Připraveni na další krok, hraje se zápas číslo 6

Toronto Maple Leafs dostanou dnes večer šanci ukázat, jestli jsou opravdu připraveni udělat další krok. Po výhře 4-3 v pátém zápase vedou Maple Leafs 3-2 na zápasy a mají první šanci k postupu přes Tampu Bay v prvním kole playoff 2022. Pro Toronto by to byla první vyhraná sérii playoff od prvního kola 2004.

Dramatický zápas číslo pět přinesl několik poprvé. Tým, který vstřelil první branku v zápase poprvé nevyhrál. A poprvé v sérii se měnilo vedení v zápase. Svou první branku v playoff navíc vstřelil kapitán Maple Leafs John Tavares. Kromě toho připravil vyrovnávací branku pro Morgana Riellyho.

„Nebudu si zkracovat zatáčky a podvádět kvůli ofenzívě. Rozumím hře, kterou potřebuji hrát, je to dlouhá série a zůstanu u své hry. Uvítal bych možná lepší výkon v některých jiných zápasech, ale stále mám z určitých věcí a některých zvyků a částí mé hry dobrý pocit,“ řekl Tavares po pátém zápase.

„On je náš lídr. Všichni chceme skórovat, ale ty maličkosti, které pro nás dělá…přináší sílu pro náš tým, to je to, co pro nás dělá. Dělal to celou sezonu a proto je naším kapitánem,“ řekl o výkonu Tavarese Auston Matthews.

V loňské sezoně Maple Leafs přišli o Tavarese po děsivé srážce v prvním zápase proti Montrealu Canadies. A ztráta kapitána mohla být jedním z důvodů naprostého selhání. Letošní playoff zatím směřuje opačným směrem.

K tomu ale Maple Leafs musí ještě jednou porazit obhájce Stanley Cupu. A to nebude nic lehkého. Od roku 2017 má Toronto v momentě, kdy vede v sérii playoff bilanci zápasů 1-8 včetně zápasu číslo 4 letošní série s Tampou Bay. A v zápasech, ve kterých Maple Leafs mohou potvrdit postup do dalšího kola playoff má Toronto od roku 2018 bilanci 0-7.

Historicky týmy, které vedou v sérii playoff na čtyři vítězné zápasy 3-2 v 79% sérií postoupili (332-88). Postup už v šestém zápase si vybojovalo 56,2% týmů (236-184). V situaci, kdy tým vyhrál pátý zápas na domácím ledě si 52,6% týmů v šestém zápase venku vybojovalo postup do dalšího kola.

Kouč Sheldon Keefe ovšem ví, že dokončit sérii není snadné, obzvlášť pokud je na druhé straně obhájce posledních dvou Stanley Cupů.

„Bez ohledu na to, s kým hrajete, když se snažíte vyhrát sérii, dokončit sérii je nejtěžší věc. Když hrajete proti šampionům v posledních dvou letech, kteří neznají nic jiného než tady posledních pár let vyhrávat tak je to ještě těžší,“ řekl Keefe.

Naposledy Maple Leafs v sérii playoff vyřadili obhájce Stanley Cupu ve finále 1967 proti Montrealu Canadiens. Ano, právě tehdy si Leafs připsali svůj poslední Stanley Cup.

Je tedy tohle tak kouzelná formule, kterou Maple Leafs musí překonat za svým snem?

„Měli jsme příležitosti už minulý rok a nezvládli to, my to víme. Teď máme dvě šance, ale musí tam být stejná snaha jako v pátém zápase a musíme si to přinést do Tampy. Snažíte se poučit se z chyb, ale zároveň jsme jiný tým. Kluci se posunuli v kariéře a dospěli,“ řekl včera Jason Spezza.

Je zřejmé, že Maple Leafs budou dnes večer čelit dvěma týmům. Tampě Bay a sami sobě. A bude zajímavé sledovat, jak se Leafs vypořádají s úkolem, který před nimi leží.

Předpokládaná sestava Maple Leafs dnes večer:

Bunting – Matthews – Marner
Mikheyev – Tavares – Kerfoot
Nylander – Kampf – Engvall
Spezza – Blackwell – Kaše

Rielly – Lyubushkin
Muzzin – Brodie
Giordano – Holl

V brance Jack Campbell.

Úvodní vhazování v 1:30 po půlnoci našeho času.

Dnes je skvělý den na to, vyřadit Tampu Bay!
GO LEAFS GO!!!
#PřipraveniNaDalšíKrok

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.