Souboj o pozice v divizi. Leafs hrají v Bostonu

Toronto Maple Leafs čeká dnes večer na ledě Bostonu Bruins další velký souboj o pozice v Atlantické divizi a bude to zápas na úrovni playoff. Až téměř na konci základní části hrají Maple Leafs teprve druhý vzájemný zápas s Bruins v letošní sezoně. V prvním vzájemném zápase Toronto zkraje listopadu vyhrálo 5-2.

Přesně za měsíc, 29. dubna, zakončí Toronto domácím zápasem s Bostonem základní část. A Boston v posledních zápasech dotáhl několikabodovou ztrátu na první tři týmy v divizi a všechny čtyři top týmy jsou po 65 odehraných zápasech v rozmezí sedmi bodů. Všechny čtyři týmy se přitom ještě nejméně jednou vzájemně potkají. Je tedy zřejmé, že každý bod ve vzájemných zápasech bude rozhodovat o konečném pořadí na základě kterého se potom týmy potkají v playoff.

Po výborném výkonu proti Floridě se do branky Toronto dnes večer postaví opět Petr Mrázek. Jeho 34 pochytaných puků ze 36 střel a více než 94% úspěšnost zákroků v zápase je jeho nejlepší výkon od 24. února proti Minnesotě.

Petr Mrázek dokázal odpovědět dvěma skvělými zápasy po tom, co byl před uzávěrkou přestupů zapsaný na waiver listu. Žádný klub po českém brankáři ale nesáhl. Mrázek tak v půlce minulého týdne nastoupil proti New Jersey a vychytal výhru 3-2.

„Je to pravděpodobně ta nejtěžší práce v tomhle městě nebo v Severní Americe. Je skvělé vidět ho vrátit se zpět a být brankářem, jakým je,“ řekl útočním Mitch Marner.

„Je to těžké. Každý očekává, že tady vyhrajete a my prostě musíme dělat svou práci,“ dodal Mráza.

Mitch Marner v zápase proti Floridě zaznamenal 3 asistence a stal se nejrychlejším hráčem v historii Maple Leafs, který od začátku své kariéry dosáhl v dresu Toronta na 300 asistencí. Podařilo se mu to už ve 411 zápasech. Útočník Doug Gilmour sice dostáhl na 300 asistencí ve 367 zápasech, ale to nebylo od začátku jeho kariéry v Torontu.

Auston Matthews potom brankou v poslední vteřině nedělního zápasu vylepšil svou gólovou bilanci na 48 zásahů a vylepšil tak své kariérní maximum v jedné sezoně.

Dnes ráno pak nováček Nick Abruzzese poprvé bruslil se svými spoluhráči po tom, co v sootu podepsal smlouvu s Maple Leafs. Proti Bruins ale ještě Abruzzese určitě hrát nebude.

A jedno poprvé také pro kouče Sheldona Keefea. Bude to jeho vůbec první zápas v domácí hale Bostonu Bruins TD Garden.

V sestavě žádné změny nečekáme. Útočník William Nylander zůstane ve třetím útoku vedle Davida Kampfa.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Mikheyev – Tavares – Kerfoot
Nylander – Kampf – Engvall
Clifford – Blackwell – Spezza

Rielly – Lyubushkin
Brodie – Holl
Giordano – Liljegren

V brance Petr Mrázek.

Úvodní vhazování v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář



© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.