Mikheyev rozhodl o výhře Maple Leafs proti Oilers

Útočník Ilya Mikheyev rozhodl ve třetí třetině o výhře Maple Leafs ve středečním domácím zápase s Edmontonem Oilers 4-2. Mikheyev se trefil osm a půl minuty před koncem třetí třetiny v přesilové hře. Dvě asistence si připsal William Nylander a brankář Jack Campbel pochytal 28 ze 30 střel soupeře.

Mikheyev se trefil ve druhém zápase v řadě a ve třech zápasech v letošní sezoně má na svém kontě tři branky.

„Mikheyev z nás dělá lepší tým, o tom není pochyb. A není to jenom proto, že teď střílí branky. Víme to tak dlouho, co je s námi. S ním je naše sestava silnější, lepší,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

„Samozřejmě je to pro mě dobré, ale je mnohem důležitější, že jsem hrál dobře v posledních několika zápasech a to je důležitější než branky. Když mám šanci vystřelit tak proč ne? Budu zkoušet střílet dál,“ řekl Mikheyev po zápase.

Zápas ale dlouho zůstával nerozhodný 2-2.

Maple Leafs vedli od poloviny páté minuty 1-0 po dorážce Johna Tavarese i když z opakovaných záběrů se spíše zdá, že si kotouč do vlastní branky srazil brankář Mike Smith po tom, co se od zadního mantinulu odrazila střela Williama Nylandera.

Edmonton v polovině první třetiny ale dvěmi rychlými brankami otočil skóre na svou stranu. Nejprve v desáté minutě Brendan Perlini pohotovou střelou srovnal na 1-1. Za minutu a 14 vteřin se trefil Leon Draisaitl, který byl před brankovištěm úplně volný.

Maple Leafs ale byli v první třetině střelecky aktivnějším týmem a 28 vteřin před přestávkou srovnal na 2-2 brankou ve třetím zápase v řadě obránce T.J. Brodie po tom, co jeho střelu od modré čáry tečoval obránce Darnell Nurse.

Ve druhé třetině se týmy nedostávali příliš ke střelbě a ani jeden tým nevyužil jednu přesilovou hru. V přesilovce Maple Leafs se navíc Leon Draisaitl dostal k nebezpečné střele, ale Jack Campbell byl pozorný.

Na druhé straně Mitch Marner trefil tyčku a střelu Williama Nylandera v poslední minutě druhé třetiny vyrazil Mike Smith.

V polovině třetí třetiny si šel sednou na trestnou lavici obránce Evan Bouchard a Ilya Mikheyev přesnou střelou zápěstím z vnějšího slotu poslal kotouč přesně do branky, 3-2 Maple Leafs.

V poslední minutě ještě Alex Kerfoot střelou do prázdné branky uzavřel skóre na konečných 4-2.

V sestava Maple Leafs nechyběl útočník Auston Matthews, který měl v týdnu pozitivní test, ale následně dva PCR testy byly negativní takže lídr Toronta mohl nastoupit. Naopak z dúvodu Covid nákazy chyběl na druhé straně Connor McDavid.