Udrží Kyle Dubas v Torontu Marka Giordana?

Zkušený obránce Mark Giordano se stal před uzávěrkou přestupů vítanou posilou Maple Leafs do obrany. Z původně zamýšlené výpomoci během bojů o Stanley Cup se Giordano stal pro Toronto nakonec přirozenou volbou pro další sezonu v dresu Maple Leafs. Jenže po vypršení jeho současné smlouvy je otázkou, jestli se Kyle Dubasovi podaří zkušeného beka udržet v Torontu a především dostat pod platový strop.

Prošedivělý vousáč je podle svých slov otevřený k pokračování v modro-bílém dresu pokud to bude dávat oběma stranám smysl.

„Nemyslím si, že je tajemství, že jsem si tady ten čas užíval. Byla to úžasná zkušenost. Každý ví, že jsem z Toronta a miluji to tady,“ řekl Giordano reportérům při vyklízení šatny.

Už po své březnové výměně bývalý kapitán Calgary a Seattle zmiňoval, jak je rád, že hraje v Torontu.

„Být tady toho součástí v budoucnu a být zároveň v mém rodném městě je obrovský bonus.“

Po svém příchodu se Gio usadil ve třetím obranném páru nejčastěji s Timothy Liljegrenem a Justinem Hollem. Ve 20 zápasech základní části Maple Leafs s Giordanem v sestavě uhráli bilanci 15-3-2. Během playoff patřil k nejlepším obráncům týmu v držení kotouče.

Za posledních šest let se Maple Leafs výměny před uzávěrkou přestupů asi nikdy nepovedly lépe než v letošní sezoně. Kromě příchodu Giordana o kterého má Toronto zájem také pro další sezonu, získali Leafs ze Seattle také útočníka Colina Blackwella. I on zapadl velmi dobře do čtvrtého útoku.

K tomu si připočtěme také příchod Ilyi Lyubushkina o měsíc dříve, který společně s Giordanem pomohl k výraznému zvýšení stability v obraně Maple Leafs. Příchod Lyubushkina Torontu výrazně pomohl v uvolnění 2,5 milionů dolarů pod platovým stropem za smlouvu Nicka Ritchieho.

To svědčí o velmi dobré práci Kyle Dubase.

Jenže Giordano není jediným hráčem, kterého by Leafs měli pro příští sezonu udržet. Máme tady Jacka Campbella, Ilyu Mikheyeva a další včetně dvojice Sandin/Liljegren.

Pokud se Leafs s Giordanem nakonec opravdu domluví, tak je zřejmé, že to bude smlouva velmi blízko ligového minima za 750 tisíc dolarů. A to bude výrazný pokles Giordanova platu. Osobně si myslím, že Giordano nepůjde až na ligové minimum ale spíše se bude chtít domluvit na smlouvě někde kolem 1 milionů dolarů.

Maple Leafs mohou Giordanovi nabídnout stále ještě otevřené okno na úspěch v playoff, který Giordanovi chybí. Naopak Giordano za dva měsíce v Torontu ukázal, že má Leafs stále co nabídnout i když mu v říjnu bude 39 let. Dohoda by byla pro mě strany výhodná. Teď jde jenom o to, najít společný bod, na kterém se mohou domluvit.

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.