Maple Leafs musí ukázat touhu po výhře, hraje se zápas číslo 5

Za stavu 2-2 se na domácím ledě Maple Leafs hraje pátý zápas série mezi Torontem a Tampou Bay. A Maple Leafs musí dnes večer ukázat větší touhu po třetí výhře v sérii než tomu bylo v Tampě.

Druhý zápas v Tampě se Maple Leafs vůbec nevydařil a po špatném výkonu především zkraje zápasu prohráli 7-3. Už po osmi minutách Maple Leafs prohrávali o tři branky. Po dvou třetinách to bylo 0-5 a až ve třetí třetině se Maple Leafs v zápase prosadili. To už ale dávno chytal v brance Toronta Erik Kallgren, který krátce po páté obdržené brance vystřídal Jacka Campbella.

„Vždycky chci bojovat, ale vždy respektuji rozhodnutí kouče. Prostě se podívám zrcadla. Poučím se z toho, co jsem udělal špatně a připravím se na příští zápas,“ řekl Jack Campbell po návratu z Tampy.

„Snažil jsem se zjistit, jak na tom je. On bojuje a ví, že bude bojovat. My ho potřebujeme mít připraveného pro další zápas. Takže to bylo spíš o přístupu a ujištění toho, že opravdu nemá pocit toho, že opravdu musí dochytat ten zápas. Vysvětlil jsem mu, že do je velká ztráta a my ho potřebujeme v dalším zápase. Nakonec jsme se tak rozhodli. Já se rozhodl ještě předtím a už jsme měli Kallgrena připraveného aby nastoupil během timeoutu, ale chtěli jsme nejprve mluvit s Jackem,“ řekl o výměně brankářů ve čtvrtém zápase kouč Sheldon Keefe.

Po špatném výkonu se na hráče Maple Leafs snese vždy obrovská kritika. A nejinak je tomu v tomto případě. Za laxní přístup k dojíždění kotoučů byl kritizovaný William Nylander. A kritika směřuje také na kapitána Johna Tavarese, který v sérii zatím zaznamenal pouze dvě asistence.

„Myslím si, že jsme dostali nějaký prostor a možná nebyli tak produktivní, jak jsme možná mohli být. Ale myslím si, že to má vývoj a hokej v playoff je rychlý. Akce jsou rychlejší, takže si myslím, že z toho můžeme mít výhodu,“ řekl William Nylander o posledních zápasech vedle Johna Tavarese.

Ani kapitán Maple Leafs ale není se svou hrou spokojený.

„Bezpochyby očekávám více a chci být lepší. Ale je pro mě také důležité hrát dobře bez puku a nebýt přehnaně agresivní jenom proto, že mě zajímá útok. Rád bych více přispěl a byl lepší,“ řekl Tavares.

Podle kouče se Tavares snaží tvrdě pracovat. Proti obhájcům Stanley Cupu je to ale samozřejmě těžká série pro každého hráče v sestavě Maple Leafs.

Keefe řekl, že si čtvrtý zápas několikrát přehrál na videu. Přemýšlel o mnoha změnách a nakonec se rozhodl dnes večer druhý útok rozdělit. A změny se projeví také v ostatních útocích. Do prvního útoku se vrátí Michael Bunting. Alex Kerfoot nastoupí na pravém křídle vedle Johna Tavarese. Vlevo bude hrát Ilya Mikheyev. William Nylander se postaví vedle Davida Kampfa zatímco Ondra Kaše nastoupí ve čtvrtém útoku vedle Colina Blackwella. Ve čtvrtém útoku zůstane Jason Spezza.

Wayne Simmonds a Kyle Clifford tak zůstávají mimo sestavu.

Složení obrany zůstane zcela stejné, jako v předchozím zápase včetně Justina Holla vedle Marka Giordana. Holl by v torontských médiích také výrazně kritizovaný za svůj výkon ve čtvrtém zápase.

Kouč Sheldon Keefe se po otázce na Justina Holla dostal rozepře s reportérem deníku Toronto Sun Stevem Simmonsem. Simmons se kouče zeptal, proč byl nejhorší obránce na úvodním buly po kterém Leafs ihned inkasovali. A když se Keefe zeptal Simmonse, kdo je podle něj nejhorší obránce týmu, tak mu následně odpověděl, že to je jeho názor.

Nic to ovšem nemění na tom, že Holl zůstane dnes večer v sestavě. Keefe řekl, že dvojice Giordano, Holl byla stejně tak dobrá, jako výkon celého týmu a měl pocit, že právě Holl byl tím, kdo táhl třetí obranu Leafs a také urovnal hru v oslabení.

Za Justina Holla se postavil například také Mitch Marner.

„Říkám to už dlouhou dobu. Nedostává tolik obliby, jak by si zasloužil. Je skvělý na oslabení, slízne hodně střel od hráčů s velkým jménem,“ řekl Marner.

Za stavu 2-2 je to nyní série na dva vítězné zápasy v následujících třech utkání. A Maple Leafs mohou těžit z domácího ledu. V základní části Maple Leafs uhráli na domácím ledě 31 výher v 41 zápasech. Zdá se, že  klíčové dnes večer bude vstřelit první branku v zápase. Pokaždé totiž vyhrál tým, který v každém z předchozích čtyř zápasů v sérii skóroval jako první.

„Kluci jsem v dobré náladě. Na druhé straně jsou šampioni z posledních dvou sezon, kteří vyhráli dva Stanley Cupy z nějakého důvodu. Jsou dobrým týmem. Na druhou stranu my máme výhodu domácího ledu a jsme v dobré pozici,“ řekl před dnešním zápasem obránce Mark Giordano.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Mikheyev – Tavares – Kerfoot
Nylander – Kampf – Engvall
Spezza – Blackwell – Kaše

Rielly – Lyubushkin
Muzzin – Brodie
Giordano – Holl

V brance Jack Campbell.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času.

GO LEAFS GO!!!
#PřipraveniNaDalšíKrok

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.