Maple Leafs se musí soustředit na disciplínu, hraje se zápas číslo 3

Série prvního kola playoff mezi Torontem Maple Leafs a Tampou Bay se po dvou zápase přesouvá na jih. A pokud Maple Leafs chtějí dnes večer uspět, tak se musí začít soustředit na disciplínu.

Toronto se před začátkem playoff připravovalo na sérii, ve které rozhodčí odloží píšťalky stranou. Po dvou zápase a především po zápase číslo dva je třeba, aby Toronto přehodnotilo svůj přístup a srovnat se se standartem.

Oba týmy posbíral dohromady ve dvou zápasech 135 trestných minut a jenom 62 procent času se hrálo při hře 5 proti 5.

V zápase číslo dva byli hráči Toronta celkem sedmkrát vyloučení a to je proti týmu jakým je Tampa Bay až příliš. Hned tři přesilové hry Tampa využila včetně klíčové branky na konci první třetiny a po snížení Michaela Buntinga na 1-2 zkraje druhé části.

„Dvakrát jsem udělal chybu a zaplatili jsme za to. Měli jsme hodně vyloučení. A já byl viníkem. Dostal jsem dva tresty, oni dvakrát skórovali a my o dvě branky prohráli,“ řekl po druhém zápase útočník Wayne Simmonds.

Pro kouče to je podle jeho slov trochu překvapení, jak se rozhoduje v playoff. Připomeňme jeho slova o tom, že očekává sérii na hranici násilý. Je zřejmé, že to po dvou odehraných zápasech už tak úplně platit nebude a rozhodovat budou jiné aspekty. Přesto je třeba zůstat v osobních soubojích tvrdí a odhodlaní jít do střetu. V nasazení se musíme Tampě Bay vyrovnat. Obzvlášť v zápasech na jejím ledě. Můžeme samozřejmě čekat obrovskou energii Lightning v domácích zápasech.

Dnes večer zůstane Wayne Simmonds pouze na tribuně a v sestavě ho nahradí další veterán Jason Spezza.

„Jsme v bodě, kdy musíte zapojit Spezzu. Očekávalo se, jak se bude série vyvíjet v prvních zápasech, nasazení a tyhle věci se usadili protože je toho hodně v sázce a týmy vědí, co očekávat od druhého. Takže to je kombinace, která nám dává Spezzu do hry a v zápasech venku chceme mít také trochu jiné složení čtvrtého útoku,“ řekl Keefe.

Kromě změn ve složení čtvrtého útoku se William Nylander posune vedle kapitána Johna Tavarese. To by mělo pomoci najít pro Willyho trochu více času na ledě a také samotný John Tavares by se mohl dostat více do hry. V prvních dvou zápasech nebyl příliš vidět.

A změny budou také v obraně. Dnes večer nenastoupí Timothy Liljegren a do sestavy Leafs se vrátí Justin Holl, který nastoupí ve třetím páru vedle Marka Giordana.

„Celou sezonu děláme změny v obraně, myslíme si, že to je důležité. V prvních dvou zápasech se trochu ukázala nezkušenost Lilyho. Bylo toho na něj moc a teď v zápasech venku nemáme kontrolu nad střídáním. Hollsy byl opravdu důležitou součástí našeho oslabení v základní části. A to všechno nám ukazovalo na to, udělat tuhle změnu,“ řekl Keefe.

Maple Leafs včera vyškrtli obránce Rasmuse Sandina z listiny dlouhodobě zraněných hráčů a je možné, že se v průběhu série Sandin objeví v sestavě týmu.

Na ranním rozbruslení pak chyběl z osobních důvodů útočník Ondra Kaše. Večer by ale neměl v sestavě chybět.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Nylander – Tavares – Kaše
Mikheyev – Kampf – Kerfoot
Engvall – Blackwell – Spezza

Rielly – Lyubushkin
Muzzin – Brodie
Giordano – Holl

V brance Jack Campbell. Na střídačce bude připravený Erik Kallgren.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!!!
#PřipraveniNaDalšíKrok

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.