S obrovskou slevou prodloužil Giordano smlouvu s Maple Leafs

Obránce Mark Giordano si zaslouží od fanoušků Maple Leafs před úvodním zápasem nové sezony potlesk ve stoje. Zkušený veterán včera podepsal s Maple Leafs novou dvouletou smlouvu s ročním caphitem 800 tisíc dolarů. Poskytl tak Maple Leafs obrovskou slevu, díky které se vejde do napnutého platového stropu klubu.

„Jsme nadšeni, že si Mark zvolil znovu podepsat s Maple Leafs. Přišel před uzávěrkou přestupů, přinesl zkušenosti a stabilitu do naší obrany kterými nesmírně vylepšil naši obrankou hru. Všechno co dělá, dělá proto, aby pomohl týmu zvítězit včetně této ohromné oběti,“ řekl včera GM Maple Leafs Kyle Dubas.

Minimální plat v příští sezoně je definovaný stejně jako v letošní sezoně na 750 tisíc dolarů zatímco pro sezonu 2023-24 to je 775 tisíc dolarů. To znamená, že nejnižší možný roční cap hit nové Giordanovy smlouvy v délce dvou let mohl být 762 500 dolarů. Jeho smlouva je tak pouze o 37 500 dolarů vyšší než ligové minimum na dvě sezony. Jeho předchozí šestiletá smlouva podepsaná ještě v Calgary měla hodnotu 40,5 milionů dolarů.

Není pochyb o tom, že v létě na volném trhu mohl v klidu dostat smlouvu kolem 3 milionů dolarů na rok. Přestože bude Giordanovi v říjnu už 39 let tak pro Maple Leafs není jeho podpis absolutně žádným riskem. Jeho nová smlouva prakticky na úrovni ligového minima je snesitelná i v momentě, že Giordano bude na místě sedmého beka.

Bývalý kapitán Calgary a Seattle posbíral v loňské sezoně 35 bodů za 8 branek a 27 asistencí v 75 zápasech základní části. V prvním kole playoff proti Tampě Bay zaznamenal dvě asistence.

Jeho přínos v sestavě Maple Leafs ale není o tom, kolik posbírá bodů. V příští sezoně bude nejspíše ve třetím páru především zkušeným mentorem pro mladé obránce jako je Liljegren nebo Sandin. Přesto se zdá, že je pro tuto roli ještě pořád brzy a klidně by mohl hrát top minuty v první obraně.

Kouč Sheldon Keefe využíval Giordana jak na přesilové hry tak také na oslabení. V základní části byl jeho partnerem v obraně při hře pět především Timothy Liljegren. V playoff se vedle něho postavil Justin Holl.

V příští sezoně můžeme opět očekávát, že Keefe využije Giordana na levé straně obrany za Morganem Riellym a Jakem Muzzinem. Bude ale zajímavé sledovat, jak Maple Leafs využíjí Rasmuse Sandina, který není příliš zvyklý hrát na pravé straně.

Rielly a Muzzin mají plné no-trade klauzule zakazující jejich výměnu do jiného klubu. Nedivil bych se, kdyby Kyle Dubas využil potenciálu Sandina a nabídl ho na trhu. Po letošní sezoně se Sandin stane chráněným volným hráčem. Do 25. června by měl dostat kvalifikační nabídku nové smlouvy. Pokud ji neobdrží, stane se okamžitě nechráněným volným hráčem.

Napsat komentářThis error message is only visible to WordPress admins

Error 403: Requests from referer are blocked..

Domain code: global
Reason code: forbidden

© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.