Campbell se vrací do branky, Leafs hrají ve Phily

Toronto Maple Leafs hrají dnes večer na ledě Philadelphie Flyers a do branky týmu se vrací Jack Campbell. Jednička Maple Leafs chyběla od 8.března kvůli zraněnému žebru.

„Bylo to docela důležité prostě proto, abych se cítil lépe, nechal to urovnat a zapracovat na mé hře a dostat těla do formy v tělocvičně. Odpočíval jsem, trochu jsem se zabavil, pracoval tvrdě a prostě se připravil na návrat,“ řekl Jack Campbell po pátečním tréninku.

„Vypadal jako odpočatý. To je přirozené, když se na chvíli odpoutáte od zápasů. Přejeme si, aby zůstal zdravý, ale také jsou tu určité výhody, když si vezmete nějaký čas na odpočinek. Je to dlouhá sezona, obzvlášť pro hráče, kteří hrají na této pozici. Psychická a fyzická přestávka přináší výhody,“ poznamenal kouč Sheldon.

Jack Campbell prozradil, že si zranění přivodil 22. února během zápasu na ledě Columbusu. V dalších třech zápasech inkasoval dohromady 14 branek než se rozhodl si odpočinout. V letošní sezoně Campbell odchytal zatím 40 zápasů s bilancí 24-9-4. Inkasoval průměrně 2,65 branky na zápas s úspěšností zásahů 91,4%.

„Nebudu se vymlouvat na svou výkonnost, ale není zápasva hrát s nějakou bolestí. Je to součástí hry a já mám štěstí, že tým mě podpořil a dal mi čas na uzdravení a zesílit. Teď jsem připravený,“ dodal Jack Campbell.

Do opravdového tréninku se spoluhráči se vrátil také obránce Jake Muzzin, který se uzdravuje ze druhého otřesu mozku v letošní sezoně.

„Vždycky myslíte na své zdraví a na to, co je opravdu důležité. Cítím se dobře,“ řekl Muzzin v pátek.

Dnes večer Muzzin určitě ještě nenastoupí, ale je s týmem na čtyřzápasém výletu. Je možné, že nastoupí už v pondělí na ledě Tampy Bay kam se Leafs po dnešním zápase ve Philadelphii přesunou. Uvidíme po zítřejším tréninku.

Do sestavy Leafs se ale dnes večer vrátí obránce Ilya Lyubushkin, který nedohrál v úterý na ledě Bostonu a vynechal čtvrteční zápas s Winnipegem.

„Cítím se docela dobře. První den co se to stalo mě bolelo trochu v krku a měl jsem bolesti hlavy. Když jsem se díval na záznam, tak to nevypadalo jako ráno, ale vážně chlapy, cítil jsem to. Nejsem hráč, který se válí po ledě. Když já cítím bolest, tak byste ji cítili také,“ řekl ruský medvěd Ilya Lyubushkin.

Lyubushkin by měl nastoupit vedle Morgana Riellyho, které má v posledních zápasech velmi dobrou formu. V páru s Lyubushkinem si spolu rozumí a Leafs zřejmě našli nové složení první obrany.

Ve druhém páru spolu nastoupí opět T.J. Brodie a Justin Holl zatímco ve třetí obraně nastoupí Mark Giordana a Timothy Liljegren. Mladý švédský obránce vedle Giordana od uzávěrky přestupů roste v kvalitního hráče.

„Líbí se nám, jak tyhle dvojice hrají. S příchodem Giordana si chceme zažít různé věci na cokoliv, co nás může potkat v playoff nebo ke konci základní části. Budeme to dále sledovat. Zápasy ubývají a denně o tom diskutujeme. Muzzinův návrat nás donutí některé věci změnit, stejně tak jako výpadek Lyubushkina některé věci změnil. Něco z toho se stane přirozeně. Chceme si vyzkoušet různé kombinace,“ řekl po tréninku kouč.

Vypadá to, že si Ilya Lyubushkin po své výměně z Arizony do Toronta u Maple Leafs už docela dobře zvykl.

„Jiní fanoušci, média, je to pro mě jako jiný svět,“ řekl.

Větší město jako je Toronto a zima, která v Torontu panuje mu připomínají jeho rodnou Moskvu. A Lyubushkin prozradil, že jeho idolem v mládí byl obránce Karel Rachůnek, když český bek hrál za Dynamno Moskva. Od jeho tragické smrti v letadle Lokomotivu Jaroslavl se Lyubushkin snaží držet si na dresu číslo 4 jako poctu českému bekovi. Po tom, co v prvním zápase za Toronto dostal na dres 26 ji vyměnil za současné číslo 46. Také to nosil na dresu český obránce ve službách Maple Leafs, Roman Polák.

Na pátečním tréninku s týmem trénoval Nick Abruzzese, který dnes večer prožije svůj debut v NHL. Na tréninku bruslil s Colinem Blackwellem, který se také dnes večer vrátí po jednozápasové pauze do sestavy Maple Leafs. Na jeho křídle by měl hrát Wayne Simmonds.

Mimo sestavu tak zůstanou veteráni Jason Spezza a Kyle Clifford.

Poprvé jako padesátibrankový střelec nastoupí dnes večer Auston Matthews, který ve čtvrtek večer poprvé ve své kariéře oficiálně překonal legendární hranici. A jen co překonal jeden milník, tak na něj čeká nová výzva. 54 branek Ricka Vaivea. Cesta za ním začíná dnes večer.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Mikheyev – Tavares – Spezza
Nylander – Kampf – Engvall
Abruzzese – Blackwell – Simmonds

Rielly – Lyubushkin
Brodie – Holl
Giordano – Liljegren

V brance Jack Campbell.

Úvodní vhazování tradičně v 1 hodinu po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.