Divoký den mezi brankáři. Uloví Leafs některého z nich?

Den draftu je v plném proudu a rozhodně to je velmi zajímavý den pokud se jedná o brankáře, ale o tom později.

Podle všeho to nyní vypadá tak, že Maple Leafs příští týden opustí současná jednička Jack Campbell a GM Kyle Dubas bude muset hledat nejméně jednoho volného brankáře.

Kyle Dubas včera hovořil s médii a diskutoval o řadě témat od Rasmuse Sandina přes Campbella až po Petra Mrázka a jeho budoucnost v Torontu. Dubas by podle svých slov vsadil na to, že se 30letý Mrázek po letošní nevydařené sezoně vrátí a bude mít průlomovou sezónu. Zdá se tedy, že Mrázek se na podzim vrátí k Maple Leafs.

Jenže to také může být svým způsobem jakési mlžení tak, aby GM Maple Leafs veřejně neodkrýval své karty.

Během dnešního dne se totiž vyrojilo několik spekulací, které by mohly mít vliv na obsazení brankoviště Toronta v příští sezoně.

Už zkraje tohoto týdne se objevily spekulace o tom, že by Marc-André Fleury mohl zvažovat podpis smlouvy s Maple Leafs. Během dnešního dne to ale vypadalo, že možná největší brankářská ryba tohoto léta zmizí z trhu. Některé zprávy hovořily o tom, že Fleury prodloužil smlouvu v Minnesotě, kde letošní sezonu po výměně z Chicaga dochytal. Jenže renomovaní reportéři TSN a Sportsnetu tyto neověřené spekulace nepotvrdili a naopak je odmítli s tím, že roční kontrakt není pro Fleuryho možností.

Marc-André Fleury tak zůstává stále na zřejmě dostupný a příští týden byl se měl stát nechráněným volným hráčem.

Následně se objevily spekulace o tom, že Ottawa Senators pracují s Buffalem na výměně brankáře Matta Murrayho. Jenže Murray má pro další dvě sezony platnou smlouvu s cap hitem 6,25 milionů dolarů a jeho smlouva obsahuje seznam 10 týmů do kterých si nepřeje být vyměněný. Jedním z těch týmů je také Buffalo a z výměny tak sešlo.

Matt Murray je dalším brankářem, který byl v posledních dnech spojovaný s Maple Leafs. A samotný brankář by se výměně do Toronta zřejmě nebránil. Problém v jeho případě je příliš vysoký cap hit, který není v možnostech Maple Leafs.

Kyle Dubas proto potřebuje, aby si GM Ottawy Pierre Dorion ponechal 50% z částky 6,25 milionů dolarů. Jenže to může být pro Doriona až příliš vysoká cena za trejd do Murrayho do týmu provinčního rivala.

Dalším brankářem, který by se nabízel jako náhrada za Jacka Campbella by mohl být Dary Kuemper, který před týdnem vychytal Stanley Cup pro Colorado. Kuemper, který se také příští týden stane nechráněným volným hráčem, dnes zřejmě definitivně přišel o místo v sestavě Avalanche po tom, co Joe Sakic přivedl za tři volby v draftu levnějšího Alexandara Georgieva z New Yorku Rangers. A mimochodem také o Georgievovy se spekulovalo v souvislosti s jeho příchodem do Toronta.

Takže kdo bude chytat příští sezonu v Torontu?

Napsat komentář© COPYRIGHT

Všechna loga a známky NHL, loga a známky týmů NHL, jakožto další vlastnické materiály včetně log konferencí a obrázků Stanley Cupu jsou vlastnictvím NHL, NHL Enterprises, L.P. a příslušných týmů. © NHL Enterprises, L.P. Všechna práva vyhrazena.

KONTAKTNÍ INFORMACE

Michal Bukovic
postmaster@mapleleafs.cz

Toronto-Maple-Leafs-wood-sign

Copyright © 2021 Mapleleafs.cz. All rights reserved.