Vítězný vstup do nového roku. Maple Leafs poráží Ottawu

Toronto Maple Leafs si připisují vítězný vstup do nového roku 2022. Senators nebyli pro Toronto v prvním zápase po covidové pauze výraznou překážkou a Maple Leafs v prvním zápase v novém roce porazili na domácím ledě Ottawu Senators hladce 6-0. Pro Toronto to byla poklidná výhra v naprosto skvěle ovládnutém zápase.

Jack Campbell vychytal už 4. čisté konto v letošní sezoně. Proti Sens pochytal všech 23 střel soupeře. Dvě branky zaznamenal Ilya Mikheyev a také William Nylander. Tři body za branku a dvě asistence si připsal T.J. Brodie, tři asistence zaznamenal Alex Kerfoot. Jednou se v zápase trefil Justin Holl, který společně s Mikheyevem vstřelil v první třetině dvě branky Toronta v oslabení poprvé od roku 1963.

„Dnes večer to byl působivý výkon kluků předemnou. Hráli super rychle a dělali všechno o čem mluvili trenéři. Byla to tam zábava a je skvělé být zpět. Kluci byli úžasní a hodně to o nás vypovídá. Ottawa hrála dobře a jsou šikovní v útoku. A když je udržíte na 23 střelách z většina nevypadala skvěle tak je to zásluha kluků předemnou,“ chválil své spoluhráče po zápase Jack Campbell.

Pro Toronto to je první domácí výhra s čistým kontem na Nový rok od roku 1931. Tehdy Lorne Chabot vychytal výhru Maple Leafs 2-0 nad New Yorkem Americans.

Začátek zápasu ale nebyl ze strany Maple Leafs herně příliš vydařený. Toronto zkraje zápasu nevyužilo dvě přesilové hry. Pak ale přišlo oslabení po faulu Morgana Riellyho a dvě vstřelené branky Maple Leafs.

Necelých šest minut před první přestávkou se nejprve v přečíslení dvou na jednoho trefil Justin Holl po přihrávce Davida Kampfa. 27 vteřin poté se vydal do rychlého brejku Ilya Mikheyev a střelou zápěstím poslal teploměr pod ruku Matta Murrayho v brance Ottawy, 2-0 Leafs. Pro Toronto byly dvě branky v oslabení v rozmezí 27 vteřin vyrovnáním klubového rekordu Borje Salminga a Grega Terriona ze 16. listopadu 1986.

Ottawa měla na svém kontě v tu dobu jedinou střelu…. Po první třetině měla Ottawa 4 střely na branku Maple Leafs. Nejblíže vstřelené brance byli Senators v poslední minutě první třetiny po akci Thomase Chabota.

„Myslím si, že jsme zezačátku zápasu odvedli dobrou práci a nedali jim žádnou příležitost před naší brankou. Naše obrana dnes večer po celý zápas odváděla dobrou práci,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

Zkraje druhé třetiny Maple Leafs nejprve nevyužili další dvě přesilové hry plus další přesilovku šest minut před koncem druhé části.

V osmé minutě druhé třetiny se ale prosadil T.J. Brodie, který nejprve objel soupeřovu branku a backhandem sunul kotouč za pravou tyčku, 3-0.

Osm minut před koncem druhé třetiny T.J. Brodie zabránil ve spolupráci s Jackem Campbellem ve skórování Alexi Formentonovi, který měl před sebou téměř odkrytou branku, ale brusle Campbella a hokejka Brodieho byly proti.

Ve třetí třetině Toronto dalšími třemi brankami poslalo do Ottawy celkem šestigólové novoroční přání.

Nejprve William Nylander ukázal svou šikovnost v rychlém brejku po přihrávce Travise Dermotta. Následovala konečně využitá přesilová hra Maple Leafs v zápase a přesná trefa Ilyi Mikheyeva po přihrávce Ondry Kašeho. A necelé tři minuty před třetí sirénou se trefil podruhé v zápase po přesné střele z vnějšího slotu William Nylander.

Zápas se ale bohužel kvůli přísným covidovým omezením hrál před téměř prázdnými tribunami ve Scotiabank Aréně.

„Byl jsem spokojený s energií na naší lavičce, s klábosením, kluci spolu mluvili a hecovali se. Naši hráči se opravdu zapojili do zápasu, ale pokud jde o to, že nemáme fanoušky, je to jiné. Už jsme si tím prošli, takže si nemyslím, že by jsme se museli tolik přizbůsobit, ale chybí nám fanoušci. Nemyslím si, že hra sama o sobě měla tolik emocí, jako by měla kdyby byli fanoušci v hale,“ řekl po zápase Sheldon Keefe.