Není lepší způsob, jak začít nový rok. Leafs hrají s Ottawou

Toronto Maple Leafs se dočkali. Po téměř třech týdnech čekání Maple Leafs nastoupí na domácím ledě proti Ottawě Senators. Celkem 15 hráčů skončilo v průběhu prosince na Covid protokolu. Nakažení byli také trénéři Sheldon Keefe, Spencer Carbery a Steve Briere a další členové realizačního týmu Toronta.

Posledním zápasem, který Torotno odehrálo, bylo utkání 14. prosince na ledě Edmontonu. Posledním domácím zápasech byl zápas přesně před třemi týdny proti Chicagu Blackhawks.

S novým kalendářním rokem se zdá, že se všechno vrací zpět do původních kolejí. Alespoň co se týče nakažených hráčů Toronta. Na Covid protokolu totiž zůstává už jenom obránce Timothy Liljegren. Obránci Morgan Rielly, Jake Muzzin a útočník William Nylander se už včera také zapojili do tréninku.

Stále ještě ale hrozí odkládání některých zápasů. Do dnešního dne má Toronto odloženo osm zápasů, šest prosincových a dva lednové. Pro NHL je teď největším problémem přísná proticovidová opatření v Kanadě a s tím spojené omezená návštěvnosti sportovních událostí. Maple Leafs tak mohou mít dnes večer v hledišti pouze 1000 diváků. A právě z důvodu nízké návštěvnosti NHL upravuje kalendáře kanadských týmů tak, aby se liga s kluby vyhnuly propadům příjmů ze vstupného.

Kouč Sheldon Keefe dnes řekl, že si hráči zase budou muset trochu zvyknout na prázdné tribuny.

Kromě zápasu s Ottawou hrají Maple Leafs zkraje ledna 2022 na domácím ledě s Edmontonem. Zápas s Carolinou 3. ledna byl již odložený. Další domácí zápas by Toronto mělo hrát až 17. ledna s New Jersey. Doufejme tedy, že úřady v Kanadě dostanou brzy rozum a NHL k dalšímu odkládání zápasů Toronta už nesáhne.

Na včerejším tréninku měl kouč Sheldon Keefe prakticky poprvé v letošní sezoně k dispozici všechny útočníky ze základní sestavy. Kromě Covid pozitivních hráčů se vrátili také zraněný Mitch Marner a Rasmus Sandin. Oba dva dnes večer určitě nastoupí. V případě trojice Rielly, Muzzin, Nylander to vypadá, že jediným, kdo dnes nenastoupí je Jake Muzzin. Na jeho místě by mohl nastoupit Alex Biega, pro kterého to bude debut v dresu Maple Leafs.

„Vrací se jedno z nejlepších křídel v lize. Těšíme na jeho návrat, určitě je to rozdílový hráč, jsme z něj nadšení,“ řekl o návratu Mitche Marnera před dnešním zápase kapitán John Tavares.

Mitch Marner vynechal kvůli zraněnému rameni prakticky celý prosince. Od minulé neděle už ale trénuje a je v pořádku. V letošní sezoně posbíral zatím šest branek a 15 asistencí ve 21 zápasech.

Dnes ráno měli hráči jenom dobrovolný trénink.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Kerfoot – Tavares – Nylander
Mikheyev – Kampf – Kaše
Engvall – Spezza – Simmonds

Rielly – Brodie
Sadin – Holl
Dermott – Biega

Do branky se postaví Jack Campbell. Petr Mrázek bude připravený jako náhradník na střídačce.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář


© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.