dále zvažují, že by testovali pouze neočkované hráče, kteří vykazují příznaky nemoci. Plně očkovaných hráčů bez příznaků by se testovaní týkat již nemělo.

Napsat komentář


© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.