Leafs ovládli zápas číslo 1

„Chceme ten příběh změnit.“

To jsou slova Wayne Simmondse před pondělním vstupem Maple Leafs do série proti Tampě Bay.

A den po zápase je příběh série úplně odlišný. Ze všech obav z toho, jak špatně by to mohlo pro Toronto dopadnout a jak dobré to může být pro Tampu, když se dostane do své hry je úplně obrácený scénář.

Maple Leafs zničili svého soupeře v prvním zápase série pěti brankami rozdělenými do všech herních situací. Střelecký lídr týmu Auston Matthews se trefil jak při her pět na pět tak v přesilové hře. A útočník David Kampf, v Torontu především na černou práci a hru v oslabení, přidal branku právě v početní nevýhodě.

Obrana Maple Leafs přehrála obranu soupeř. A brankář Jack Campbell předvedl sebejistý výkon, kterým přehrál chybnujícího Vasilevskiyho v brance Tampy Bay.

Maple Leafs v zápase předvedli výkon na hranici snů ale zároveň jasně v možnostech sestavy.

Možná klíčem ke včerejšímu úspěchu bylo famózní pětiminutové oslabení po faulu Kyle Clifforda. Hráči Toronto znemožnili Tampě Bay se jakkoliv usadit v útočné třetině a fanoušci v hale skvělou atmosférou vytvořili neskutečnou energii pro domácí tým.

„Oslabení byly obrovskou součástí výhry. Už v brzy v zápase, po několika střídání jsme se museli hned bránit. To dodalo týmu sebedůvěru v dalších oslabení. Když jsme ubránili do velké oslabení, tak jsme prostě pokračovali dál.

„Náš tým hrál opravdu dobře, ale naši diváci byli dnes večer neuvěřitelní. Myslím si, že fanoušci byli první hvězdou zápasu. Měli jsme hodně hráčů, kteří nás provedli zápasem a myslím si, že fanoušci nás provedli tím oslabením,“ řekl po zápase kouč Sheldon Keefe.

V zápase, který měl všechny aspekty zápasu playoff rozhodčí rozdali 113 trestných minut. Jenom o minutu méně než v posledním vzájemném zápase během základní části.

A Maple Leafs naprosto nezvykle vzhledem ke své historii a minulosti dohrávali zápas bez 4 hráčů v sestavě z důvodů souvisejících s násilím. Kyle Clifford odešel do sprch už po šesti odehraných minutách. V polovině třetí třetiny ho následovali po hromadné rvačce během přerušení a Morgan Rielly, Wayne Simmonds a Ilya Lyubushkin.

Tresty v zápase byly vyprovokované chováním hráčů Tampy Bay. Maple Leafs by za normálních okolností nedostali 4 tresty do konce zápasu. Přesto je to přípomínka dalších slov, která padala před začátkem série:

„Očekávám, že to bude velmi fyzické, série na hranici násilí v mnoha ohledech. A naši hráči na to budou připraveni,“ řekl kouč Maple Leafs Sheldon Keefe v neděli.

Výrazným hráčem, který předvedl možná svůj nejlepší zápas v playoff byl Mitch Marner. Po 18 zápasech v playoff ukončil čekání na vstřelenou branku a se třemi body se stal společně s Austonem Matthewsem první dvojicí Maple Leafs každý se třemi body v zápasech playoff od sezony 1988.

„Nemůžete udělat nic s tím, co bylo. Jsem tady, abych se soustředil na přítomnost,“ řekl Mitch.

Marner vůbec poprvné společně s Austonem Matthewsem vstřelil branku v jednom zápase playoff.

„Myslím si, že byl neuvěřitelný. Byl pořád na puku, s takovou rovnováhou. Prostě tam dělal ty své věci,“ chválil svého spolurháče Auston Matthews.

I přes téměř dokonalý výkon v prvním zápase Maple Leafs vědí, že to byl teprve jeden zápas a příště bude třeba odvést ještě lepší výkon protože lepší budou také hráči Tampy Bay.

„Myslím si, že to byl opravdu náš dobrý výkon. Povedlo se nám dnes večer hodně věcí, ale bude to dlouhá série. Na druhé straně je opravdu dobrý tým,“ dodal Matthews.

„Byl to pro nás dobrý večer, ale byl to jeden zápas. Dnes si to užij, ale zítra se vzbudíš a je to pryč, konec. Tampa bude mnohem lepším týmem až se sem vrátí,“ dodal Sheldon Keefe.

Série pokračuje druhým zápase ve středu večer.

GO LEAFS GO!!!
#PřipraveniNaDalšíKrok

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.