Maple Leafs vstupují do prvního kola playoff 2022 proti Tampě Bay

Toronto Maple Leafs otevřou dnes večer na domácím ledě sérii prvního kola playoff 2022 proti Tampě Bay. Bude to série, ve které současná sestava Maple Leafs vstoupí mezi nesmrtelné nebo série, po které bude hodně lidí žádat velké oběti. Neexistuje v letošní sezoně tým, který je pod větším tlakem médií a fanoušků.

Maple Leafs moc dobře vědí, co je čeká a jak náročný úkol před týmem stojí. Překonat v sérii na čtyři vítězné zápasy obhájce posledních dvou Stanley Cupů není úkol, který by zvládl kde kdo. Stojí proti sobě potenciální dynastie ve Stanley Cupu a tým, který čeká na Stanley Cup 55 let. Žádný jiný tým v NHL nečeká na stříbrný pohár déle než Toronto Maple Leafs. A to včetně organizací, které vstoupili do NHL během expanze v sezoně 1967-68.

„Náš tým je na tohle připravený. Víme, jak obtížné to bude. Důvodem, proč je naše přesvědčení tak vysoké, je to, že pokaždé, když náš tým čelil v letošní sezoně takové výzvě, tak jsme zareagovali opravdu dobře,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

Toronto Maple Leafs jsou po Floridě Panthers nejdéle čekající organizací v NHL na výhru v sérii playoff. Zatímco Florida čeká na postup v sérii playoff 26 sezon tak Maple Leafs v letošním roce čekají na postup 18 let. Oba týmy mají za sebou šest neúspěšných sérií v řadě.

„Samozřejmě už nás to unavuje poslouchat to, ale je na nás abychom změnili ten příběh,“ řekl Wayne Simmonds.

Oba týmy patří dlouhodobě mezi nejlepší v lize. A bylo zřejmé, že společně s Bostonem bude patřit Tampa Bay v letošní sezoně k pravděpodobným soupeřům Maple Leafs v playoff. Otázkou bylo, jak se všechny tři týmy srovnají v Atlantické divizi. Velmi důrazně do hry v letošní sezoně vstoupila také už zmíněná Florida Panthers.

Téměř celou druhou polovinu základní části se schylovalo k sérii mezi Maple Leafs a Tampou Bay, ale jasno bylo až po posledním zápase.

„Bylo otázkou času, kdy se potkáme v playoff,“ řekl po posledním tréninku Tampy Bay kouč soupeře Jon Cooper.

Maple Leafs vstoupí do očekávaného zápasu číslo jedna v očekávané sérii s několika změnami v sestavě.

Bude chybět útočník Michael Bunting, který se zranil 23. dubna v zápase na ledě Floridy. A nenastoupí ani veterán Jason Spezza. Kouč Sheldon Keefe řekl, že nebylo snadné říct Spezzovi, že nebude hrát.

Do sestavy Maple Leafs se ale vrátí útočník Ondřej Kaše, který chyběl od zápasu na ledě Nashville Predators 19 března. Kaše by měl nastoupit na křídle druhého útoku vedle kapitána Johna Tavarese. V 50 letošních zápasech nastřílel 14 branek a zaznamenal solidních 27 bodů.

„Zaslouží si velké uznání, jak tvrdě pracoval. S útočníky, které máme se občas může ztratit v tom mixu a vy zapomenete, jak může být nebezpečný a jak dokáže být efektivní,“ ocenil Ondru Kašeho kapitán Maple Leafs.

Zraněného Buntinga nahradí v prvním útoku vedle Austona Matthewse Alex Kerfoot.

„Bunts je trochu víc výbušnější, ale Footer má extrémně dobrý přehled po ledě. Jeho chytrost opravdu vyčnívá. Je třeba se trochu přizpůsobit každému s kým hrajete, ale už jsme spolu trochu hráli a ta souhra tam je,“ řekl o své levém křídle Auston Matthews.

Maple Leafs trénovali v neděli ve svém tréninkovém centru zatímco Tampa Bay trénovala v hale Toronta Marlies Coca-Cola Coliseum. A kouč po nedělním tréninku říkal, že čeká sérii, která bude na samé hranici násilí.

„Jsou týmem, který bude velmi fyzický a soupeřivý. Když se podívám na jejich playoff, obzvlášť v prvním kole loňský rok, tak určitě vedli v soubojích po odpískání. Očekávám, že to bude velmi fyzické, série na hranici násilí v mnoha ohledech. A naši hráči na to budou připraveni,“ řekl Keefe.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Kerfoot – Matthews – Marner
Mikheyev – Tavares – Kaše
Nylander – Kampf – Engvall
Clifford – Blackwell – Simmonds

Rielly – Lyubushkin
Muzzin – Brodie
Giordano – Liljegren

V brance Jack Campbell. Na střídačce bude připravený Erik Kallgren.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

#PřipraveniNaDalšíKrok

Napsat komentář


© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.