Zápas číslo 7, nic co by Leafs neznali

Zápas číslo 7 není nic, co by současná sestava Maple Leafs neznala. V éře Austona Matthewse Maple Leafs hráli celkem třikrát zápas číslo 7. Celkem má Toronto za sebou 25 sérií playoff, které dospěli až do rozhodujícího zápasu o všechno s bilancí 12-13.

Na domácím ledě má Toronto v sedmých zápasech úspěšnou bilanci 7-2. Série proti Los Angeles Kings 1993 s Waynem Gretzkym v sestavě a Montrealu Canadiens v loňské sezoně byly těmi dvěma neúspěšnými, které Leafs na domácím ledě nezvládli.

Včetně lošnké sezony Toronto prohrálo poslední čtyři sedmé zápasy v řadě z toho třikrát proti Bostonu Bruins.

Všichni si pamatujeme loňské vyřazení po tom, co Leafs v sérii vedli 3-1. Jenže Maple Leafs se nedokázali vyrovnat s dotěrnou a tvrdou hrou Montrealu s fantastickým Carey Pricem v brance.

Podobný scénář platil také v sériích s Bostonem. Toronto se šikovnější sestavou nestačilo na tvrdou hru Bruins.

V sezoně 2018-19 Leafs podobně jako v letošní sezoně vedli 3-2, ale prohráli šestý zápas 4-2 na domácím ledě. V sedmém zápase Leafs na ledě Bruins prohrávali po první třetině 0-2. Ve druhé třetině snížil John Tavares, ale Bruins zkraje třetí třetiny zvýšili na 3-1. V posledních minutách přidali dvě trefy do prázdné branky a bylo rozhodnuto.

V sezoně 2017-18 Maple Leafs dvěma výhrami srovnali stav série z 1-3 na 3-3. Sedmý zápas se hrál opět v Bostonu. Po první třetině Leafs prohrávali 2-3. Po dvou třetinách ale Leafs po brankách Travise Dermotta a Kasperiho Kapananena vedli 4-3. Bruins ale v prvních šesti minutách třetí třetiny otočili skóre na svou stranu. Celkem Maple Leafs inkasovali ve třetí třetině čtyři branky a prohráli 4-7.

Ve zkrácené sezoně 2012-13 se Maple Leafs potkali v prvním kole playoff opět s Bostonem Bruins. Dvě těsné výhry 2-1 podobně jako v roce 2018 znamenali srovnání série z 1-3 na 3-3. V sedmém zápase na ledě Bostonu Leafs vedli zkraje třetí třetiny 4-1…nakonec prohráli 5-4 v prodloužení.

Poslední vítězný zápas číslo 7 Maple Leafs vyhráli v sezoně 2003-04. A byl to přesně ten scénář, který máme také v letošním roce. Po prvních dvou domácích zápasech byl stav série 1-1. Také na ledě soupeře Maple Leafs jednou vyhráli a jednou prohráli. V pátém zápase na domácím ledě Toronto vyhrálo 2-0. V šestém zápase ale Toronto prohrálo na ledě Ottawy ve druhém prodloužení 1-2. Následoval sedmý zápas na ledě Maple Leafs, který Toronto vyhrálo 4-1.

„Musíme prostě ukázat, že máme koule a jít si pro to,“ řekl včera Auston Mattehews.

„To je perfektní způsob, jak popsal zápas číslo 7,“ dodal kouč Sheldon Keefe.

Maple Leafs nečeká dnes večer nic lehkého. Ale předchozích 12 dnů a šest zápasů ukázali, že Leafs jsou schopni Tampu Bay vyřadit.