Čeká nás bitva o druhý zápas

Zapomeňte na to, co bylo v pondělí. Zápas číslo 1 dnes večer neznamená vůbec nic. Hraje se zápas číslo dva.

„Musíte pochopit, že to je jeden zápas. Ještě jsme nic nevyhráli. Večer si to užijete. Podíváte se zpět na to, co je třeba zlepšit a pak jste připraveni jít na to znovu,“ řekl Jake Muzzin.

Kouč Sheldon Keefe dnes odpoledne potvrdil, že se do sestavy Maple Leafs vrátí útočník Michael Bunting. Nastoupí za potrestaného útočníka Kyle Clifforda, který za hit na Coltona z Tampy Bay dostal jednozápasový trest.

Na včerejším tréninku Bunting bruslil na svém obvyklém místě v prvním útoku.

„Cítil jsem se velmi dobře. Účastnil jsem se obvyklých cviků a cítil jsem se dobře. Cítil jsem, že moje rychlost mi zůstala, takže jsem z toho měl docela radost,“ řekl Bunting po úterním tréninku.

Pro Buntinga to bude první zápas od 23. dubna, kdy nedohrál zápas na ledě Floridy Panthers.

„Hráči jako je Bunts jsou pro playoff stvořeni. Hodně zápasů v základní části hrál, jako by to byl zápas playoff. Proto je úspěšný. Celou dobu hraje s vysokou intenzitou. V playoff se to asi trochu srovná, protože ostatní také přidají, ale nebyl bych překvapený, když taky on přidá,“ řekl kouč Sheldon Keefe.

První zápas série přinesl vysoký počet trestů a kromě včerejšího dodatečného potrestání Clifforda disciplinární komise rozdávala také pokuty. Na straně Maple Leafs byl potrestaný Morgan Rielly a také Wayne Simmonds. Na straně Tampy Bay padaly také pokuty pro Maroona a Perryho.

„Není to něco, co bych příliš znal. Ale bylo tam nějaký šťouchání. Nemyslím si, ale že by tam bylo něco výjimečného. Prostě to bylo intenzivní. Je to první zápas playoff,“ řekl Morgan Rielly po včerejším tréninku.

„Ruka je fajn“ dodal.

Útočník William Nylander měl podle svých slov během zápasu číslo 1 potíže s trávením špatného jídla. Myslí si, že snědl špatné sushi. Vynechal proto včerejší trénink. Pouze se krátce sklouzl na ledě, ale se spoluhráči netrénoval. Dnes večer ale v sestavě Leafs chybět nebude.

Dá se čekat, že také dnes večer bude mít zápas vysoké nasazení a velmi pravděpodobně nám přinese také vysoký počet trestných minut. Maple Leafs musí být připraveni podat ještě kvalitnější výkon než jaký se jim povedl v pondělí večer:

„Samozřejmě se nám povedlo hodně věcí, na kterých můžeme stavět, ale na druhou stranu to nebyla Tampa na kterou jsme byli připraveni. Takže očekáváme, že dnes večer ten tým uvidíme,“ řekl Sheldon Keefe.

Velké nasazení čekáme také od fanoušků, kteří v prvním zápase vytvořili ve stodole divokou a naprosto elektrizující atmosféru.

„Myslím si, že to zopakují a udělají to dnes stejně,“ řekl Sheldon Keefe.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Mikheyev – Tavares – Kaše
Kerfoot – Kampf – Nylander
Engvall – Blackwell – Simmonds

Rielly – Lyubushkin
Muzzin – Brodie
Giordano – Liljegren

V brance opět jednička Jack Campbell. Na střídačce bude připravený Erik Kallgren.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času. GO LEAFS GO!!!

#PřipraveniNaDalšíKrok

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.