Hráči se pomalu vracejí na led, odložených zápasů ale přibývá

Hráči Maple Leafs se pomalu vrací z covid protokolu zpět na ledovou plochu. Odložených zápasů ale zatím stále přibývá. V pondělí bylo oficiálně potvrzeno, že se Maple Leafs do konce kalendářního roku už na led nevrátí. Zápas s Pittsburghem byl totiž stejně jako dalších sedm zápasů odložený.

Už o prvním vánočním svátku NHL oznámila prodloužení vynucené vánoční pauzy o jeden a tím pádem také odložení zápasu Maple Leafs na ledě Columbusu Blue Jackets. Kromě toho byly odložené také dva lednové zápasy, v pondělí 3. ledna doma proti Carolině Hurricanes a ve čtvrtek a 6. ledna v Montrealu. Důvodem k odložení zápasů ovšem nebyli covid pozitivní hráči ale přísná omezení v Kanadě co se týče návštěvnosti na zápasech.

Zatím se dle všeho stále počítá s tím, že Maple Leafs nastoupí 1. ledna 2022 na domácím ledě proti Ottawě Senators. Ve středu 5. ledna by se měl odehrát také domácí zápas Maple Leafs s Edmontonem Oilers.

Všechno ale bude záležet na tom, jestli se v sestavě Toronta neobjeví další případy Covidu. A červstvá zpráva z dnešního dne hovoří o pozitivním testu obránce Timothy Liljegrena.

Prvním hráčem, který se vrátili z covid protokolu byl kapitán týmu John Tavares. Ten se v neděli zapojil hned do prvního povoleného tréninku, kterým se NHL po prodloužené vánoční pauze vrátila zpět k životu. Značně oslabená sestava hráčů trénovala doplnění o několik hráčů z AHL včetně například Filipa Krále. V pondělí se přidala trojice Wayne Simmonds, Jason Spezza a Alex Kerfoot. V úterý byl uvolněný brankář Jack Campbell a další dva obránci T.J Brodie a Travis Dermott.

Do tréninku se už v neděli zapojil také útočník Mitch Marner, který měl od začátku prosince poraněné rameno po srážce s Jakem Muzzinem na jednom z tréninků. Podle svých slov Marner na svůj návrat nespěchá, ale na ledě se cítí opravdu dobře.

Na covid listině zatím stále zůstává česká dvojice David Kampf, Petr Mrázek, Ilya Mikheyev a Rasmus Sandin. Ti by se mohli vrátit v případě negativních testů v pátek a stihli by tak sobotní zápas s Ottawou.

Ten ale určitě nestihnou Morgan Rielly, William Nylander a Jake Muzzin. Jejich desetidenní karanténa vyprší až na konci víkendu nebo zkraje příštího týdne. Čerstvá zpráva z dnešního

V úterý se mohl do tréninku zapojit také kouč Sheldon Keefe.

„Je to můj první den zpět a mám pocit, že atmosféra je dobrá. Kluci jsou opravdu šťastní, že jsou zase spolu,“ řekl kouč po tréninku.

Kouč také uvedl, že jeden z jeho synů byl pozitivně testovaný zatímco Leafs byli na výletě v západní Kanadě.

„Bylo to určitě jiné a zvláštní, ale prošli jsme tím jako rodina,“ dodal Keefe.

K tréninku a možné formě hráčů pak dodal:

„Zdá se to jako věčnost co jsme hráli v Edmontonu dobrý zápas. Teď se snažíme zjistit co je nejlepší pro hráče jak se vracejí a co potřebují aby se mohli vrátit do zápasové formy.“

Mezitím se NHL dnes odpoledne připojila k NBA a NFL, které mají zavedenou pouze pětidenní karanténu pozitivních hráčů. Už ve středu americký úřad Centra pro kontrolu a prevenci nemocí zavedl zkrácenou karanténu pro nakažení občany. NHL dnes toto pravidlo pro bezpříznakové hráče s negativním testem zavedlo také. Ovšem zatím pouze pro americké týmu. V Kanadě totiž stále panují přísnější pravidla než u jižního souseda.

„Vždy jsme měli problém s odlišnými pravidly v různých jurisdikcích, takže to není nic nového. Snažíme se tím projít co nejlépe dokážeme,“ uvedl zástupce komisaře NHL Bill Daly v úterý.

NFL společně s NBA ovšem dále zvažují, že by testovali pouze neočkované hráče, kteří vykazují příznaky nemoci. Plně očkovaných hráčů bez příznaků by se testovaní týkat již nemělo.

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.